DANIEL

Ceny kombajnowania

Polecane posty

john81    5

Panowie,o przegladach to sobie gdzie indziej popiszcie,trzymajcie sie tematu i piszcie o cenach kombajnowania,ja w tamtym roku bralem 330-350 za chektar jd2066,w tym roku paliwo jest drozsze o 1zł srednio wiec tyle podniose tez cene koszenia,widelka na ten rok to min.350-370 za hektar,chyba ze do zniw jeszcze paliwo podrozeje to jeszcze podniose....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4r4s    3

Ja za JD 2064 w tym roku będę brał 370-400 zł za hektar, paliwo jest strasznie drogie maszyna też się zużywa, cena za kombajn bez paliwa za hektar wynosi jakieś 220-250zł w zależności od ilości hektarów więc przy cenie za hektar 230zł bez paliwa i przy spalaniu 20-25l na hektar to mamy już 150zł paliwo czyli razem wychodzi jakieś +/- 380zł/hektar a paliwo przed żniwami jak co roku podrożeje więc cena 370-400 zł za hektar jest według mnie jak najbardziej odpowiednia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15352

Powysycha będą lekkie żniwa, kombajn mało spali to i zysk będzie. Ja po 260 za hektar pierdaknę go w godzinę i 200 zl zostanie na czysto. Ameryki nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

@Rolnik1973 załatwiam ci turne u mnie w miejscowości na bide z 200mth , ja biorę po 350 tobie daje po 280+życie i koszty dojazdu a ja różnicę czyli 70zł pasi? poniżej 300zł nie ma sensu wyciągać kombajnu, smolić się, zrywać, kurzyć, no bo po co, zrobisz nam, ja i ty i wszyscy zadowoleni :D


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    267

ile można liczyć za godz matadorem standard 3,2m kosa? ok. 220 zł? bizon super u mnie w ubiegłe żniwa brał 260 zł/godz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

Chetnie bym sie przeprowadzil w waszestronmy ;/ u mnie za godzine sieczenia z sieczkarnia biorą 480zl a bez sieczkarni 450zl ;/


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Chetnie bym sie przeprowadzil w waszestronmy ;/ u mnie za godzine sieczenia z sieczkarnia biorą 480zl a bez sieczkarni 450zl ;/

 

Ty no to strasznie drogo!

 

Słuchajcie.Ile mogę wziąć za hektar kombajnowania Claasem Mercatorem z sieczkarnią i bez? Woj.Zachodniopomorskie.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przyłączam sie do pytania wyżej merc 60 a województwo śląske

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil040193    31

U nas w zeszłym roku na kombajnowanie claasem dominatorem 96 brali 380zł. Ciekawe jak będzie w tym roku jak cena ON tak podskoczyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

nie wiem jak teraz, kiedyś u mnie liczyli ilość spalonego paliwa x2 i to cena bez sieczkarni. Z sieczkarnią 20-50 PLN drożej. Ja usługowo nie koszę ale przy obecnych cenach używanych kombajnów warto kupić i mieć swój jak ma się nawet te 20ha.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5288

Dobrze piszesz @Nikita_Bennet

Ja mam teraz ok. 20 ha zboża i trzy lata temu kupiłem nie dużego NH Clayson 133 3,2m i nie żałuje, myślę że po tych żniwach mi się już on zwróci a i przeogromną zaletą jest to, że wyjeżdżam kosić sobie kiedy chcę, nie muszę biegać po wsi i szukać/błagać aby mi ktoś wykosił.

 

a co do ceny za usługę to tez myślałem jak @benio1967, 20 a nawet 30zł więcej niż w tamtym roku


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5288

CO ?! :huh:

 

Jaki tam masz heder?

 

coś mało, u nas bizonem to powyżej 300 biorą


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15352

Też tak myślę że cena 260 za godzinohektar będzie satysfakcjonująca dla obu stron. W końcu już czwarty raz się kombajn zwróci w tym roku. Na tamten sezon dołożyłem 18 pln za łożysko, na ten sezon po przeglądzie nie ma na co dokładać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

@mariusz bizon ZO56, Rekord, new holland clayson 133, i john deere 3,5m kosa. Takie przeważnie kombajny mają u nas i jeszcze class mercator.


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

W ubiegłym sezonie zaczynałem przygode swoim nowym nabytkiem( case 525) i krzyknałem 500zł na godzine ludzie mnie obsmarowali na wszytkie strony jak to zdzieram :) za supra brali 300 za godzine czy z siecz czy bez. ale po zniwach wielu obliczyło ze wyszło im taniej niz bizonem :) W tym roku pewnie zostane przy cenei z ubiegłego roku. Moja bestia nie jest paliwozerna (około 25l na godzine) i u nas zboza nie sa rewelacyjne głownie prawie ekologia :) W godzine jak słabe to blisko 2 ha zrobie jak mocniejsze 1,5 smiało. Sieczkarni praktycznie sie u nas nie uzywa bo słoma idzie z pola od 2 lat, rynek mocno ssie słome :)

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

No na pewno lepiej opłaci się nająć wydajniejszy kombajn który więcej bierze za godzinę bo ostatecznie się na tym zaoszczędzi.

Dominator 76 300zł/h 98 330zł/h ubiegłoroczne stawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer_89
      Witam, czym czyscicie przedmuchujecie swoje kombajny podczas zniw? 
    • Przez Mareczek1
      Witam planuję zakupić siewnik kvernelanda Accord mc-drill Pro czy mógłby ktoś napisać jak się sprawują , na co warto zwrócić uwagę przy zakupie i czy wogóle są warte uwagi,pozdrawiam
    • Przez AnkaSkakanka
      Dzień dobry,
      Oboje z mężem nie jesteśmy rolnikami. Mieszkamy w mieście, ale mamy rodzinę na wsi i bardzo lubimy tam przebywać. Jest to piękna wieś, w malowniczej okolicy. W bezpośrednim sąsiedztwie naszej rodziny znajduje się kilka działek należących do KOWR. Jedna z tych działek wydaje nam się bardzo interesująca i chlelibyśmy ją zakupić od KOWR, jednak nie ma nigdzie zamieszczonego ogłoszenia o jej sprzedaży. Jest to też działka o wielkości ponad 1ha, a my chcielibyśmy kupić jedynie jej fragment o powierzchni ok 30 arów. Czy ktoś z Państwa mógłby podpowiedzieć czy jest to w ogóle możliwe? Chcielibyśmy kupić tę działkę w celach rekreacyjnych i postawić tam mały domek (media są w drodze).
      Dodam, że żadne z nas nie posiada wykształcenia kierunkowego i na tę chwilę nie mamy możliwości (ani środków ani kwalifikacji) założenia gospodarstwa rolnego. Okolica jest zamieszkana przez osoby, które nie prowadzą działalności rolnej, są to wyłącznie siedliska.
      Będę wdzięczna za wskazówki.
       
    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
    • Przez sports2011
      Witam, mam pytanie ile obecnie można żądać pieniędzy za wynajem pola około 20 arów pod elektrownie wiatrowa maszt około 100metrowy. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pytam z ciekawości ponieważ muszę zmienić umowę podpisana 10lat temu , na kolejne 25 lat .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj