DANIEL

Ceny kombajnowania

Polecane posty

Eryko    35

U mnie w tamtym roku Claas Dominator 98 heder 4,2m brał 300zł,320zł z sieczkarnią słomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

240 zł za hektar? Ja w tym to żadnej kalkulacji nie widzę biorąc pod uwagę że ropa kosztuje 6 zł, na ponad 100 zł samej ropy bym spalił, nie mówiąc o kosztach exploatacji, pensja dla kombajnisty, około 20 zł za hektar (pensja dla kombajnisty), już same koszty to 120 zł, do tego smart, oleje i ewentualne naprawy to jest 160 zł kosztów do tego podatek dochodowy ktorego bedzie 20 zł od ceny 240zł , to zostaje 60 zł na rękę, nie no super kalkulacja :lol:

 

Woj lubelskie, poniżej 400 zł za hektar nie wyjeżdżam nawet w tym roku :) Cena będzie od 400 do 440 za hektar

 

 

Nie wiem czym ty mlocisz ze na ha spalasz wiecej niz 100 zl

Olej co hektar nie wymieniasz tylko raz na sezon co daje okolo 300 zl to jakies 1.5 zl na ha

Pensja dla kombajnisty niepotrzebna bo sam mloce swojego kombajnu w obce rece bym nie odał

Ewentualne naprawy 1000 zl na sezon licze choc watpie bo kombajn mam prawie bardzo dobrze dopracowany juz i jest to Bizon Rekord czesci tanie jak barszcz.

 

Jakies 150 na czysto na 1 ha jakby pole bylo w jednym kawalku sypanie w czasie jazdy to w dwa tygodnie przy dobrej pogodzie i po robocie.

 

Czyli 30 tys. zlotych za dwa tygodnie to jest jakas kalkulacja.

 

A co do podatku to nie mam zamiaru im nawet zlamanego grosza oddać

 

 

Ale co do moich realiow czyli dzialeczki 0.5 ha do maks 2 ha bede bral cos pewnie okolo 350 na godzine.


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soulshakin    82

Dodatkowo do kosztów użytkowania dochodzą amortyzacja, konserwacji, przechowania, ubezpieczenia przeliczając te wszystkie koszty razem z amortyzacją wychodzą jakieś 200-220zł/godz + paliwo i smary ~200 zł/godz daje to już ~400 zł godz plus jakieś 30zł/godz kosztów napraw w przypadku starszych kombajnów mamy w końcu 430 zł/godz

 

Przeliczając na ha licząc 2 hektary na godzinę wychodzi 215 zł/ha kosztów realnych wiec zysk jest nie jest taki jak opisujecie. Nie można liczyć zysku tylko usługa - paliwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Ubezpieczenie roczne AC,OC,itp,2tys lekko, serwis przed sezonem, oleje i filtry i robocizna 2tys min, zatankowac do pełna 2tys min, czyli 6tys trzeba włozyc by wyjechać z podwórka. Jak ktos twierdzi inaczej to chyba mu tatus tankuje i za części płaci, a dla synka pozwala pokierować kombajnem. Na isługi nie wybieram się, ale jak co to 350-400za ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Panowie nie przesadzajcie z tymi kosztami, przecież nikt nie ubezpiecza kombajnu na cały rok. OC na 3 miesiące wyszło mnie ok 60zł a w ramach zwykłego ubezpieczenia gospodarstwa można ubezpieczyć całe mienie ruchome(maszyny) i są to groszowe sprawy... @Pronar82 jesteś mistrzem kreatywnej księgowości... Paliwo po 6zł- odejmij z 30gr(będzie bardziej realnie) i odejmij VAT który sobie odliczysz, rok temu pisałeś, że sam kosisz i nie najmujesz kombajnisty. Czy robicie usługi czy też nie, to i tak musicie przygotować kombajn do żniw(smary, oleje, filtry) Wasze kombajny i wasze stawki ale przynajmniej nie wciskajcie ludziom kitu jakie są wysokie koszty utrzymania kombajnu(wykonania usługi)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jaki podatek?? :huh:

 

 

Jemu chodzi chyba o podatek bo ma założoną pewnie działalność i wystawia faktury vat

 

@lukejro Jak robisz usługę to wszystko się liczy a nie że kombajnista nie bo robi sam tylko on w tym czasie może robić coś innego.

Ja sam myślę nad kupnem kombajnu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Tylko, że jak jesteś właścicielem kombajnu to liczysz ile Ci ten biznes przyniesie i jeśli nie ponosisz kosztów na zatrudnienie pracownika to jest to twój dochód. Swoją drogą to ja się dziwię koledze @Pronar82a, że wogóle robi usługi bo jakbym ja miał 196tys dochodu z 25ha to by mi się wogóle nie chciało po obcych polach bujać kombajnem tylko w jeden dzień zrobił bym swoje żniwa a potem na wakacje :D Może to słuszna taktyka wystawić cenę zaporową i nie mieć klijentów (kombajn kupiony na różnicowanie z własnych oszczędności także w razie kontroli koleś jest czysty)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

lukejro, chyba nie sądzisz , że ktoś wyjedzie kombajnem za pół mln czy i więcej bez AC? Druga sprawa, wiesz co obejmuje te twoje ubezpieczenie za 60zł? Bo jak ci się zjara na polu to mocno się zdziwisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

lukejro, chyba nie sądzisz , że ktoś wyjedzie kombajnem za pół mln czy i więcej bez AC? Druga sprawa, wiesz co obejmuje te twoje ubezpieczenie za 60zł? Bo jak ci się zjara na polu to mocno się zdziwisz.

Co obejmuje? To co zawsze obejmuje OC :D czyli Odpowiedzialność Cywilna(nie myl z AC) i nie ma tu różnicy czy jest to kombajn za 10tys. zł czy za 1mln zł. Jak ty wykupujesz AC osobno na każdą maszynę to twoja sprawa, ja wszystkie maszyny( w tym kombajn) ubezpieczam w ramach mienia ruchomego i nie są to wielkie pieniądze. Poza tym jak nie bedziesz robił usług to nie ubezpieczysz kombajnu? - nie żartuj. Mi chodzi o to, że nikt nikogo nie zmusza do usług i każdy kto się na nie decyduje to robi to dla KASY i przestańcie opowiadać bajki że robicie to po kosztach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Nikt nikogo nie zmusza do u usług, fakt, ale z ubespieczeniem to nie masz racji. Poczytaj warunki ubespieczenia mienia ruchomego, i dojdx do punktu że masz ubespieczone od ognia, ale tylko na posesji. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Wszystko zależy od ubezpieczyciela. U mnie w warunkach ubezpieczenia nie ma takiego punktu <_< Teraz to sobie można pogadać o cenach. W tamtym roku też wszyscy mówli, że za mniej jak za 400zł/ha nie wyjadą a w żniwa w moich stronach kosili od 300zł do max.350zł/ha Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gm18    5

W ubiegłe żniwa braliśmy 300 bez sieczkarni 320 z sieczkarnia myślę że w obecnym będzie o 20 zl drożej kombajn bizon super ceny za godzinę koszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam, interesuje mnie jak to policzyć te wszystkie koszta żeby nie być na tym stratnym ? Nie wiem jaką cene za godzine mam wystawić czy lepiej jechać na godziny czy na hektary, kombajn to claas mercator 60, w zeszłym roku cena śmieszna bo 220 za godzine była ale to nie ja o tym decydowałem. Dajcie jakieś wskazówki albo coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

@adnrzej2110 Chodziło mi o podatek dochodwy bo wystawiam faktury VAT

 

@kombinator18 Podam Ci prosty przykład, na 18 hektarów spaliłem 330 litrów ropy wraz z dojazdami, to na hektar wychodzi 18 litrów na hektar, cena paliwa w tej chwili 5.89, tak jest u mnie to wychodzi 106.02 zł i mówisz że nie spalę więcej niż na 100 zł, no wybacz ale ja dojazdy też wliczam bo nie będę za darmo jeździł z jednego pola na drugie i wszystko wliczam w koszty. Za pierwszy przegląd krzyknęli mi 2800 zł.

 

@lukejro Gdzie masz paliwo po 5.70? U mnie w chwli obecnej jest 5.89 a do żniw napewno dojdzie do 6 zł. Z tym VAT-em to nie jest tak za bardzo kolorowo że sobie jego odbiorę, bo ja paliwo wrzucam w koszty. Koszę sam, ale swoja robociznę też muszę policzyć, bo za darmo mam robić? Może i Ty byś pojechał na wakacje ale ja wole bujać się kombajnem po czyichś polach i zarobić trochę gotówki ;)


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

pronar i ty w lubelskim nie wiesz gdzie jest tanie paliwo ,po 4,60 napisz tylko ile chcesz;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

może bierze tylko z pewnej firmy z orzełkiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

pronar i ty w lubelskim nie wiesz gdzie jest tanie paliwo ,po 4,60 napisz tylko ile chcesz;

Ja doskonale wiem gdzie jest tania ropa, z tym że nie leje jej do kombajnu ;) leje ją do samochodów i do ciągników jak mam, wczoraj jeździłem się tankować po 4.09 zł ;)


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

co Ci na pierwszym przeglądzie robili? ja niżej 300 nie wsiadam do żółtaczki za ha :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilio    4

@adnrzej2110 Chodziło mi o podatek dochodwy bo wystawiam faktury VAT

 

 

 

Nigdy w życiu nie zapłacisz ani złotówki podatku uwierz mi nie ma takiej opcji. Twoje przychody nie będą większe niż rata amortyzacji kombajnu, plus do tego dołożyć jeszcze wiele innych kosztów. Także jeśli chodzi o podatek możesz spać spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

co Ci na pierwszym przeglądzie robili? ja niżej 300 nie wsiadam do żółtaczki za ha :D

Jeszcze nie miałem pierwszego przeglądu, dopiero wstępnie rozmawiałem o kosztach, trochę dużo mi powiedzieli i za takie ich podejście od sprawy będę żądał od dilera zapłaty za logo firmy "reklamy" (czytaj naklejka dilera na kombajnie) która została bezprawnie przyklejona na moim kombajnie bez mojej wiedzy i zgody <_<


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer_89
      Witam, czym czyscicie przedmuchujecie swoje kombajny podczas zniw? 
    • Przez Mareczek1
      Witam planuję zakupić siewnik kvernelanda Accord mc-drill Pro czy mógłby ktoś napisać jak się sprawują , na co warto zwrócić uwagę przy zakupie i czy wogóle są warte uwagi,pozdrawiam
    • Przez AnkaSkakanka
      Dzień dobry,
      Oboje z mężem nie jesteśmy rolnikami. Mieszkamy w mieście, ale mamy rodzinę na wsi i bardzo lubimy tam przebywać. Jest to piękna wieś, w malowniczej okolicy. W bezpośrednim sąsiedztwie naszej rodziny znajduje się kilka działek należących do KOWR. Jedna z tych działek wydaje nam się bardzo interesująca i chlelibyśmy ją zakupić od KOWR, jednak nie ma nigdzie zamieszczonego ogłoszenia o jej sprzedaży. Jest to też działka o wielkości ponad 1ha, a my chcielibyśmy kupić jedynie jej fragment o powierzchni ok 30 arów. Czy ktoś z Państwa mógłby podpowiedzieć czy jest to w ogóle możliwe? Chcielibyśmy kupić tę działkę w celach rekreacyjnych i postawić tam mały domek (media są w drodze).
      Dodam, że żadne z nas nie posiada wykształcenia kierunkowego i na tę chwilę nie mamy możliwości (ani środków ani kwalifikacji) założenia gospodarstwa rolnego. Okolica jest zamieszkana przez osoby, które nie prowadzą działalności rolnej, są to wyłącznie siedliska.
      Będę wdzięczna za wskazówki.
       
    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
    • Przez sports2011
      Witam, mam pytanie ile obecnie można żądać pieniędzy za wynajem pola około 20 arów pod elektrownie wiatrowa maszt około 100metrowy. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pytam z ciekawości ponieważ muszę zmienić umowę podpisana 10lat temu , na kolejne 25 lat .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj