DANIEL

Ceny kombajnowania

Polecane posty

Gomez01    1

John deere 970 bez sieczkarni 280zl na godzine chyba ze paliwo przekroczy do zniw 6zł ;-) to 300zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

My bierzemy 280zł/h słoma, 300zł/h sieczka, usługa wykonana Claas Medion 310

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

w moich stronach tucano 320 brało 350/ha i rąbał to w jakies 40 minut.


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

@deer20 - 280 bez sieczkarni a 300 z sieczkarnia za godzinę to mało, w dodatku medionem, u mnie to jak by nie było to za sieczkarnie dodatkowo 50zł, nie orientuję się ale chyba jeden koleś u mnie za dominatora 96 chciał 400zł za godzinę z sieczkarnia, a inni tak bez sieczkarni to 300zł ale za hektar B)

Ile w godzinę wykosisz?

Edytowano przez rafalkom555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

u mnie w tym roku bedzie 400 zl/godz jak nic ;[ i to bizonem suprem

Edytowano przez Uziu92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nharek    1

U mnie w zeszłym roku brali 400zł/ha z sieczkarnią 420. Strasznie drogo... w porównaniu do innych powiem tyle, że koszone było rekordem, jeżeli ropa będzie po 6zł w żniwa to możemy się spodziewać 460zł/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

pisz ile masz ha i jade do was po 350 za godzine rekordem 1 ha w godzine spokojnie powinienem lyknac ^^


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

@mateusz- i ja składam zamówienie po te 260/ha -powiat ostrowski, proszę mnie już wpisać w kajecik na połowę lipca :D


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

mateusz zapraszam do siebie 200ha bedziesz miał do cięcia


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

na 200 ha jade za 240 ha i tak by byla kalkulacja tylko rekord by chyba oszalał ^^

A Pan panie Jacku jeszcze kombajnu nie zakupil ?


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Przy takiej cenie to nie warto mu nowego brudzić. :D

W tamtym roku płaciłem 260 zł/h. W godzinę zrobił około 1 ha jeśli było długie pole. Wysyp zboża był podczas jazdy. Była to cena jeszcze z poprzednich żniw. W tym roku zapewne będzie trochę więcej.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1995    3

No ja serio mówie że tak kosimy. 2 lata temu było po 150 rok temu po 200 a teraz po 250 ceny oczywiście za hektar. Jak by był transport to mógł bym przyjechać tylko nie wiem czy Consul by wykosił w całe żniwa to 200ha. A i u nas plon średnio 4t/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gomez01    1

Myśle że 280 zl godzina to dobra cena no chyba że jakis wielohektarowy klijent to zawsze mozna ponegocjować .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Dziś to bym poszedł za piwo jakby ktoś miał koszenie, a w lipcu i sierpniu to się zobaczy co życie przyniesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

ja myślę 250 za 3 metrowy heder deutz fahr m 900 w zeszłym sezonie 220 liczyłem.jeśli ktoś zechce,nie będę się prosić o robotę.mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

na 200 ha jade za 240 ha i tak by byla kalkulacja tylko rekord by chyba oszalał ^^

A Pan panie Jacku jeszcze kombajnu nie zakupil ?

 

240 zł za hektar? Ja w tym to żadnej kalkulacji nie widzę biorąc pod uwagę że ropa kosztuje 6 zł, na ponad 100 zł samej ropy bym spalił, nie mówiąc o kosztach exploatacji, pensja dla kombajnisty, około 20 zł za hektar (pensja dla kombajnisty), już same koszty to 120 zł, do tego smart, oleje i ewentualne naprawy to jest 160 zł kosztów do tego podatek dochodowy ktorego bedzie 20 zł od ceny 240zł , to zostaje 60 zł na rękę, nie no super kalkulacja :lol:

 

Woj lubelskie, poniżej 400 zł za hektar nie wyjeżdżam nawet w tym roku :) Cena będzie od 400 do 440 za hektar

Edytowano przez Pronar82a

Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Jaki podatek?? :huh:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam chciałbym ostrzec wszystkich przed sprzedającym z okolic Wandowa woj. wielkopolskie, który specjalizuje się w sprzedaży kombajnów marki claas dominator, maszyny są wyszykowane tylko powierzchownie często gęsto ściągane w beznadziejnym stanie, niestety ja złapałem się na jego haczyk. Zakupiłem u szanownego pana kombajn marki claas, który był w stanie wręcz idealnym, z racji szybkiego ukończenia żniw zdecydowałem się na szybki zakup i to był mój błąd, według zapewnień sprzedającego maszyna gotowa do pracy, w rzeczywistości po zakupie rozleciała się w drobny mak sieczkarnia, po przeanalizowaniu przez autoryzowany serwis Claasa okazało się, że wał był złożony z dwóch elementów, w obudowach były łożyska zużyte, po głębszej analizie okazało się, że brakuje w znacznej części czujników a dużo elementów dorobione były na wzór. Przestrzegam wszystkich forumowiczów przed szybkim i pochopnym kupowaniem maszyn rolniczych, naprawdę warto wydać te 200-500zł na serwisanta, która przejrzy sprzęt prze zakupem. Próbowałem sprawę załatwić osobiście ale sprzedający śmiał się ironicznie i powtarzał cytuje NIE JEST PAN PIERWSZYM I OSTATNIM.... skorzystałem z pomocy adwokata i dzięki jego pismom i groźbą skierowania sprawy do sądu udało mi się wymienić wadliwy element jakim była sieczkarnia, cały proces trwał od lipca 2013 do stycznia 2014. Także szanowni forumowicze uważajcie i sprawdzajcie bo dużo jest nieuczciwych handlarzy, którzy tylko czekają.Sprawa zakończyła się mam nadzieję pozytywnie chociaż ostateczna próba maszyny odbędzie się w te żniwa i to zadecyduje czy zostanie w moim gospodarstwie.
    • Przez farmer_89
      Witam, czym czyscicie przedmuchujecie swoje kombajny podczas zniw? 
    • Przez Mareczek1
      Witam planuję zakupić siewnik kvernelanda Accord mc-drill Pro czy mógłby ktoś napisać jak się sprawują , na co warto zwrócić uwagę przy zakupie i czy wogóle są warte uwagi,pozdrawiam
    • Przez AnkaSkakanka
      Dzień dobry,
      Oboje z mężem nie jesteśmy rolnikami. Mieszkamy w mieście, ale mamy rodzinę na wsi i bardzo lubimy tam przebywać. Jest to piękna wieś, w malowniczej okolicy. W bezpośrednim sąsiedztwie naszej rodziny znajduje się kilka działek należących do KOWR. Jedna z tych działek wydaje nam się bardzo interesująca i chlelibyśmy ją zakupić od KOWR, jednak nie ma nigdzie zamieszczonego ogłoszenia o jej sprzedaży. Jest to też działka o wielkości ponad 1ha, a my chcielibyśmy kupić jedynie jej fragment o powierzchni ok 30 arów. Czy ktoś z Państwa mógłby podpowiedzieć czy jest to w ogóle możliwe? Chcielibyśmy kupić tę działkę w celach rekreacyjnych i postawić tam mały domek (media są w drodze).
      Dodam, że żadne z nas nie posiada wykształcenia kierunkowego i na tę chwilę nie mamy możliwości (ani środków ani kwalifikacji) założenia gospodarstwa rolnego. Okolica jest zamieszkana przez osoby, które nie prowadzą działalności rolnej, są to wyłącznie siedliska.
      Będę wdzięczna za wskazówki.
       
    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj