DANIEL

Ceny kombajnowania

Polecane posty

robert983    38

panowie a nie za wcześnie na takie tematy do żniw jeszcze dużo czasu ceny paliwa to jeszcze duża zagadka ile podrożeje u mnie w zeszłym sezonie to co wiem to bizon 56 300 zł za godzinę bez sieczkarni claas dominator 68 3.6 heder 280zł a tak w ogóle ile brać za df 900 3m heder w tym roku brałem 230 z sieczkarnią dodam że to mój pierwszy sezon był' ale za to chętnych będzie więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzak    16

Gadałem ze znajomym ma Bizona BS-a i mówi ze jak beda takie ceny ON jak teraz to 450zł bez sieczkarni bedzie liczył. Dla przykładu w sezonie 2011 liczył 380zł


Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radex    4

z roku na rok to co raz to mnie się zarobi na tym kombajnie... części nie tanieją tak samo jak i paliwo... w 2011 300 bez sieczkarni i 340 z sieczkarnio braliśmy. Jednakowo za biozna zo56 i df 1322

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ludzie narzekają że drogo a kto im broni kupić własny kombajn? Ja w tym roku krzyknąłem 20zł/h więcej niż wszyscy i 120h wyciąłem mimo że mała wieś i 5 kombajnów. Było masakrycznie mokro więc pomyślałem przed sezonem i kupiłem koła blizniacze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radex    4

hehe:) o CI sie udało z kołami:) ale to jest racja że każdy mówi że jest drogo... ale nikt nie patrz że mu czyste zboże sypiesz a po kąbajnie nic nie rośnie albo że ten co taniej bierze to dłużej kosi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Ja tam kombajnu nie mam ale moim zdaniem lepiej jest brać więcej od konkurencji a skosić mniej na jedno się wyjdzie tylko sprzęt się mniej zużyje, to takie doświadczenie z usług prasą kostką.

Rok temu dominator 98 330zł/h, 76 300 zł/h w tym to strach pomyślećdry.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Jeśli cena paliwa dojdzie do 6 zł/l to trzeba będzie podnieść ceny o 13zł/ha, nawet stałym klientom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ludzie myślą też że ten kto ma kombajn to śpi na pieniądzach :rolleyes: zarobek ro był kiedyś, jak miał ktoś bizona na trzy wsie i po 300godz robił w sezonie.@jankris a oleje,łożyska,paski,smary,elektrody,prąd do sprężarki/spawarki...........itd to myślisz że nie pójdzie w górę?

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radex    4

Ja tam kombajnu nie mam ale moim zdaniem lepiej jest brać więcej od konkurencji a skosić mniej na jedno się wyjdzie tylko sprzęt się mniej zużyje, to takie doświadczenie z usług prasą kostką.

Rok temu dominator 98 330zł/h, 76 300 zł/h w tym to strach pomyślećdry.gif

 

to jest racja;) może nawet lepiej i mniej zarobić aby swoje na czas zebrać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Jeśli cena paliwa dojdzie do 6 zł/l to trzeba będzie podnieść ceny o 13zł/ha, nawet stałym klientom.

Podnieś o 14zł bo jeszcze inflacja. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Popieram @szczewko za mniej niż 350zl/ha nie ma co ruszać się z zagrody. smile.gif Podejrzewam że kombajny o wydajności rzędu 10-12t/h w tyk roku będą kosztowały po 500zł/h. wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Zaraz ciebie @Bobek zjedzą za takie ceny, niektórzy to uważają że za darmo powinni kosić, ci co po 200zł za ha to chyba im tatuś paliwo kupował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

@miszka, wiesz im bogatszy rolnik ,tym bardziej leniwy by za niewielkie zyski tłuc żniwiarkę. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Jak komuś za drogo to zawsze ma wybór kosa w rączki ustawianie mendeli i maszyną młócić w stodole.Koszty kombajnowania to nie tylko drogie paliwo ale też zużywające sie części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzak    16

Jak komuś za drogo to zawsze ma wybór kosa w rączki ustawianie mendeli i maszyną młócić w stodole.Koszty kombajnowania to nie tylko drogie paliwo ale też zużywające sie części.

Świete słowa. Ludzie myśla ze jak masz kombajn to tylko paliwo i można młocic.

Według mnie to kazdy kto mowi ze drogo to niech sobie kupi kombajn i zobaczy czy taki czysty zysk

PS W sezonie 2011 Bizon Rekord w mojej okolicy 350zł z szieczkarnia


Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radex    4

zakup samego kombajnu to już jest dość spory wydatek, który szybko się nie spłaci..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

Powiedzmy nawet inaczej- dziś rolnika który ma nawet nie całe 10 ha na własność stać jest na zakup używanej maszyny. Można kupic kombajn za 15 tyś (oczywiście inna sprawa ile do takiego trzeba dołożyć). No ale czasami lepiej jest mieć trzy samochody na podwórku (wszystkie zagraniczne za dopłatę z unii) i narzekać że za drogo usługa i nic się nie opłaca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Sam pamiętam jak cięło się snopowiązałką kilkanaście hektarów i dziwie się że jak ktoś ma np 6ha zbóż nadal tego nie robi skoro nie stać go na zakup kombajnu a na kombajnistę gada po wsi że cały zysk mu zabiera ;[ to tak jak by chowając 5 krów zatrudniać pracownika na cały etat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15352

Ale macie problemy, jeszcze nie narosło a już gdybiecie. Czepiajcie zamiast hedra pług i za odśnieżanie liczcie kasę, a do młocki jeszcze będzie kiedy gdybać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Sam pamiętam jak cięło się snopowiązałką kilkanaście hektarów i dziwie się że jak ktoś ma np 6ha zbóż nadal tego nie robi skoro nie stać go na zakup kombajnu a na kombajnistę gada po wsi że cały zysk mu zabiera ;[ to tak jak by chowając 5 krów zatrudniać pracownika na cały etat

 

Lat do tyłu 15 wszyscy już młócili kombajnami poza jednym rolnikiem, który ciął właśnie snopowiązałką. Sytuacja materialna nie była najgorsza ale kilka osób było w domu a jak mówił słomę i tak musi zwieść ręcznie "kostka" a tak to ma wszystko pod dachem i jeszcze zysk z tego.

 

Tylko prawda jest taka jesteśmy wygodni.

 

Sąsiad mający 12 ha kupił Bizona tylko dla siebie.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roltech    11

Jak komuś za drogo to zawsze ma wybór kosa w rączki ustawianie mendeli i maszyną młócić w stodole.Koszty kombajnowania to nie tylko drogie paliwo ale też zużywające sie części.

Można by też takiego wziąć na sezon do pomocy przy naprawach, jak sobie trochę palce pozbija i wyjdzie z garażu o świcie, to może zrozumie jaki to "biznes".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer_89
      Witam, czym czyscicie przedmuchujecie swoje kombajny podczas zniw? 
    • Przez Mareczek1
      Witam planuję zakupić siewnik kvernelanda Accord mc-drill Pro czy mógłby ktoś napisać jak się sprawują , na co warto zwrócić uwagę przy zakupie i czy wogóle są warte uwagi,pozdrawiam
    • Przez AnkaSkakanka
      Dzień dobry,
      Oboje z mężem nie jesteśmy rolnikami. Mieszkamy w mieście, ale mamy rodzinę na wsi i bardzo lubimy tam przebywać. Jest to piękna wieś, w malowniczej okolicy. W bezpośrednim sąsiedztwie naszej rodziny znajduje się kilka działek należących do KOWR. Jedna z tych działek wydaje nam się bardzo interesująca i chlelibyśmy ją zakupić od KOWR, jednak nie ma nigdzie zamieszczonego ogłoszenia o jej sprzedaży. Jest to też działka o wielkości ponad 1ha, a my chcielibyśmy kupić jedynie jej fragment o powierzchni ok 30 arów. Czy ktoś z Państwa mógłby podpowiedzieć czy jest to w ogóle możliwe? Chcielibyśmy kupić tę działkę w celach rekreacyjnych i postawić tam mały domek (media są w drodze).
      Dodam, że żadne z nas nie posiada wykształcenia kierunkowego i na tę chwilę nie mamy możliwości (ani środków ani kwalifikacji) założenia gospodarstwa rolnego. Okolica jest zamieszkana przez osoby, które nie prowadzą działalności rolnej, są to wyłącznie siedliska.
      Będę wdzięczna za wskazówki.
       
    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
    • Przez sports2011
      Witam, mam pytanie ile obecnie można żądać pieniędzy za wynajem pola około 20 arów pod elektrownie wiatrowa maszt około 100metrowy. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pytam z ciekawości ponieważ muszę zmienić umowę podpisana 10lat temu , na kolejne 25 lat .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj