DANIEL

Ceny kombajnowania

Polecane posty

farmermf    80

Skoro jest popyt na koszenie bizonem w tych stawkach to jest i podaż w tej cenie. Nie każda wioska jak nasza ma 23kombajny.

@BlackMamaba nie narzekaj bo jakbyś swego JD przegonił 100km to raczej by cie dużo więcej wyszło koszenie niż tym biednym bizonem. Po za tym jak ty próbujesz z swego JD wyciągać 10t w godzinę to wszystko wyjaśnia dla czego u użytkowników tego modelu(a znam 3) na każdym polu rośnie solidny poplon. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SKORPION1    0

BlackMamba ja cię nie nazwałem obrazliwie a tym bardziej nie obraziłem, to ty zaczynasz obrażać wszystkich , co twoim zdaniem biorą od "antyku" 300zł czy więcej To ty napisałeś , że wystarczy NH 8050 aby brać tak jak piszesz 450zł za ha , to jestem ciekawy cz tym NH zrobi tyle więcej co tym ANTYKIEM aby wyszło taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

@blackmamba bizon z056 to rzeczywiście antyk jak piszesz ale amortyzacja tego kombajnu troche kosztuje+ życie właściciela a niekiedy jeszcze i operatora i mechaników, ale zastanów się czy dobrze piszesz bo chyba wiesz ile kosztuje nowy kombajn, spłaty rat kredytu, ubezpieczenia, części serwis itp. głupoty piszesz poprostu.... nawet jak pisałeś zachodni używany kombajn z lat 90-tych na powietrze nie chodzi, a części nie leżą na drodze....za coś to musi słacić, napewno nie za 250zł/godz, a do koszenia na areał czyli na hektar napisze tak normalnie kosze 1ha pszenicy w granicach 50-60min, kilka dni temu kosiłem 2ha pszenżyta wywalonego we wszystkie strony 3.5 godz na poligonie czyli pole jedna wielka góra pokręcona we wszystkie strony i nikt mi nie powie że lepszym kombajnem (tj. piszesz lexionem)takie coś szybciej zrobi, bo się nie da, takie coś trzeba wciągnąć do hedera, a mi na całym hederze nie wciągało bo pole było poligon(chyba że ziemie to tak)... i za takie coś 250zł-zastanów się


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Lubelskie:

jd - jakiś stary - 1,24ha w 55 minut - 280zł/ha z sieczkarnią

Bizon z056 - 0,9ha w godzinę - 340 zł/ha z sieczkarnią

 

 

Może Bizon to "antyk" ale zastanawiam się czy nie brać w przyszłym roku Bizona. Wychodzi drożej ale jest dużo bardziej czyste ziarno. Może to zależy nie od kombajnu ale od kombajnisty, na jd gość uczył się dopiero drugi rok, a na bizonie gość jeździ już 23 lata. :rolleyes:

 

Co do wysokości cen to uważam, że nie są aż tak zawyżone, bo koszty napraw, ceny części i straconego czasu też nie są małe. Sam fakt zakupu takiego sprzętu też jest kosztowny, więc każdy chce co roku odłożyć parę groszy na "nowy" sprzęt, bo ten który ma nie jest wieczny.

Edytowano przez michal009

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlackMamba    1

@farmermf Według mnie nic nie ma do rzeczy to ze masz konkurencję w postacie 23 kombajnów. Chcesz kasować 300 zł, będziesz kasować tak samo jak znajdziesz klientów za 350 zł, bo masz nowy kombajn i to reszta powinna sie do ciebie dostosowywać, a nie ty do reszty. Odnośnie twojej szpili na temat czystości scierniska: kiedyś na agrofoto przemilczałem jedną twoją wypowiedz. Napisałes ze po tych naszych JD to zielono jest na polu, a po twoim starym clayosnie czyściutko. Wystarczy, że skomentuję to tym, ze ilekroć przejeżdżałem obok twoich zielonych pól po zbiorze i przypominałem sobie tę wypowiedź wywoływało to wszystko uśmiech, zresztą nie tylko u mnie, ale i u innych właścicieli tego jelonka, bo też czytają co piszesz :) Teraz pewnie po najlepszym, co starasz sie ewidentnie udowodnic - a ja wcale nie przeczę - TC będziesz miał najczystsze pola :) , a skoro twierdzisz, ze 1450 nie wykosi 10t/h to albo sam coś schrzaniłes przy ustawieniu kombajnu, bo nie osiągnąłeś tej wydajności, albo najzwyczajniej w świecie sądzisz, iż ty jestes w stanie ją osiągnąć, a te zielone CWSy nie. Nie twierdzę, ze wszystko przy tym kombajnie jest piękne i ładne, ale ty zdecydowanie przesadzasz z tą krytyką, sam nie mając czystego sumienia jeśli chodzi o czystość po zbiorze. Zresztą kilka czy kilkanscie ziarenek na metrze kwadratowym straty, to od kilku do kilkunastu kg na hektarze, więc jak chcesz bawić się w koszenie 2,5-3 km/h bez start to życzę powodzenia. PS. Aż mnie korci żeby zrobić zdjęcie twojego ścierniska i wrzucić tu, ale nie będę robił takich numerów :D

@Skorpion1 moim zamiarem nie jest obrażanie i wyluzujcie trochę bo się powielacie i dalej nie bierzecie pod uwagę tego co napisałem. Napiszę to jeszcze raz: rozumiem, ze bizon się wyeksploatowuje, ale jego wydajność nie pozwala na tak szybkie pokrycie kosztów jak w przypadku zachodniego kombajnu i dlatego nie jest konkurencyjny. Ja wcale nie twierdzę ze nie ponosicie tak wysokiego kosztu, by cenić godzinę 350 zł. Tyle ze licząc wydajność ta godzina nie jest tyle warta.

]

Edytowano przez BlackMamba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristofus    11

U nas (na południowy-wschód od Warszawy :) ) ceny dookoła w te żniwa to 300-350 zł/ha, tym co brali na godzinę też podobnie efektywnie wychodziło (kombajny robiące średnio 1ha/h), Bizonem nie słyszałem, żeby ktoś brał mniej niż 300zł/h.

 

Sory za lekki OT ale to co piszesz Blackmamba (a przynajmniej część) jest żałosne. Nie dogadałeś ceny przed usługą - Twoja wina. Kombajnista policzył Ci za hektar jak rozumiem - powinieneś się cieszyć bo uważam to za najuczciwsze postawienie sprawy dla klienta. Nie miałeś 9 t/ha i chcesz lecieć smarować do skarbówki tylko dlatego, że gość wziął normalną cenę usługi, jakość, jeśli w ogóle była słaba, stawiasz na drugim miejscu. Popatrz sobie na ceny usług w tym wątku - w/g mnie analizując z grubsza podawane ceny/sposób liczenia/sprzęt/wydajność, wychodzą widełki 300-400zł/ha. Możesz sobie dywagować jak byś sobie to policzył ale to są tylko Twoje, bezsensowne w podanym kontekście dywagacje. Jeśli gość skalkulował źle lub robi robotę nieuczciwie rynek, jakikolwiek by nie był go zweryfikuje. Jeśli 350zł/ha to normalna cena w Twojej okolicy - zaakceptuj to jako prawo rynku, wyciągaj swój sprzęt i jedź zarabiać. Bo chyba czym jak czym ale cenami usług nikt nie spekuluje jak np. frankiem ;)

Kalkulowanie ceny usługi adekwatnie do jakości zboża to chora moralność Kalego: jak mnie się nie udało to i Tobie nie może być dobrze.

Twierdzenie, że zdezelowany Bizon nie ma prawa wykonać za tę samą cenę pracy o tej samej wartości i jakości co nowiutkie "zachodnie" bydlę to następne kuriozum. Bo niby dlaczego? Chcesz zrobić szybciej, dopasować się do np. dużej prasy - wybierasz większy. Masz czas - bierzesz nawet popierdółkę z hederem 2,5m. Jeśli wykosił i nie ma zastrzeżeń do jakości pracy ma prawo wziąć od hektara te same pieniądze. I nic Ci do tego w jaki sposób ktoś to sobie skalkulował.

Jeśli masz zastrzeżenia do jakości pracy - masz prawo je mieć. Ale argumenty, które podajesz ile ktoś inny "powinien" brać to nie obraź się, bzdury.

Koniec i kropka i koniec płaczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

@farmermf Według mnie nic nie ma do rzeczy to ze masz konkurencję w postacie 23 kombajnów. Chcesz kasować 300 zł, będziesz kasować tak samo jak znajdziesz klientów za 350 zł, bo masz nowy kombajn i to reszta powinna sie do ciebie dostosowywać, a nie ty do reszty. Odnośnie twojej szpili na temat czystości scierniska: kiedyś na agrofoto przemilczałem jedną twoją wypowiedz. Napisałes ze po tych naszych JD to zielono jest na polu, a po twoim starym clayosnie czyściutko. Wystarczy, że skomentuję to tym, ze ilekroć przejeżdżałem obok twoich zielonych pól po zbiorze i przypominałem sobie tę wypowiedź wywoływało to wszystko uśmiech, zresztą nie tylko u mnie, ale i u innych właścicieli tego jelonka, bo też czytają co piszesz :) Teraz pewnie po najlepszym, co starasz sie ewidentnie udowodnic - a ja wcale nie przeczę - TC będziesz miał najczystsze pola :) , a skoro twierdzisz, ze 1450 nie wykosi 10t/h to albo sam coś schrzaniłes przy ustawieniu kombajnu, bo nie osiągnąłeś tej wydajności, albo najzwyczajniej w świecie sądzisz, iż ty jestes w stanie ją osiągnąć, a te zielone CWSy nie. Nie twierdzę, ze wszystko przy tym kombajnie jest piękne i ładne, ale ty zdecydowanie przesadzasz z tą krytyką, sam nie mając czystego sumienia jeśli chodzi o czystość po zbiorze. Zresztą kilka czy kilkanscie ziarenek na metrze kwadratowym straty, to od kilku do kilkunastu kg na hektarze, więc jak chcesz bawić się w koszenie 2,5-3 km/h bez start to życzę powodzenia. PS. Aż mnie korci żeby zrobić zdjęcie twojego ścierniska i wrzucić tu, ale nie będę robił takich numerów :D

@Skorpion1 moim zamiarem nie jest obrażanie i wyluzujcie trochę bo się powielacie i dalej nie bierzecie pod uwagę tego co napisałem. Napiszę to jeszcze raz: rozumiem, ze bizon się wyeksploatowuje, ale jego wydajność nie pozwala na tak szybkie pokrycie kosztów jak w przypadku zachodniego kombajnu i dlatego nie jest konkurencyjny. Ja wcale nie twierdzę ze nie ponosicie tak wysokiego kosztu, by cenić godzinę 350 zł. Tyle ze licząc wydajność ta godzina nie jest tyle warta.

]

Co do cen i konkurencji to mi to wszystko LOTTO bo nie kupiłem kombajnu na usługi tylko dla siebie, po poligonach nie mam zamiaru się bujać. Po za tym kilka dni żniw i muszę siać rzepak, a się nie rozerwę.

Też bym przemilczał twą wypowiedz , ale jak użytkownicy jd1450 piszą że wyciągają max 9t.godz przy wysypywaniu w biegu to jakim cudem ty osiągasz 10t przy podjeżdżaniu do przyczepy z niepełnym zbiornikiem? CO do wydajności mego TC to w pierwszym roku, nie znając kombajnu robiłem 10t w godz bez problemu i bardzo chętnie bym porównał nasze scierniska bo ja już po drugim NH nie mam się czego wstydzić, a patrząc na to co pozostawia wasz jd po sobie utwierdza mnie w przekonaniu że ta marka jest bardzo mocno przereklamowana. Jeśli chodzi o prędkość koszenia to 4km na godz to minimum w stojącym zbożu. Aha, skoro po twym jd z jedną młocarnią jest tak czysto to po co inne firmy montują separatory, APS inne bębny wspomagające? Ja mam w stajni kilka maszyny kilku firm i żadnej nie wywyższam , ale twój zachwyt JD jest nieobiektywny i podyktowany brakiem możliwości pracy na innych maszynach wcale nie gorszych, albo też i lepszych. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

@blackmamba ten zielony pasek na polu kilka-kilkanaście dni po zbiorze pod pokosem to zazwyczaj owsik i chwasty tzn lżejsze nasiona na zapuszczonych polach które kombajn wyrzuca, mi też nie raz obwiniali o to że mój kombajn gubi, ale czemu u mnie nie gubi czy i u innych co mają czysto opryskane , czyste zboże itd, najnowszy kombajn tęż wyrzuci owsik i lżejsze nasiona chwastów i też zielono będzie na polu, ale to jest pierdzielenie ludzi którzy nie wiedzą że te siewki są roślinkami owsika czy innych roślin mi to lotto, takie opinie możecie se wsadzić, niczym nie opierasz swych komentarzy, ja czy inni kombajniści możemy dostroić tak że będziesz miał czysto na polu ale owsik i chwasty w zbiorniku ;do wyboru do koloru tzn przewiania na młynku czy wialni wybór należy od właściciela pola mnie to nie obchodzi, "klient żąda, klient płaci , klientowi się opłaci" :rolleyes:


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlackMamba    1

@kristofus, nie trafia to co do mnie piszesz - swiadczy to tylko o tym ze nie łapiesz o co mi chodzi. Masz prawo miec na to wszystko inne spojrzenie, ja nie kwestionuję tego, ale ni wciskaj mi na siłę swojej "ideologii".

 

@farmermf

Jak zwykle wszystko masz najlepsze i wiesz wszystko najlepiej. Siedzisz w

moim kombajnie i widzisz jak ja koszę, kiedyś przecież wiedziałeś

wszystko o mojej orce nie siedząc ani razu za moją kierownicą….

Słyszałem, ze nawet policzyłeś że rzekomo ściernisko po rzepaku

niszczyłem 5 razy, żeby nie było widać strat po CWS…. Pewnie dochodzisz do takich wniosków

porównując swoje pola po rzepaku, na których czystość uzyskałeś stosując swoją wspaniałą agrotechnikę o której chwaliłeś się w temacie o PRP, do moich i stąd te wnioski o

czystości:D Akurat jak koszę to nigdy nie wysypuję niepełnego

zbiornika tylko zawsze nabijam go do końca. Jeszcze raz napiszę ze jak

ktoś nie potrafi ustawić na taką wydajność to jest sierotą, a jedna

wypowiedz którą wyczytałeś w temacie o 1450 na tym forum o niczym nie

świadczy. Dlaczego ubzdurałeś sobie, ze skoro masz dodatkowo separator to musisz mieć większą wydajność od CWS? A może 1450 WTS osiąga wydajność 11 t/h? Ja nie siedziałem na NH i nawet nie myśle, zeby wypowiadać się na temat jego omłotu i wydajności, ale ty przejeżdżając 20 metrów obok jestes w stanie rozszyfrować wszystko po tym ze widzisz napis John Debre. I nigdzie nie wywyższam tej firmy – skąd ty w ogóle to wziąłeś, piszę obiektywnie, akurat ta tandetna brazilija jest adekwatna

do ceny, a twój polski NH daleko nie odbiega jakościowo, co odzwierciedla

również cena, więc nie wypisuj tu głupot bo to nawet nie CSX. Poza tym od pewnego czas mam wrażenie, ze ciągle mnie obserwujesz, bo nie ma mojego posta bez twojego komentarza – uważaj żebym ja nie zaczął śledzić twoich wypocin, bo to co tam wypisujesz to przypomina w większości to kłamliwe porównanie CWS do claysona niż prawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CONDOR    10

BlackMamba jeżeli zbiór zbóż na twoim polu kombajnem usługowym wynosi Ci za drogo, lub nie jesteś zadowolony z jakości świadczonych usług to kup sobie kose lub sierp, a nie szukasz w Du@ie miodu. Uważam, że ten kto chce, czy ten co donosi na US, na policje, czy na inne organy władzy to jest zwykłą (bez obrazy) mendą (gorszą jak paździoch) i sam nie umie załatwiać umiejętnie spraw w swoim środowisku. Napisałem troche żartem, troche serio.


JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

@kristofus, nie trafia to co do mnie piszesz - swiadczy to tylko o tym ze nie łapiesz o co mi chodzi. Masz prawo miec na to wszystko inne spojrzenie, ja nie kwestionuję tego, ale ni wciskaj mi na siłę swojej "ideologii".

 

@farmermf

Jak zwykle wszystko masz najlepsze i wiesz wszystko najlepiej. Siedzisz w

moim kombajnie i widzisz jak ja koszę, kiedyś przecież wiedziałeś

wszystko o mojej orce nie siedząc ani razu za moją kierownicą….

Słyszałem, ze nawet policzyłeś że rzekomo ściernisko po rzepaku

niszczyłem 5 razy, żeby nie było widać strat po CWS…. Pewnie dochodzisz do takich wniosków

porównując swoje pola po rzepaku, na których czystość uzyskałeś stosując swoją wspaniałą agrotechnikę o której chwaliłeś się w temacie o PRP, do moich i stąd te wnioski o

czystości:D Akurat jak koszę to nigdy nie wysypuję niepełnego

zbiornika tylko zawsze nabijam go do końca. Jeszcze raz napiszę ze jak

ktoś nie potrafi ustawić na taką wydajność to jest sierotą, a jedna

wypowiedz którą wyczytałeś w temacie o 1450 na tym forum o niczym nie

świadczy. Dlaczego ubzdurałeś sobie, ze skoro masz dodatkowo separator to musisz mieć większą wydajność od CWS? A może 1450 WTS osiąga wydajność 11 t/h? Ja nie siedziałem na NH i nawet nie myśle, zeby wypowiadać się na temat jego omłotu i wydajności, ale ty przejeżdżając 20 metrów obok jestes w stanie rozszyfrować wszystko po tym ze widzisz napis John Debre. I nigdzie nie wywyższam tej firmy – skąd ty w ogóle to wziąłeś, piszę obiektywnie, akurat ta tandetna brazilija jest adekwatna

do ceny, a twój polski NH daleko nie odbiega jakościowo, co odzwierciedla

również cena, więc nie wypisuj tu głupot bo to nawet nie CSX. Poza tym od pewnego czas mam wrażenie, ze ciągle mnie obserwujesz, bo nie ma mojego posta bez twojego komentarza – uważaj żebym ja nie zaczął śledzić twoich wypocin, bo to co tam wypisujesz to przypomina w większości to kłamliwe porównanie CWS do claysona niż prawdę.

Piszę w tematach które mnie interesują bo mi wolno, jak masz chęć to możesz też coś tam wypocić. Po moich postach nikt się nie bulwersuje , a po twoich ?

Nie będe się wdawał w dalszą dyskusję w tym temacie bo nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CONDOR    10

Dokładnie, niech kolega BlackMamba kupi sobie kombajn i niech zobaczy jaki to miód. Ciekawe czy jak by kupywał rope po 4,98 zł, wydał na przygotowanie przed żniwami 2500 tyś. zł to by brał bizonem po 250 zł/ha, w końcu jego zdaniem byłoby to sprawiedliwe :lol: . a najlepiej by było jakby jeździł za darmo, ot taki brat Albert.

Edytowano przez CONDOR

JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlackMamba    1

@farmermf po moich ludzie się bulwersują, bo nie piszę o tym, że świeci słońce, albo pada deszcz, albo że wczoraj wykosiłem 2,34 ha i zostało mi jeszcze 3,21 tylko na tematy dla niektórych niewygodne, dlatego ze mają na nie inne sposób widzenia i są z jakiegoś powodu dla nich drażliwe. Dla przykładu taki użytkownik @Condor, który nawet nie raczył przeczytać całych moich wypowiedzi, co niewprawny obserwator łatwo zauważy , tylko oburzony, bo ma w galerii Z056, wyrwał z kontekstu moją wypowiedź i wplótł tu wiązkę swoich mądrości, które wyglądają na tle tego wszystkiego co napisałem, jakby spadł z księżyca, a do tego wydaje się mu, że jest dowcipny.

Bulwers piszesz – nazywaj to jak chcesz, ja nie trawię ściemniactwa, a w szczególności do mojej osoby, a to co tu wypisujesz to ściema w najczystszej postaci. Tak z ciekawości podczas wapnowania spojrzałem dziś na twoje pole po sąsiedzku i aż miło było popatrzeć jak miejscami jest zielono jak u wszystkich. I skoro to nie ściema, to albo ja jestem daltonistą, albo ty tak się interesujesz polami innych, że nie dostrzegasz swoich. Peace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja płaciłem po 250zł/h za NH 1530 (cena z tamtego roku). Inni nie wiem ale w tamtym roku młócił mi class i brał 260 a w tym po 280 podobno. Class młócił dłużej od NH.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

Coz tu sie rozczulac na temat zielonych paskow na scierniskach- siejemy 150kg/ ha i cale pole jest zielone, wiec 1,5m m ( szerokosc mlocarni) pasek z 4,5 m ( szerokosc robocza kombajnu) stanowi 1/3 pola, wiec wystarczy, ze kombajn wyrzuci 50kg i juz jest zieleniutko. Powiedzcie ktory kombajn ma zerowe straty?

3 % strat ( zalozmy, ze to jest srednia strata) z 6 ton to jet 180 kg! wiec, w tym pasku za wytrzasaczami jest wysiew okolo 500kg/ha, wiec zazielenic sie musi


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11

:unsure: koledzy urządzacie sobie osobiste wycieczki co nie ma nic wspólnego z ceną kombajnowania na terenie kraju a nie tylko waszego powiatu, tę kwestie możecie wyjaśnić sobie na zbliżających się dożynkach. Ja osobiście brałem 270zł/ha i uważam to za cenę przyzwoitą :D


Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

@zenas też jestem z wlkp. i też cena była u nas podobna 280/ha. A z tą przyzwoitą ceną to za bardzo się nie wychylaj bo za chwile zostaniesz zbruzgany i udowodnią ci że dokładasz do interesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CONDOR    10

zenas, masz racje, ale wybacz nie moge się powstrzymać. BlackMamba czytając twoje posty to masz jeszcze dziwniejsze poglądy na świat od Józefa Stalina :unsure: . No i co, że mam w galerii bizona ZO56, równie dobrze moge sobie wkleić John Deera STS

 

Tak z ciekawości podczas wapnowania spojrzałem dziś na twoje pole po sąsiedzku i aż miło było popatrzeć jak miejscami jest zielono jak u wszystkich. I skoro to nie ściema, to albo ja jestem daltonistą, albo ty tak się interesujesz polami innych, że nie dostrzegasz swoich. Peace.

 

Rozbroiłeś mnie tą wypowiedzią :lol: :lol: :lol: Leże... :lol: :lol: :lol: Interesuje sie swoim, a nie to co ty, patrzysz na moje :lol: . Niektórzy sami chcą żeby czyste ziarno było w zbiorniku, to już usłogobiorca każe jak mam ustwić mu kombajn. Donieś do NKWD :lol: .

 

Z troską o Ciebie i Twój portfel znalazłem oferte dla Ciebie:

http://allegro.pl/sierp-i-mlot-i1779234197.html


JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristofus    11

Jaka cena za koszenie kukurydzy na ziarno w tym roku ???

Jeśli ktoś mógłby się podzielić tą informacją prosiłbym o uwzględnienie czy chodzi o zbiór przystawką z rozdrabniaczem czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5289

na pewno będą o wiele wyższe ceny niż w ubiegłe żniwa, powód - cena paliwa!


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7943

u mnie to pewnie 400 zl /h minimum !!! ;[ sobie policza ;[

Edytowano przez Uziu92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer_89
      Witam, czym czyscicie przedmuchujecie swoje kombajny podczas zniw? 
    • Przez Mareczek1
      Witam planuję zakupić siewnik kvernelanda Accord mc-drill Pro czy mógłby ktoś napisać jak się sprawują , na co warto zwrócić uwagę przy zakupie i czy wogóle są warte uwagi,pozdrawiam
    • Przez AnkaSkakanka
      Dzień dobry,
      Oboje z mężem nie jesteśmy rolnikami. Mieszkamy w mieście, ale mamy rodzinę na wsi i bardzo lubimy tam przebywać. Jest to piękna wieś, w malowniczej okolicy. W bezpośrednim sąsiedztwie naszej rodziny znajduje się kilka działek należących do KOWR. Jedna z tych działek wydaje nam się bardzo interesująca i chlelibyśmy ją zakupić od KOWR, jednak nie ma nigdzie zamieszczonego ogłoszenia o jej sprzedaży. Jest to też działka o wielkości ponad 1ha, a my chcielibyśmy kupić jedynie jej fragment o powierzchni ok 30 arów. Czy ktoś z Państwa mógłby podpowiedzieć czy jest to w ogóle możliwe? Chcielibyśmy kupić tę działkę w celach rekreacyjnych i postawić tam mały domek (media są w drodze).
      Dodam, że żadne z nas nie posiada wykształcenia kierunkowego i na tę chwilę nie mamy możliwości (ani środków ani kwalifikacji) założenia gospodarstwa rolnego. Okolica jest zamieszkana przez osoby, które nie prowadzą działalności rolnej, są to wyłącznie siedliska.
      Będę wdzięczna za wskazówki.
       
    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
    • Przez sports2011
      Witam, mam pytanie ile obecnie można żądać pieniędzy za wynajem pola około 20 arów pod elektrownie wiatrowa maszt około 100metrowy. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pytam z ciekawości ponieważ muszę zmienić umowę podpisana 10lat temu , na kolejne 25 lat .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj