DANIEL

Ceny kombajnowania

Polecane posty

pio3trek    1

może z 450-500 zł a jak się komuś nie podoba to niech bierze bizona i zobaczymy jak na tym wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

U mnie lepek wyskoczyl z ceną za REKORDA ZO58 podkreslam jeszcze raz REKORDA 360zl godzina bez sieczkarni, z sieczkarnia 400zl. pogielo go chyba.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

i przynajmniej ma święty spokój z ludzikami zawracającymi mu głowę kawałkami po 1-2ha do skoszenia gdzie cieżko dojechać i więcej czasu marnuje się na dojazd lub poobrywa jakieś lampy niż zarobi na koszeniu.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Ktos napsiał że SKR brał u niego 270 zł na godzine 10 lat temu :D u mnie 10 lat temu brali 150/h dla udziałowców a 170 dla innych. a 8 lat wstecz to po 180 dla udziałowców a dla innych 200 to i tak wiele taniej niz ktoś wspomniał. W tym roku u nas jeden wywalił cene 350 zł bez a 400 z szarpaczem :D :D Kuzyn takim samym kombajnem E-514 bierze 250 bez a 270 z a kuzyn Dominatorem 86 260 bez a 280 z sieczakrnią. Ropa podrożała... Względem iwosny! rok temu płaciliśmy 4.75 za litr w tym roku 4.41....


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gacuseks    2

Ja biorę 230zł i 260zł z sieczkarnią Z0-56 pozostałych 5 bizonów podobnie. Natomiast jest taki w okolicy który jeździ za 180 - 230zł - na opale. Dodam, że ceny podaję za godzinę pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ile może brać za godzine claas mercator 60 heder 3 metry w zeszłym roku braliśmy 220/h bez sieczkarni

 

Edit: odpowie ktoś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

dolaczam sie do pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

W tym roku SKR za młócenie bizonem 300 zł/h bez sieczkarni a 320 zł/h z sieczkarnią !!! Troche za dużo..chyba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja mercatorem 60 biore 220 bez a 240 z

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelS    282

My kombajnem BM Volvo heder 3,2m bierzemy 190 bez sieczkarni a z 210 zł :)

Lecz juz go będziemy sprzedawać 10 lat u nas chodził trzeba brać coś nowszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

to widze ze u was taniocha u mnie za rekorda kasuja 280zl bez sieczkarni a za NH TC56 w tym roku skasowal nas 350zl ceny za 1godz oczywiscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomus790    0

Witam, u nas w okolicy czestochowy ceny te same co w poprzednie lata, ja dominatorem 86 z hederem 4,2(po zewnetrznej czyli jakies 3,6) biorę 290 z sieczkarnią i 270 bez sieczkarni za godzinę a z tego co mi wiadomo pozostali kombajniści biorą 280 i 300 za godzinęnie zaleznie czy to bizon z 052 z056 nowy rekord mercatory z większym od mojego hederem. Usmiałem się gdy przeczytałem wypowiedż kolegi który pisał ze do kawałków ponizej 2 ha nie warto wyjeżdzać, gdybym ja na takie czekał to ani razu bym w zniwa nie wyjechał. z reszta co to za zniwa w tym roku 2 godzinki pracy a później pada deszcz przez dwa dni. pozdro dla kombajnistów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekzxc    0

woj lubelskie powiat krasnostawski

330 z sieczkarnią , 300 bez. jeden gościu lexionem bral 650zł za 1h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcincc360    70

W tym roku to chyba będzie 290 bez i 300 z sieczkarnią... Dolnośląskie, pow. Wrocławski, gm Długołęka Z roku na rok stawkę dajemy większą tak jak i inni a kosimy Bizonem z056 :)


Gdy Ci smutno, gdy Ci źle weź URSUSA przejedź się!!!
Poszukuje ciężkiego ursusa może być nie na chodzie byle by miał przedni napęd.:)
Kupię przedni napęd do szóstki !!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Binladen    10

U nas było w sezonie 2010 za TC5070 430zł za 1godz ,TC5050 350zł, bizon 250zł ale pewnie w tym roku wzrośnie ze 20 dychy jak ropsko nie stanieje :unsure:


Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Prosiłbym o radę. Kupuje kombajn. Będzie w stanie przerobić 2 ha pszenicy w godzinę. (nie podaję marki i modelu bo plany mogą się jeszcze pozmieniać :P) I moje pytanie brzmi, czy cena za hektar 280 zł bez sieczki i 300 zł z sieczkarnią będzie odpowiednia przy cenach paliwa rzędu 5 złotych za litr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

w tym roku przy tych cenach zboza i paliwa 350-360 bez a 400pln z sieczkarnia za hektar. Ja bede tyle bral,jesli nie to niecj ktos inny kosi,szkoda kombajnu za mniej meczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

mam pytanie ile trzeba brac w tym roku za koszenie nowym new hollandem tc 5050 z hederem 4,5 m ? myslę że 350 zł minimum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    118

Kolego Szczewko troche przesadziłes z tymi cenami za usługe kombajnem.Zgodził bym sie gdyby to były ceny za godz pracy a nie od hektara.Masz wiekszą wydajnosc to kasuj za godz bo bizonem przyjedzie i ten hektar zrobi za 250-270zł i Twój omłot bedzie zachodnim kombajnem zaraz 100zł na godz wieciej wart?nie sądze.Rozumiem nowy kombajn kupa kasy,paliwo drogie,serwis takze ale niech to ma rece i nogi.Holmer do kopania buraków który kosztuje około 1.5mln zł bierze 800-900zł za hektar.Ktos przyjedzie Neptunem tez tyle wezmie i jakas logika w tym jest bo hektar to hektar.Uważam ze powiniees kasowac za godz i bedzie jak najbardziej sprawiedliwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JohnJelonek    9

Mario ile kosztuje obecnie litr ON?

Ile kosztuje amortyzacja?

Ile kosztuje co roczny serwis?

 

przyjedz do mnie proszę i rób usługi po 270zł - gwarantuje ci z miejsca ze załatwię Ci 200ha do skoszenia przy tej cenie.

u mnie 2 lata temu było 330, w zeszłym roku było 350 - tyle musiałem płacić a w tym roku nawet nie łudzę się, że cena będzie znacząco mniejsza niż 400zł za ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

Moim zdaniem w tym sezonie to minimum 350-400zł za ha u nas w woj.Opolskie ON po 5,14 a gdzie jeszcze do żniw :( Każdy myśli ile ten kombajnista zarabia ale nikt nie liczy paliwa i części,amortyzacji maszyny .Fajnie pięknie jak jest wszystko nowe i chodzi gorzej jak się coś zepsuje .W tamtym roku w żniwa na usłudze poszło nam sprzęgło Sumachera nowe koszt prawie 4500zł na szczęście kupiliśmy używane za 1600zł.Nie wiem czy w tym roku warto ruszać w usługi jak ktoś będzie chciał za 280zł/ha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer_89
      Witam, czym czyscicie przedmuchujecie swoje kombajny podczas zniw? 
    • Przez Mareczek1
      Witam planuję zakupić siewnik kvernelanda Accord mc-drill Pro czy mógłby ktoś napisać jak się sprawują , na co warto zwrócić uwagę przy zakupie i czy wogóle są warte uwagi,pozdrawiam
    • Przez AnkaSkakanka
      Dzień dobry,
      Oboje z mężem nie jesteśmy rolnikami. Mieszkamy w mieście, ale mamy rodzinę na wsi i bardzo lubimy tam przebywać. Jest to piękna wieś, w malowniczej okolicy. W bezpośrednim sąsiedztwie naszej rodziny znajduje się kilka działek należących do KOWR. Jedna z tych działek wydaje nam się bardzo interesująca i chlelibyśmy ją zakupić od KOWR, jednak nie ma nigdzie zamieszczonego ogłoszenia o jej sprzedaży. Jest to też działka o wielkości ponad 1ha, a my chcielibyśmy kupić jedynie jej fragment o powierzchni ok 30 arów. Czy ktoś z Państwa mógłby podpowiedzieć czy jest to w ogóle możliwe? Chcielibyśmy kupić tę działkę w celach rekreacyjnych i postawić tam mały domek (media są w drodze).
      Dodam, że żadne z nas nie posiada wykształcenia kierunkowego i na tę chwilę nie mamy możliwości (ani środków ani kwalifikacji) założenia gospodarstwa rolnego. Okolica jest zamieszkana przez osoby, które nie prowadzą działalności rolnej, są to wyłącznie siedliska.
      Będę wdzięczna za wskazówki.
       
    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
    • Przez sports2011
      Witam, mam pytanie ile obecnie można żądać pieniędzy za wynajem pola około 20 arów pod elektrownie wiatrowa maszt około 100metrowy. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pytam z ciekawości ponieważ muszę zmienić umowę podpisana 10lat temu , na kolejne 25 lat .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj