DANIEL

Ceny kombajnowania

Polecane posty

Tomek7G    1
nie rozumiem czemu usługa wykonywana rekordem jest droższa, niż suprem?

 

miszka - nie wiesz ??

 

Nawet na polskiej wsi jest marketing - większy =>szybszy => wydajniejszy => droższy

 

Co do szybkości - dużo zależy od kombajnisty - czasem Z056 skosi szybciej niż Z058

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zloty1984    10

u mnie jak kosił bizon pszenice o plonie powyzej 5,5t/ha to meczył sie po 1.25 min na hektar, a jak przyjechal drugi koles konczyc 2 ha to bral na 3/4 hedera i jeszcze pełno zboza zostawało w polu i w klosach ( pierwszy i ostatni raz takim złomem kosilem). w tym roku znajde sobie konkretnego goscia z konkretnym sprzetem,ktory przyjedzie na 2-3 dni i wykosi mi 25 ha zboza. cena w tamtym roku za koszenie bizonem ZO 56 260 zl za godzine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas za Claasa DOMINATORA 108 z 5,10m biorą 380zł za godz., za Bizona 200 za godz no chyba że ze sieczkarnia to +20zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezeta10    11

Mam takie pytanie czy ktos z was robił jakas karkulacjie czy to jest na zasadzie ze inni tak biora to ja sie dopasuje czy jakies inne przesłanki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

ja brałem 300zł/ha bizonem ZO 56 ale w tym roku za mniej niż 350 nie wyjeżdżam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Ale z kąd te ceny 350 za ha bizonem?? :) Przecierz ropa nie jest drozsza niz w tamtym roku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

- ale jest kryzys.

- sporo osób u nas jeszcze kumplowi nie popłaciło za koszenie w zeszłym roku.

- niby sprzętu coraz więcej ale wszystko jest stare i awaryjne i z czegoś trzeba naprawiać.

- trochę rzeczy podrożało, trochę doszło opłat (wczoraj chcieli ode mnie jakieś zaświadczenie którego 6 miesięcy temu nie chcieli).

- no i nie ma co robić za grosze a kombajn musi jakoś na siebie zarabiać.

 

Tak więc nie ma co się dziwić że ludzie krzyczą wyższe ceny niż za zeszły rok (szczególnie że część osób z kombajnami dostała nieźle w 4 litery przy produkcji mleka).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2

W tamtym roku od koszenia Z056 braliśmy 200zł bez sieczkarni i 220zł z sieczkarnią.W tym jeszcze nie wiem,ale 350zł od bizona to mi się wydaje gruba przesada.


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

To jest cena za hektar a nie za godzine :D Jak chcecie robić za caritas polska to sobie róbcie ja sobie po leże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Dla mnie sąsiad Mercatorem 75 kosi i bierze 150zł za hektar i wcale gorzej nie młóci niż bizon. "Róbta co chceta" , gdy nie widzisz różnicy to po co przepłacać.

Za usługę koszenia bizonami biorą 200-240 pln za godzinę , zależy od gościa i czy z sieczkarnią.


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2
To jest cena za hektar a nie za godzine Jak chcecie robić za caritas polska to sobie róbcie ja sobie po leże

Bizon to niestety nie LEXION,a to nie lata komuny gdzie był jeden kombajn na 4 wsie albo więcej .


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezeta10    11

fakt jest taki ze paliwo w ostatnich tygodniach sporo podskoczyło , ja zrobiłem zapas jak było w duzo nizszej cenie na sezon spokojnie starczy. Tez mi sie wydaje ze 350 to niewiem czy nie jest lekka przesada, poczekam jak sie okresli SKR w okolicy z łasnymi cenami oraz konkurencjia i trzeba bedzie sie wstrzelic w cene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

przecież jeżeli móce na hektary to nie ma to większej różnicy a jak jest bizon po 240 na godzine to wychodzi podobnie co 300 w oczywiście solidnym zbożu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

W Legnicy Agrohandel dealer New Hollanda za koszenie swoimi kombajnami chcą brać 230zł za hektar bez paliwa,a roboty mają że do zimy im starczy .Sam się zapisałem za taką kasą nie zapalam swojego JD 970.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

W tym roku po 250zl/godz bez sieczkarni a z sieczkarnia 260zl/godz


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

350 drogo ????

To pomyslcie ze u nas kolko smiga jakies 2 godziny przeszlo 1 ha szok prawda ??? :D

Dlatego kupilem kombajn :)

Oj ciekawe zniwa sie zapowiadaja w tym roku jak bedzie pogoda w kratke :)


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemcioo    0

Ja w tamtym roku już placilem 400 zł za godz Bizon Rekord + sieczkarnia aż się boje pomyślećco będzie w tym roku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel321654    0
Ja w tamtym roku już placilem 400 zł za godz Bizon Rekord + sieczkarnia aż się boje pomyślećco będzie w tym roku :D

 

to co tylko jeden bizon na całą wieś że taka cena i to jeszcze rekord :) u mnie myślę że cena wachac się będzie w granicy 250 - 300 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885
Ja w tamtym roku już placilem 400 zł za godz Bizon Rekord + sieczkarnia aż się boje pomyślećco będzie w tym roku :D

 

COO? Chłopie, jeśli on takie ceny wali, kupuj sobie supra albo E-512 i koś ludziom za 350 za godzine, nie dośc ze sobie wykosisz kiedy będziesz chciał to jeszcze usługi skubniesz. Cena szok :D

 

Ja myślę, że w tym roku coś w okolicach 200-250 zł


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemcioo    0

Też sie właśnie zdziwiłem z tymi cenami, ale nie mam swojego kombjanu i musiałem nająć na usługe pozatym mam tylko ze 3 ha zboza to chyba nie opłaci mi sie kupować kombanik. Co o tym sądziczy czy warto ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

Trzy hektary fakt, mało ale jeśli na usługach skubnąłbyś ze 30ha to warto pomyślec o kombajnie. Tak to jest jeśli nie ma konkurencji, narzuci cene taką że włosy stają a inni nie mają wyboru.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Opcja ciekawa do rozważenia. Masz tylko 3 ha do koszenia. Pytanie czy mógłbyś w czasie żniw kosić po ludziach bo jeśli tak to warto się tym zająć, zakładając że miałbyś chętnych na taką usługę, jakąś kasę+kredyt na kombajn, zbiornik na diesel na całe żniwa co by kupić go taniej i nie dowozić w trakcie żniw, no i przede wszystkim zamiłowanie do napraw i użeranie się z niepłacącymi.

Ja mimo małego areału zaryzykowałem i w zeszłym roku kupiłem dość starego supra z rocznym szarpaczem z wągrowca bo nie ma u nas kombajnu który przyjedzie kosić jak żniwa są mokre mimo że płaciłem najszybciej ze wszystkich u których kosił. Na wiosce jest jeden kombajn który kosi usługowo a pozostałe 3 ledwo obrabiają swoje areały.

Zobaczymy czy wyjdę na swoje.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezeta10    11

Tez wyszedłem z takiego załozenia po zeszłym sezonie koles , ktory mi kosił co roku robił jakies schody jak mi pasowało to jemu nie albo zaraz po deszczu chciał ciac wiec sie lekko zdenerwowałem i kupiłem sobie w listopadzie JD965 heder 4,2 sciagniety z dannii od pierwszego własciciela wyglada prawie jak nowka choc jest z 81z sieczkarnia, kabina, klima działajaca , choc swojego do koszenia mam niecałe 5ha , ale juz ludzie zamawiaja koszenie choc jeszcze zniw nie ma i chetnych mam juz na ponad 30 ha a jeszcze nie sezon wiec mysle ze jakos roboty bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
    • Przez sports2011
      Witam, mam pytanie ile obecnie można żądać pieniędzy za wynajem pola około 20 arów pod elektrownie wiatrowa maszt około 100metrowy. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pytam z ciekawości ponieważ muszę zmienić umowę podpisana 10lat temu , na kolejne 25 lat .
    • Przez PanJoker
      Panowie, mam u siebie w kombajnie bodajże filtr wody a bynajmniej tak pisze w katalogu. Przymocowany jest on w okolicach kolektora wydechowego o ile sie nie mylę. Może mi ktoś powiedzieć do czego on służy i jakie ma zadanie?? Kombajn Case jeżeli to coś pomoże.
    • Przez PanJoker
      Tak jak w temacie, gdzie w lubelskim lub w woj. sąsiednich można kupić jakieś większe używane kombajny?? Typu claas 108, case 1680,2188, John Deere 2066?? Czy w ogóle są takie miejsca gdzie warto pojechać?? Mile widziane również adresy stron www.
    • Przez cikenos
      Witam może ktoś coś powiedzieć o tym sprzedawcy zna ktos te strony? 
      https://www.olx.pl/d/oferta/fendt-828-profi-plus-vario-fendt-828-profi-plus-vario-CID757-IDXQ0T4.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj