DANIEL

Ceny kombajnowania

Polecane posty

szczepek2    11

Dominatorem 80, z prawie 4 metrową kosą zrobię za godzinę nie mniej niż bizonem. Napiszcie jakie zapowiadają się w sezonie 2008, ceny kombajnowania ( z sieczkarnią i bez ) bizonem, lub kombajnami o podobnej wydajności.


Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

U mnie to będzie masakra, trzy kombajny na okolice, z tym, że dwóch ma 200ha a jeden 80ha i raczej nie pojadą na usługi. Dlatego własnie z ojcem kupiliśmy kombajn ;) Biorąc pod uwagę, że ON drożeje to nie wiem czy za 300zł ktoś by u nas pojechał...


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

u mnie ostatnio byla popularna cena 260 zl/ha, ale przy wiekszych ilosciach zawsze sie opuszczalo 10-20 zl

natomiast godzinowo (medion 310 i podobne) 400 zl/h z sieczkarnia, 375 bez sieczkarni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

W tamtym roku się brało 200-220zł z sieczkarnią a teraz to facet mówi ze za Claasa kosa 3m będzie brał 250zł z sieczkarnią to i my Bizonem będziemy podobną cenę brać ale to jeszcze się okaże za kilka tygodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANIEL    1

Ja już kombajn mam nagrany, koleś ogłasza sie w lokalnej gazecie, Bizon ZO56 , uwaga 220 zł za godzinę, jeżeli utrzyma tą cenę przez najbliższe 2 miesiące to będzie miał ręce pełne roboty. Ciekawe gdzie kupuje ropę...

Pytanie dla właścicieli kombajnów, ile taki Bizon mniej więcej spali na tą godzinę pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

przy obecnych cenach paliw itd to 300 zł na godzine powinna cena być a 220 zł to wole kombajnem nie wyjeżdzać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolo12121    1

ja Deutyz Fahrem 3m kosy 250zł myślę brać wszystko drogie paliwo smary oleje a niech ci jeszcze coś nawali tak kasa leci na tysiące nawet tyle nie zarobisz ;) za 2 przednie opony już na sam start musiałem wyłożyć 4 tys tak wiec twierdze ze albo 250 minimum a jak nie to swoje wykosić i siedzieć w cieniu :)


kiedyś ursus c328
teraz c330 i c360
Deutyz Fahr M 88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

ja myśle że stawka będzie około 350 zł za hektar srednio.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

W mojej okolicy rok temu brali 220-250zł,w tym roku to chyba minimum 300zł,czesci do kombajnów poszły w góre a nie wspomne juz o paliwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie w tamtym roku Bizonem Z056 180 zł bez sieczkarni a z 200zł, w tym roku dojdzie pewnie do 240zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Do żniw jest jeszcze kilka tygodni my ceny dokładnie jeszcze nie ustaliliśmy ciągle są jakieś wahania ojciec czeka na sąsiada ile będzie brał za koszenie co do cen części też drożeją ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

My w tamtym roku za godzinę koszenia Bizonem Z 056 braliśmy 230zł z sieczkarnią i 210zł bez sieczkarni... Póki co gadaliśmy ze znajomym i mówi, że jak będzie mniej jak 250zł za godzine bez sieczkarni to nie wyjeżdża do ludzi na koszenie... I czekamy jaką cenę ustali SKR w pobliskiej miejscowości żebyśmy i my podobną obrali i ustalili... Ale przypuszczam, że najmniejsza stawka to będzie 250zł... Biorąc pod uwagę ile podrożało paliwo i ogólnie wyposażenie kombajnu, żeby mógł wyjść na żniwa to jest mała cena za usługę...


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz345    0

Jaki to będzie przelicznik jeśli cena żyta w skupie nie pokryje kosztów kombajnu i trzeba będzie dołożyć do interesu. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseon    1

ja w tamtym roku bralem 200zl bez sieczkarni a 220 zl z sieczkarnia a w tym to bedzie pewnie 250 bez sieczkarni albo i lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

u nas w tym roku godzina kombajnowania będzie kosztować około 280 zł/h bioznem ZO56, bez sieczkarni, bo u nas tak każdy zbiera słome :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szorti    0

Posiadam claasa dominatora 98sl maxi z hederem 5,10 i w tym roku za kombajnowanie będe brał 380zł/h bez siekacza i 400zł/h z siekaczem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz16s    0

280 zł bez sieczkarni to ja classem wzeszłym roku bez sieczkarni kasowałem 290 a z sieczkarnia 320 zł/h


JD 6220+ tur , 6400+tur , URSUS 1614, URSUS912 ursus 360 +tur oraz Deutz Fahr potęgą na moich 136 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzecho106    0

U mnie w okolicy taki gość że co roku bierze 200 zł za godzinę bez sieczkarni,a z sieczkarnią 220 i pewnie w tym roku też tak będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895
U mnie w okolicy taki gość że co roku bierze 200 zł za godzinę bez sieczkarni,a z sieczkarnią 220 i pewnie w tym roku też tak będzie

 

A ile godzin kosi hektar ? 3?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osmy888    1

a u nas ceny w poprzednim roku od 250 z sieczkarnią do 220 bez :D w tym roku pewnie ceny pójdą w górę..,


a ja mam Fortschritt-a E-512 !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam chciałbym ostrzec wszystkich przed sprzedającym z okolic Wandowa woj. wielkopolskie, który specjalizuje się w sprzedaży kombajnów marki claas dominator, maszyny są wyszykowane tylko powierzchownie często gęsto ściągane w beznadziejnym stanie, niestety ja złapałem się na jego haczyk. Zakupiłem u szanownego pana kombajn marki claas, który był w stanie wręcz idealnym, z racji szybkiego ukończenia żniw zdecydowałem się na szybki zakup i to był mój błąd, według zapewnień sprzedającego maszyna gotowa do pracy, w rzeczywistości po zakupie rozleciała się w drobny mak sieczkarnia, po przeanalizowaniu przez autoryzowany serwis Claasa okazało się, że wał był złożony z dwóch elementów, w obudowach były łożyska zużyte, po głębszej analizie okazało się, że brakuje w znacznej części czujników a dużo elementów dorobione były na wzór. Przestrzegam wszystkich forumowiczów przed szybkim i pochopnym kupowaniem maszyn rolniczych, naprawdę warto wydać te 200-500zł na serwisanta, która przejrzy sprzęt prze zakupem. Próbowałem sprawę załatwić osobiście ale sprzedający śmiał się ironicznie i powtarzał cytuje NIE JEST PAN PIERWSZYM I OSTATNIM.... skorzystałem z pomocy adwokata i dzięki jego pismom i groźbą skierowania sprawy do sądu udało mi się wymienić wadliwy element jakim była sieczkarnia, cały proces trwał od lipca 2013 do stycznia 2014. Także szanowni forumowicze uważajcie i sprawdzajcie bo dużo jest nieuczciwych handlarzy, którzy tylko czekają.Sprawa zakończyła się mam nadzieję pozytywnie chociaż ostateczna próba maszyny odbędzie się w te żniwa i to zadecyduje czy zostanie w moim gospodarstwie.
    • Przez farmer_89
      Witam, czym czyscicie przedmuchujecie swoje kombajny podczas zniw? 
    • Przez Mareczek1
      Witam planuję zakupić siewnik kvernelanda Accord mc-drill Pro czy mógłby ktoś napisać jak się sprawują , na co warto zwrócić uwagę przy zakupie i czy wogóle są warte uwagi,pozdrawiam
    • Przez AnkaSkakanka
      Dzień dobry,
      Oboje z mężem nie jesteśmy rolnikami. Mieszkamy w mieście, ale mamy rodzinę na wsi i bardzo lubimy tam przebywać. Jest to piękna wieś, w malowniczej okolicy. W bezpośrednim sąsiedztwie naszej rodziny znajduje się kilka działek należących do KOWR. Jedna z tych działek wydaje nam się bardzo interesująca i chlelibyśmy ją zakupić od KOWR, jednak nie ma nigdzie zamieszczonego ogłoszenia o jej sprzedaży. Jest to też działka o wielkości ponad 1ha, a my chcielibyśmy kupić jedynie jej fragment o powierzchni ok 30 arów. Czy ktoś z Państwa mógłby podpowiedzieć czy jest to w ogóle możliwe? Chcielibyśmy kupić tę działkę w celach rekreacyjnych i postawić tam mały domek (media są w drodze).
      Dodam, że żadne z nas nie posiada wykształcenia kierunkowego i na tę chwilę nie mamy możliwości (ani środków ani kwalifikacji) założenia gospodarstwa rolnego. Okolica jest zamieszkana przez osoby, które nie prowadzą działalności rolnej, są to wyłącznie siedliska.
      Będę wdzięczna za wskazówki.
       
    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj