mati2450

Łubin zmarzł

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mati2450    0

Witam 

Posiadam pierwszy raz zasilany łubin wąskolistny gorzki i po ostatnich mrozach zrobił się żółty. Nie mam pojęcia czy się odmłodzi czy odrazu lepiej przesiać. Zalacze zdjęcia prosił bym o pomoc 

IMG_20240427_144919.jpg

GABBER85    1428

A ja łubiny sieje po majówce i zbieram pod koniec żniw , i też rośnie

>>>>>> 

mati2450    0

Ja zasialem w dwóch kawałkach na początku kwietnia i jeden jest piękny a drugi dostał od przymrozków

Marecki2922    522

Poczekaj kilka dni, teraz będzie ciepło więc jak ma żyć to za te pięć dni będzie widać że rośnie 

Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

jonek98    2657
mati2450 napisał:

Jeszcze niczym 

no to dwuliściennych się już nie pozbędziesz,a tak daj mu chwilę,teraz będzie ciepło

MarcinKa    161
Dnia 28.04.2024 o 14:22, jonek98 napisał:

no to dwuliściennych się już nie pozbędziesz,a

Dlaczego?

mati2450    0

Jak narazie widzę że zaczyna się zielenić powoli oraz dodatkowo opryskalem kristanolem 18-18-18 i czekam dalej 😀

alandil    284

Z tym corum, to żeby i ten łubin nie zakończył żywota. W tamtym roku śledziłem temat i wiele osób pisało, że nawet po małej dawce był do kasacji

MarcinKa    161

To ja przepraszam jeśli wprowadziłem w błąd myślalem że łubin w etykiecie jest bo jest groch soja bobik i wydawało mi się że łubin widziałem.

Niestety nie widzę go więc być może nie wolno stosować.

Jeszcze raz sory za wpis poprzedni.

suffeks    220

to że strączkowe to nie znaczy wszystkie mają jednakowe opryski. groch jedyny ma mcpb, dasz na resztę strączkowych to je spali 

MarcinKa    161

Przecież napisałem że omyłkowo uznałem łubin w zastosowaniu środka.

Poza tym corum to nie mcpb gwoli ścisłości.

jonek98    2657

a w razie w można poprawić legato na dwuliścienne bo niby piszą że nie szkodzi?

olkosio    126
17 godzin temu, alandil napisał:

Z tym corum, to żeby i ten łubin nie zakończył żywota. W tamtym roku śledziłem temat i wiele osób pisało, że nawet po małej dawce był do kasacji

robię testy z corum w łubinie żółtym. spalić nie spalił, ale na razie to testy dla siebie. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez marcin330
      Witam.
      Chciał bym się dowiedzieć jakim opryskiem mam opryskać fasolę dokładnie oprysk miał by wziąśc wszystkie chwasty 2 liścienne. Większość oprysków wycofano ale może są już jakieś inne
      Pomóżcie bo nie chce mi się dziabać 2 ha
    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez ZCBooster
      Czy jest jakiś środek powschodowy, który by załatwił ostrożeń w soi? Na dwóch kawałkach wyskoczyły mi place, na jednym trochę ręcznie było przegracowane ale nawet tam odrasta. 
    • Przez PatrykFF
      Witam, czym opryskać soję powschodowo. Oprysk przedwschodowo nie zadziałał ze względu na suche warunki. Na polu chwasty jedno i dwuliścienne 
    • Przez farmermf
      Witam kolegów.Zakładam ten temat gdyż brak jest środków zarejestrowanych na zwalczanie chwastów włubinie i może ktoś testował jakieś własne mieszaniny z pozytywnym skutkiem .Ja stosowałem 1.5 linurex (Afalon dyspersyjny)+ 1.5panidy ale to zamocne i wypala na zakładkach oczywiście pszedwschodowo.Prosze o poważne porady
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj