Zaloguj się, aby obserwować  
jakub97

McHale V6 750 vs JD V451M

Polecane posty

jakub97    0
Napisano (edytowany)

Witam, mam w planach w tym roku zakupić nową prasę. Waham się między JD V451M na 6 pasach, a McHale V6 750 na 3 pasach. Prasa będzie robić tylko i wyłącznie słomę, dlatego wybór padł na pasówkę. Współpracować będzie z ciągnikiem Claasa 102 KM. Pasy w JD są spinane, natomiast w McHale bezkońcowe, bez spinek. Zastanawiam się, ponieważ pras McHale w mojej okolicy jest bardzo dużo, ale taka prasa nie została mi udostępniona na testy, z drugiej strony prasę JD miałem u siebie w zeszłym roku, sprawdziłem z tym ciągnikiem i szło całkiem ok. Z nożami, zgniot ustawiony na maxa, prasowałem z prędkością 10 km/h. Dodatkowo jest opcja wziąć McHale na jednym pasie. Najważniejsze pytania to jak z jakością wykonania, jakie są różnice między 6 pasami na spinkach a 3 bądź 1 pasie bezkońcowym, jak z awaryjnością tych pras, jakie macie doświadczenia z jedną bądź drugą prasą. Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczny, ponieważ jestem totalnie zielony jeśli chodzi o temat pras.

Edytowano przez jakub97

edi89    39

jeden pas to jest typowa maszyna do zbioru roślin typu lucerna. Obie prasy są dobrymi produktami. Ja osobiście chyba bym wybrał McHale ale to subiektywna opinia. Na pewno w razie awarii łatwiej jest naprawić pas ze spinkami, ponieważ w serwisie można oddać do zakucia na oryginalnych spinkach. Jest do tego specjalna praska. W razie urwania kawałka pasa, również jest możliwość go dosztukowania zakupując pas z metra i dodatkowe spinki. Przy pasie bezkońcowym, niestety w razie czego jest do wymiany cały pas i naprawa trwa pewnie około 2 dni ( trzeba zdemontować kilka rolek) aczkolwiek raczej rzadziej ulegają uszkodzeniu właśnie pasy bezkońcowe, ponieważ nie ma najsłabszego elementu w tym czyli spinki.

• Like 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Soolider123
      Witam, mam pytanie jak ustawić prawidłowo zgniot beli w prasie Mchale Fusion 3? Czy tylko wystarczy zakręcić pokrętło zgniotu w prawo na maxa? I to wszystko czy są jakieś inne sposoby? Ostatnio belowałem prasa ze zmienioną rączką na słomę/siano i bele o wiele ładniejsze wychodziły czy po przełożeniu tej rączki przy klapie bele są lepiej zagęszczone chodzi mi o przełożenie na słoma/siano?  Czy prawidłowo tak się ustawia zgniot przekręcając pokrętło w prawo na maxa? Czy jakieś są inne sposoby? 
    • Przez cristal
      witam miał ktojś styczność z tom prasom jak chodzi w sianokiszonce
    • Przez Tobijasz
      Witam , mam problem z prasa hesston 5540 , za wolno podaje sznurek przez co za duże idzie sznurka oraz za szeroko owija z jednej strony beli przez co sznurek osuwa się z balona. Gdzie szukać przyczyny w obu przypadkach?
    • Przez PodlasiakTV
      Witam posiada ktoś taką prasę jak w tytule i zna sie dobrze? mam kilka pytań co do sterownika paru ustawien itp 
    • Przez Justyna123
      Witam posiadam prase feraboli sprinter 180 problem jest w tym ze Sterownik /komputer nie widzi beli w komorze mial ktos tak
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj