przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jonek98    2665

u mnie w tym roku pierwszy raz będzie f2,na 6 klasie planuje koło 100 kg wysiać,na 5 może ciut mniej

nunu85    500
pisałem już wyżej, mi w tym roku na jedna działkę zabrakło rok temu f1 i zasiałem f2. plon byl nawet delikatnie wyższy ( o jakieś 200kg) Kłosy na sam widok były krótsze i się obawiałem że będzie wyraźnie gorzej tymczasem się okazało, że było ich więcej i to nadrobilo. W tym roku, w celu dalszych testów sieje już 1/3 areału z f2. f2 pamiętam że siałem trochę gęściej. Z naciskiem na trochę, nie że jakieś 120 czy 150kg.

jonek98    2665

dokładnie trochę,bo i pewnie by się znaleźli tacy co by siali jak populację 🤣

hubertuss    4778

Można siać f2 bez problemu zwłaszcza gdy są gorsze działki i ktoś nie celuje w bardzo wysokie plony i dobiera do tego taką agrotechnikę sam tak robię na słabszych ziemiach.

Dnia 1.09.2023 o 09:33, JanKrzysztof napisał:

Nie znacie się, plantacje żyta na rekord w Procamie zakładają w październiku i plony grubo ponad 10 ton. Amatorzy jesteście i tyle...

Jaki to region kraju. Może do tego terminu dostosowują np rozsadę zagęszczając czy dają więcej azoty od razu by się krzewiło. Sam chcę na jednej działce posiać na wiosnę soję i kombinuję jak by tu na jesieni posiać po soi żyto hybrydowe.

hubertuss    4778
1 godzinę temu, alandil napisał:

Na 6 klasę też hybryda, czy tu już lepiej odpuścić i dać populację?

Hybryda tylko ja bym dał f2.

alandil    284

Nie mam f2, a hybryda wychodzi drogo na te piaski pustynne... 

Tu pojawia się pytanie, czy jak będzie suchy rok, to czy populacja nie odda podobnie, a będzie sporo taniej zasiać? A może, mimo wszystko warto dołożyć do f1?

JarekBazydlo    2544

Jak nie miales nigdy hybrydy sprobuj z f2 na poczatek. Mysle ze w okolicy spokojnie kupisz już czyszczony towar hybrydy f2.

Roki212    1850
13 godzin temu, hubertuss napisał:

Można siać f2 bez problemu zwłaszcza gdy są gorsze działki i ktoś nie celuje w bardzo wysokie plony i dobiera do tego taką agrotechnikę sam tak robię na słabszych ziemiach.

A jaką odmianę siejesz u siebie? Też nie próbowałem jeszcze hybrydy tylko populacja a sieje żyto na V klasie. Jeszcze jest czas i zawsze można rozejrzeć się za jakimiś nasionami na próbę na jakiś jeden kawałek.  

hubertuss    4778

vnetto 300 zł jednostka i serafino 328 zł jednostka. Na słabszy kawałek pójdzie f2. Termin siewu jest ważny by się prawidłowo rozkrzewiło. Jak opóźnisz zwiększaj dawkę. Jak f2 w terminie to sieją około 100 kg. Jak kwalifikat to 1,7-2 jednostki co daje zwykle 70 parę kg na ha.

• Thanks 1

Roki212    1850

A sieje się wcześniej czy później niż populacyjne? Bo zazwyczaj populację sieję 11-16 września 

hubertuss    4778

Trudno mi powiedzieć mój region to południe podlasia siew od 5 do 15 wrześni. Populacyjne kiedyś tak samo sieli mówiąc, że do 15 u nas powinno być posiane.

Roki212    1850

No u mnie też południe Podlasia toż blisko od ciebie bo okolice Kleszczel 😉

I chyba wezmę woreczek tego vinetto na pół hektara dla sprawdzenia, jednostkę mają w InterAgro za 307 zł jeszcze w cenie po uzgodnieniu mogą dowieźć do jakiegoś tam pobliskiego sklepu na terenie Podlasia 

Edytowano przez Roki212

Tomek90    2337
4 godziny temu, hubertuss napisał:

vnetto 300 zł jednostka i serafino 328 zł jednostka. Na słabszy kawałek pójdzie f2. Termin siewu jest ważny by się prawidłowo rozkrzewiło. Jak opóźnisz zwiększaj dawkę. Jak f2 w terminie to sieją około 100 kg. Jak kwalifikat to 1,7-2 jednostki co daje zwykle 70 parę kg na ha.

Pod zwrot na materiał siewny te hybrydy? Czy na działkach dzierzawionych też? 

jedrus2020    208

przy tych cenach jakie mamy to f1 powinno oddać tone wiecej żeby zrekompensować rożnice w cenie w porownaniu do f2.

Mr_WW    35

Witam, planuje w tym roku pierwszy raz posiać żyto hybrydowe i zastanawiam się nad opryskiem jesiennym na chwasty. Najlepiej żeby to było coś co zwalczy dwuliścienne i jednoliścienne za jednym razem. W pszenicy czy pszenżycie przez ostanie lata stosowałem Snajpera przy 3 czy 4 liściu i bardzo dobrze się sprawdzał i nie trzeba było robić poprawek na wiosne. Niestety widze że na etykiecie Snajpera nie ma nic o życie ozimym więc nie chce ryzykować i nim pryskać. Macie może jakieś lepsze herbicydy które się dobrze sprawdzą?

PTrend    4

Na spokojnie możesz stosować snajpera. DFF i chlorotoluron są normalnie stosowane. A z rejestrowanych to mozesz spojrzeć sobie Expert Met + dodatkowo jakiś dff dorzucić.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj