przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lobudek    108
3 minuty temu, rolnikos25 napisał:

170kg N  stanowisko po owsie, poszło 0,3moddusa i 0,8-0,9 ccc i aż takie wiotkie nie jest, ale poprawka etefonem raczej będzie 

Masz jakieś zdjęcie jak to żyto teraz wygląda?

Szron88    29

U mnie przed siewem poszło 15m³ pofermentu czyli jakieś 50kg N wiosną dwie dawki azotu 130kg saletry i 130kg mocznika. Przy t1 było 0.3l moddusa i teraz na flage dam jeszcze 0.2l zeby ustało.

s17    15
Napisano (edytowany)
21 godzin temu, rolnikos25 napisał:

170kg N  stanowisko po owsie, poszło 0,3moddusa i 0,8-0,9 ccc i aż takie wiotkie nie jest, ale poprawka etefonem raczej będzie 

Czyli zastosowałeś np. 500 kg saletry amonowej?  Ja, gdy zastosuję 90 kg. azotu w czystym składniku, to muszę dwa razy regulować wysokimi dawkami (gleba 4b).

Edytowano przez s17

dawiddawid    2
Napisano (edytowany)

Panowie co sądzicie o tym życie hybrydowym. Poszło 110 N, 4 klasa ziemi i na pierwsze kolanko 0.3 modusa + 0.6 CCC. Poprawić jeszcze na liść flagowy?

Co proponuje cię na w miarę tanie a dobre T2?

IMG20230504172246.jpg

Edytowano przez dawiddawid

lobudek    108

Dajecie 3 dawkę azotu w życie? KWS zaleca w fazie liścia flagowego BBCH39 w formie mocznika. U mnie są ku temu idealne warunki, bo dzisiaj spadło przez 8h ok. 10l deszczu i coś tam w maju jeszcze ma popadywać.

rolnikos25    14

dziś rano 4-5 przymrozek, jutro rano prawdopodobnie też będzie, zaleca się jechać z etefonem czy się wstrzymać? 

tobago    363

Teoria głosi ze nie robi się regulatorów przed i po przymrozku. 

Sam się zastanawiam czy drugi raz skracać. Obecnie dosyć niskie i sztywne, jakieś 40cm. Poszło dosyc mocne pierwsze skracanie. Liść flagowy wychodzi, niekiedy już rozwinięty. 

AgroSzwarc    0
Napisano (edytowany)

U mnie w fazie kłoszenia jest.Na R1 poszło 0.5kg Medax Maxx i 0.7lCCC zboże niższe ,grubsze i sztywniejsze w porównaniu z kontrolą. 300kg saletry poszło plus dokarmianie mocznikiem siarczanem mg i trochę mikro. Na kilu ha dodatkowo obornik. Skracanie po kwitnieniu ma sens czy sobie odpuścić ? Jeśli tak to czym polecacie ? 

Dnia 6.05.2023 o 18:17, dawiddawid napisał:

Panowie co sądzicie o tym życie hybrydowym. Poszło 110 N, 4 klasa ziemi i na pierwsze kolanko 0.3 modusa + 0.6 CCC. Poprawić jeszcze na liść flagowy?

Co proponuje cię na w miarę tanie a dobre T2?

IMG20230504172246.jpg

Modus skrócił? Masz kontrolę ? 

Edytowano przez AgroSzwarc

friz    3

T2 korzystniej będzie dać teraz na liść flagowy czy jak się będzie kłosić?

migacz    321

Ja żałuję że nie skracalem wcześniej. Teraz to już niewiele da. Będzie kłopot jak cholera. Sąsiady już robią zakłady ile dni jeszcze wystoi.

dawiddawid    2
4 godziny temu, AgroSzwarc napisał:

U mnie w fazie kłoszenia jest.Na R1 poszło 0.5kg Medax Maxx i 0.7lCCC zboże niższe ,grubsze i sztywniejsze w porównaniu z kontrolą. 300kg saletry poszło plus dokarmianie mocznikiem siarczanem mg i trochę mikro. Na kilu ha dodatkowo obornik. Skracanie po kwitnieniu ma sens czy sobie odpuścić ? Jeśli tak to czym polecacie ? 

Modus skrócił? Masz kontrolę ? 

Nie robiłem kontroli, więc ciężko stwierdzić. Wydaje się że jest sztywne. Zabieg był opóźniony dlatego się obawiam czy zadziałał.

tobago    363
Napisano (edytowany)
12 godzin temu, AgroSzwarc napisał:

U mnie w fazie kłoszenia jest.Na R1 poszło 0.5kg Medax Maxx i 0.7lCCC zboże niższe ,grubsze i sztywniejsze w porównaniu z kontrolą. 300kg saletry poszło plus dokarmianie mocznikiem  

Jak się klosi to chyba już nawet na Moddusa za późno. 

Aczkolwiek sam jestem ciekawy co by się stało pryskajac w takiej fazie. Czy będą problemy z prawidłowym wykloszeniem czy po prostu nie będzie żadnego efektu..🤔

No i fragment etykiety Medaxa dla żyta przy dawkach dzielonych:

„ II zabieg - od fazy początku do końca ukazywania się liścia flagowego (BBCH 37-39). W celu skrócenia ostatniego międzywęźla (dokłosia) drugi zabieg można opóźnić do fazy otwarcia pochwy ostatniego liścia, gdy widoczne są pierwsze ości (BBCH 49).”

Dawka 0,5kg czyli samego trineksapaku 37,5g (0,15l Moddusa). 

Edytowano przez tobago

robi57362    2410
friz napisał:

T2 korzystniej będzie dać teraz na liść flagowy czy jak się będzie kłosić?

według mnie jak jest flagowy rozwinięty to idealny momet, bo po wykloszeniu zaraz będzie kwitlo a zanim przekwitnie to minie sporo czasu i zrobi sie bardzo wysokie

jesli pomoglem kliknij fajne

misio3p    2186

Trochę razy już skracałem na początku kłoszenia i ani razu nie zrobiły się białe kłosy. 

Robię coś źle? 

24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

tobago    363

Początek kloszenia w sensie jak już widać ości? 

Czym wtedy lecisz i w jakich ilościach? 

misio3p    2186

Jak zaczynają być widoczne ości idzie 0,2l trineksapaku etylu. 

24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

tobago    363

W tym roku rezygnuje z drugiego skracania. Po pierwszym ciagle nie dorasta kolan. Sucho, zimno. Pogoda sama skróci lepiej jak regulator. 

friz    3

Można jechać z grzybówką (priaxol + cyperkill) w momencie kłoszenia? Około 1/3 długości kłosa jest na wierzchu 

Mateuszmq    23

Co myślicie by dać na początek kłoszenia 115g tebukonazolu+ 270g fenpropidyny+ 125g azoksystrobiny?

tobago    363

@friz można, oby tylko nie zaczęło kwitnąć ale to dopiero kilka dni po pełnym wykloszeniu. Inaczej pszenica która praktycznie kwitnienie rozpoczyna już przy wychodzeniu klosa z liścia flagowego. 

• Like 1

Mikua    119

Żyto już po 5 z przodu, dobrze sie zastanówcie i policzcie a sami dojdziecie do tego ile i w jakich ilościach czegoś dać 😆

• Like 2

sylwekbarca2    148

a co gdy zboże wykorzystuje się na paszę ? Lepiej zaniechać ochrony i kupić zboże od rolnika, który ma ją w d*pie i zapłacić, za marnej jakości białko i dużą ilość mykotoksyn ? 

• Like 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj