przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

Szron88    29

U nas ostatnie dwa dni lało i nie zapowiada sie na poprawe pogody jeszcze część populacja stoi i hybryda nie ruszana. Na szczęscie udało sie pszenżyto wykosic bo z pewnościa juz by porosło na kłosie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek154    138
JarekBazydlo napisał:

9 godzin temu, Tomek90 napisał:

Gattano ile za jednostkę?

W tym roku jeszcze nie pytałem

Gdzie kupujesz Gattano?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drizzt24    17

KWS Serafino 3,19 t z 0,45ha. Siane na próbe. Nie jest źle. Aczkolwiek na gorszej ziemi wyszło 5,1 t z 1ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    262
Dnia 30.07.2019 o 20:48, Elekt20 napisał:

U mnie vinetto między 5-5.5 tony raz skracane dwie grzybowki jesienią 250 polifoska 6 wiosna kajnit 100 kg saletrosanu 200 i 200 kg 32 rsm klasa 5-6 . W tym roku trochę mniej dam azotu bo chyba troszkę przeginam przy suchym roku .

U mnie  plon podobny a nawozu sieje połowę tego co Ty i bez grzybowki, skracanie raz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Serafino 18 ton z 2.80, na wiosnę jedynie 100 kg saletry, raz skracanie modus + ccc, rok temu na tej działce populacja  Danowskie Granat oddała 15 ton przy posypaniu 150 kg saletry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441
9 minut temu, Mikua napisał:

Serafino 18 ton z 2.80, na wiosnę jedynie 100 kg saletry, raz skracanie modus + ccc, rok temu na tej działce populacja  Danowskie Granat oddała 15 ton przy posypaniu 150 kg saletry 

Taaaaaa    panie   piękny   wynik....😯    bujać   to   my a nie  nas-  🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Żyto na tej działce nie było nigdy siane, dopiero rok temu i w tym roku. Zapomniałem dodać że przed siewem dałem w ziemię 150 kg soli potasowej na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

U mnie poszło na jesień 40m3 gnojowicy swinskiej, jak by sypalo tyle co w dołku to 7t bite ale co z tego jak 70% działki to zgorek i zwirek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    262

Jeżeli nie pada to i 400 kg saletry nie pomoże. W tym roku gdyby padało odpowiednio to na piasku spokojnie by było ponad 5t a nie 3,5. Ja dawałem 150 kg poli krzem, 150 kg kredy, 100 kg saletry na 1 strzał, na drugi 100 kg mieszanki saletra i mocznik 1:1.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    784

Ja w kolejnym roku planuje dać 200kg saletry na przedwiośnie i z tydzien później 100kg mocznika i to wszystko, aby ten azot zdążył jeszcze skorzystać z wilgoci jezeli ma sie powtórzyc znowu taka sucha wiosna. W tym roku dawalem tylko raz 200kg saletry i plon 3t...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224
1 godzinę temu, Mikua napisał:

Serafino 18 ton z 2.80, na wiosnę jedynie 100 kg saletry, raz skracanie modus + ccc, rok temu na tej działce populacja  Danowskie Granat oddała 15 ton przy posypaniu 150 kg saletry 

 

1 godzinę temu, Mikua napisał:

Zapomniałem dodać że przed siewem dałem w ziemię 150 kg soli potasowej na ha

🤣

1kl ziemi? Czy co tam za cuda się dzieją?

 

Ukradzione z nawozy.eu

W zależności od spodziewanego plonu zaleca się dawkę 50-90 kg/ha azotu, czyli około 22 kg na każdą tonę plonu.

ukradzione z polifoska.pl

Żyto ozime do wytworzenia 1 tony ziarna (wraz z plonem słomy) potrzebuje średnio 21 kg azotu (N), 11 kg fosforu (P2O5), 23 kg potasu K2O, 5 kg wapnia (CaO), 4 kg magnezu (MgO), 3,5 kg siarki (S) oraz 5,5 g boru (B), 8,5 kg miedzi (Cu), 250 g żelaza (Fe), 120 g manganu (Mn), 0,8 g molibdenu (Mo) i 79 g cynku (Zn).

Artykuł ze strony: 10 sposobów na żyto ozime | POLIFOSKA (https://polifoska.pl/porady/421)

W sumie jest o hybrydowym to

https://www.kws.com/pl/pl/produkty/zboze/doradcy/doradca-jaroslaw-wierzyk/wierzyk-faq-zyto/

Nigdzie nie widzę, że wystarczy 30pare kg azotu na ponad 6t

Jeszcze z konkurencyjnej strony zaczynającej się na f..

Różnica w potrzebach nawozowych między populacyjnymi a mieszańcowymi odmianami żyta jest zasadnicza. O ile w przypadku tych pierwszych wystarczy 50 do maksimum 90 kgN/ha, to hybrydy z racji zdecydowanie wyższego biologicznego potencjału plonowania wymagają 140 do 160 kg azotu na ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Jedynie mogę wstawić kwity z wagi Ale co to da... przekonywać Cię nie mam zamiaru bo ani mi nie dasz, ani zabierzesz..

Zresztą czy 6 ton to dużo? Wydaje mi się że przy takim małym nawozeniu i odpowiednich opadach jest to spokojnie do ogarnięcia, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400

Ja w tym roku wyjątkowo nie miałem hybrydy, ale z kim bym nie gadał to wszyscy 8t/ha, oczywiście plon nieważony 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153
3 minuty temu, krilan06 napisał:

Ja w tym roku wyjątkowo nie miałem hybrydy, ale z kim bym nie gadał to wszyscy 8t/ha, oczywiście plon nieważony 

A 6.6 tony owsa to nie łaska?? Całe wsie nie mają pojęcia o uprawie na to wygląda. 😛 I jak tu moje 3 z groszem może konkurować 🙄😂


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400

A co do owsa to mam na razie zważony razem z przyczepą, muszę jeszcze zważyć samą przyczepę, objętościowo w miarę ok jak na taką suszę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153

Ile tu może być owsa? 😏 Tadam! 5040 kilogramów. 😳

IMG_20190716_184751.jpg


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz160    10
12 minut temu, damian007 napisał:

Ile tu może być owsa? 😏 Tadam! 5040 kilogramów. 😳

IMG_20190716_184751.jpg

Bo owies leciutki jest w tym roku 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    784
5 godzin temu, Mikua napisał:

 

Zresztą czy 6 ton to dużo? Wydaje mi się że przy takim małym nawozeniu i odpowiednich opadach jest to spokojnie do ogarnięcia

6 ton to bardzo dużo przy niemal zerowych nakładach, musisz mieć po prostu zasobną glebę bo z niczego ten plon na pewno się nie wziął. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

gdzie na podkarpaciu/lubelszczyźnie mozna sprzedać zyto o nizszych parametrach mi wyszła gestość 66 i kapka nie chce


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

Czy żyto hybrydowe lub populacyjne nadaje się na późny siew po zbiorze kukurydzy ziarnowej? (Koniec października)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Moim zdaniem jeśli idea żyta hybrydowego polega na małej obsadzie, i wysokiej zdolności krzewienia, to nie za bardzo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj