Skocz do zawartości
przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

Max83Max83    2

U mnie żyto zwałowane w 90 %. Wczoraj ponad 40 litrów/m2. Dzisiaj dalej pada. A Jak u was ustało? I Jak oceniacie swoje żyto na plon. Piszcie wszyscy.

Cihu    124

Plonem to będziemy się chwalić albo smucić po skoszeniuć. W sumie to średnia AF to zawsze 7-8 więc wynik juz znamy. Tak całkiem serio jezeli poległo dopiero teraz to nic się nie stało. Będzie ciężko wymłócić ale plon nie będzie wiele niższy. Wiem to z własnego doświadczenia z tamtego roku.

Wiadomość z agroFakt.pl

soltys48    498

leży łącznie max 5% reszta stoi jak po Viagrze

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

snopek    0

u mnie stoi 99% , ile jeszcze przewidujecie tyg do żniw żyta , liczyliście u siebie obsadę kłosów na m.kadrat. bo mi szczerze to nie bardzo sie chce .

Michal225    13

U mnie palazzo skracane dwa razy stoi elegancko , u sąsiadów żyta i pszenżyta placami wyległy ......

soltys48    498

Moje żyto stoi tak jak już napisałem a dziś podczas lustracji pól zauważyłem,że poległo pszenżyto DINARO(pierwszy raz od kiedy je uprawiam)co prawda nie było ono skracane ale nigdy nie rosło wyżej jak 120-130cm max!!!

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

a1fe26c2    36

U mnie po deszczach zaczęło się pokładać gdzieniegdzie, z całości wyległo może 10%. I tak część została położona przez zwierzaki. :(

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

milanreal1    290

U mnie żyto populacyjne amber stoi bez problemu, siew 120kg, 120 kg N, 1l CCC+ 1l cerone i wystarczyło. a Złote wysiew gęstszy bo ziarno własne, znacznie mniej nawozu a gdzieniegdzie leży. Ilość wysiewu jednak najważniejszy i przede wszystkim najtańszy, beznakładowy czynnik a ma ogromne znaczenie. Zawalić siew a potem najlepsze warunki tego mogą nie zrekompensować.S6304916.JPG

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

PawelWlkp    339

Rzadki siew to nawet nie beznakładowy sposób. Można powiedzieć że zmniejszający nakłady na materiał siewny i naklady pracy.

a1fe26c2    36

U mnie najwięcej wyległo tam, gdzie najrzadziej posiane, ale to wina nawożenia - traktor topił się w błocie, co zaowocowało, oprócz kolein :(, zwiększoną dawką nawozu. O pryskaniu nie było mowy, chyba że z samolotu. :)

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

aro1975    116

moje brasetto również stoi po ostatnich ulewach dostało 200kg polifoski 6, 150kg N (więcej azotu nie dało sie dać - ciągnik siadał) i 0,33l moddusa

krowka62    21

U nas w od 26 kwietnia do 3 maja spadło 70 litrów na metr, cały maj 160 litrów na metr a czerwiec około 110 litrów na metr. Brasetto u mnie stoi nie dlatego że skracane a raczej usztywniane Ceronem w fazie III kolanka. Stoi bo zastosowałem za rzadki wysiew tj około 150 ziaren na metr, oraz niestety troszkę za głęboko. W związku z tym łan jest za rzadki aczkolwiek kłos długi, wyrównany i zapewne MTZ także będzie wysoki.

soltys48    498

sierpnia????

3000 postów

marcin2057    20

dostałem pole, ostatnie 2 lata było żyto populacyjne bez obornika i nawozów PK tylko jedna dawka saletrzaku, nie wapnowane od ok 20-30 lat i mam pytanie czy jest sens siać tam żyto hybrydowe po zastosowaniu obornika lub wapna i wysokiej dawce PK klasa ziemi to IV i V a jeżeli nie żyto to co zasiać a może pszenżyto urośnie ?

asharot    184

Skoro populacyjne urosło to hybrydowe też urośnie nawet bez obornika i PK,wystarczy N wczesną wiosną.

Najlepiej posiej teraz poplon a na wiosnę jęczmień,bo przy cenie skupu żyta 400zł nakłady produkcji na żyto hybrydowe przerosną zyski.

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

20CBR12    56

asharot-to komu ty to żyto sprzedajesz że tylko po 400zł?- no chyba ,że za pół tony... :P

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Polecacie odmianę Visello z KWS na glebę z przewagą 5 klasy? 3 lata z rzędu po żniwach szło tam 60-70 ton takiej mieszanki 70% obornika od świń i 30% odpadów z chłodni (obierki z kiwi,banana pozostałości po brokułach itp.) w tym roku jest tam pszenżyto ozime. Z tego co się dowiedziałem od konsultanta w KWS Lochów to trzeba wysiać tego żyta hybrydowego 2 jednostki nasienne na hektar, koszt zakupu materiału siewnego na hektar to 400zł. Czy ta odmiana Visello będzie opłacalna na moim terenie, i jakie środki ochrony i nawożenie trzeba by było zastosować?

Cihu    124

Ja zaraz jeb.nę! Co to za obrazki? Nie no za***iście lubisz CASE. Ale to... to jest już DUŻA przesada. Gdzie są admini?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To temat o życie, a nie o sygnaturkach. Polecam wejśc w ustawienia kontrolne własnego profilu ->zmień sygnaturkę i poczytać opis.

Twoja sygnaturka może zawierać:

• • Dowolna ilość obrazków
  • • Obrazy o dowolnych rozmiarach
  • • Dowolna ilość linków
  • • Dowolna ilość linii

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kriss17071989
      Witam,
      Martwi i jednocześnie zastanawia mnie to, co pojawiło się na mojej roślince a mianowicie na moim życie ozimym .  :blink:  :wacko: Nigdy wcześniej nie miałem takiej przypadłości, szukałem już w różnych źródłach informacji co może byc przyczyną tej czerwonej barwy, co to w ogóle jest ale niestety nic nie znalazłem.
      Martwię się,że zagraża to mojej uprawie.
      Czy ktoś wie, co to jest? Co może byc przyczyną? Może mieliście podobną sytuację i udało Wam się z niej wyjśc? Co mam robic? Pomocy :unsure:  :unsure:

Zaznaczę,że żyto nawoziłem: 1-luty:Puławska Saletra Amonowa 200kg/ha, 2-kwiecień:Puławska Saletra Amonowa 150kg/ha
      a ostatnio oprysk: Moddus 0,3l/ha, Zenit 1l/ha, antywylegacz 1,5l/ha

Z góry dziękuję za odpowiedź, radę, chcę szybko zareagowac jeżeli dzieje się coś złego....

Pozdrawiam     

• Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez AgroFerdekxD
      Witam mam zamiar wywiezć jutro obornik pod żyto .Ale widziałem na pewnym forum ze żyto niby żle reaguje na obornik czy to prawda czy jakiś mit ? Co o tym myślicie proszę o szybkie odpowiedzi.
    • Przez DominikKruk
      Witam. posiadam Kombajn MF 506. po dłgim ustawianiu kombajnu(wiatr, sito lustrzane, cepy) nie mogę ustawić szczególnie w pszenżycie kombajnu tak by pełne kłosy nie trafiały do zbiornika ze zbożem. co może być tego powodem? regulacja nic nie daje. Ziarno jest dobrze wymłacane tylko do zbniornika dostają się także pełne kłosy. Proszę o radę.
    • Przez radekz200
      Witam chciałbym w tym roku kupić żyto populacyjne z centrali, tylko zastanawia mnie fakt że norma wysiewu to 90 kg, siał ktoś z was takie żyto nie było za rzadko? jaką wybrać odmianę na słabsze gleby?