Skocz do zawartości
przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

no w koncu zima odpusciła....

jutro startuje z azotem....

to bedzie pierwsza dawka....druga jak strzeli w zdzbło...

a z dolistnych odzywek co proponujecie???

Wiadomość z agroFakt.pl

rk1    5

Czy większość z was posiałam już pierwszą dawkę azotu na żyto hybrydowe ? Ja jeszcze nie i zastanawiam się jak to wpłynie na plon? Bo przecież na pocżątku marca niby wszystko trochę ruszyło ale po tygodniu spadł ten nieszczęsny śnieg i jeszcze jest go trochę na polach> czy jak posieje pod koniec tygodnia może się to nie odbić na plonie bo tak na prawdę nie wiem jak to było z tą wegetacją od początku marca do dziś ?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

tomi1349    5

Czy większość z was posiałam już pierwszą dawkę azotu na żyto hybrydowe ? Ja jeszcze nie i zastanawiam się jak to wpłynie na plon? Bo przecież na pocżątku marca niby wszystko trochę ruszyło ale po tygodniu spadł ten nieszczęsny śnieg i jeszcze jest go trochę na polach> czy jak posieje pod koniec tygodnia może się to nie odbić na plonie bo tak na prawdę nie wiem jak to było z tą wegetacją od początku marca do dziś ?

Ja siałem 6 marca, a na obecny stan na polach nie ma już śniegu;)

rk1    5

No napewno wegetacja ruszyła na początku marca ale czy przez ten cały czas rośliny rosły nie sądzę bo wszystko było pod śniegiem i jeszcze były spore mrozy. Ale na pewno coś tam ruszyło a jak będzie z plonem się okaże w żniwa. Teraz tylko czekam na pogodę i ruszam z pierwszą dawką 150kg saletrzaku i 100kg saletry mieszam.

ja 1 dawke dam niestety dopiero w poniedziałek pewnie bo pogoda spłatała znow figla i pada....

cos tam przyrosło ale nie za wiele...oznaki plesni widze tez...

na 2 dawke saletre radzicie dac??

zniwa pewnie z 2-3 tyg sie opoznia w tym roku...

soltys48    347

Pierwsza poszła w marcu, drugą jakoś ww maju się da ale to jeszcze się zobaczy narazie planuję zasilanie dolistne

milanreal1    290

Pierwsza poszła w marcu, drugą jakoś ww maju się da ale to jeszcze się zobaczy narazie planuję zasilanie dolistne

dopiero w fazie kłoszenia planujesz 2 dawkę?

soltys48    347

Przed fazą kłoszenia chciałbym dać drugą dawkę(u mnie żyto zwsz kłosi się ok 15maja)a ja chciałbym wysiać na początku zwłaszcza,że tego roku wszystko jest opóźnione. Co do nawożenia dolistnego to od kilku lat stosuję roztwór plonvit+mocznik+siarczan magnezu i chcę zastosować to jak najszybciej(jak tylko da się wjechać z opryskiwaczem)

milanreal1    290

A ja na to nie liczę. Wiadomo nie wykłosi się tak szybko jak przed rokiem (4 maja) ale na 15 maja już na bank się wykłosi. Wg prognoz nadciąga gwałtowne ocieplenie, rośliny znacznie skróca krzewienie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez AgroFerdekxD
      Witam mam zamiar wywiezć jutro obornik pod żyto .Ale widziałem na pewnym forum ze żyto niby żle reaguje na obornik czy to prawda czy jakiś mit ? Co o tym myślicie proszę o szybkie odpowiedzi.
    • Przez DominikKruk
      Witam. posiadam Kombajn MF 506. po dłgim ustawianiu kombajnu(wiatr, sito lustrzane, cepy) nie mogę ustawić szczególnie w pszenżycie kombajnu tak by pełne kłosy nie trafiały do zbiornika ze zbożem. co może być tego powodem? regulacja nic nie daje. Ziarno jest dobrze wymłacane tylko do zbniornika dostają się także pełne kłosy. Proszę o radę.
    • Przez radekz200
      Witam chciałbym w tym roku kupić żyto populacyjne z centrali, tylko zastanawia mnie fakt że norma wysiewu to 90 kg, siał ktoś z was takie żyto nie było za rzadko? jaką wybrać odmianę na słabsze gleby?
    • Przez PawlomekZ-et
      Witam . W tym roku zasiałem Żyto - Visello, Tur, Amber . Miał ktoś ? może jakieś porady co do uprawy ?  Jak sypało i przy jakim nawożeniu i ochronie