przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

aro1975    324

na podstawie zaleceń nawozowych i stanu zasiewów przed nawrotem zimy - sytuacja się zmieniła na polu widać wypady spowodowane pleśnią wieć nie cwaniakuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

Nie cwaniakuje. 10% pleśni to dużo. Skąd Ci sie wzięła? Czym było zaprawione ? Nigdy nie maiłem takiego problemu. Podejrzewam że jeśli wiosna będzie się ślimaczyć czyli śl o bedzie +2 +5 stopni plus deszczyk to te grzybki mogą szaleć może pomyśl o zabiegu fungicydowym?

A o dokrzewianiu było pisane więc sobie przeczytaj a nie nabijasz posty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

żyto brasetto zaprawiane maxim 025fs, przed nawrotem zimy było czyste i gęste po zejściu śniegu okazało się że przetrzebiła je pleśń - jak ruszy wegetacja na dobre trzeba będzie pomyślieć również o fungicydzie.

nigdy wcześniej nie miałem pleśni na polu

 

u sąsiadów jest podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

Widac iż kolego u ciebie ruszyła wegetacja przed ostatnimi objawami zimy.Gęstosc plantacji oraz brak tlenu pod okrywą snieżną spowodowaly porażenie plesnią śniegową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Witam.Dzisiaj chcialem kupić coś aby mi żyta nie położyło do żniw,a w sklepie mieli tylko; stabilan 750sl i antywylegiwacz 675sl i nie kupiłem bo niewiem czy to będzie sprawdzone,polecacie któreś z nich będzie ok, czy szukać gdzieś indziej może lepszego środka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

tomi

Moje rekordowe brasetto zeszłej wiosny wyglądało tak samo. W tym roku niestety nie mam brasetto. Ładuj azotu tak 70kg i jak przyjdzie czas skracaj. A tym białym sie nie przejmuj wcale, będzie to widać jeszcze z miesiąc, ale nie ma co sie martwić. Moje było bielsze a miejscami 10t/ha było

Oczywiście uszkodzone /martwe cześci roslin będą siedliskiem grzybów, więc komponując dawkę środków na F1 trzeba to uwzględnić i dać ciut więcej niż dawkę minimalną.

Ale naprawdę nie ma powodów do paniki. Zazdroszczę plantacji. W tym roku będę szukał brassetto za wszelką cenę.

Edytowano przez KrzysiekFM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragon0102    23

Koniec krzewienia Stabilan 1l + Moddus 0.3l + fungicydy i ewentualnie odżywki. Poprawka w fazie 2-go kolanka Moddus 0.2-0.3l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

nie za dużo tego modusa ? ja mam inna strategie 1l ccc + 0.15-0.2 modusa i póznij etefon w razie potrzeby. wszystko stoi jak powinno. Moddus za drogi zeby takie dawki walic :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragon0102    23

Tylko przy takich dawkach u mnie żyto stoi do żniw. Przy jednym zabiego lipa, tak samo przy obniżonych dawkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8

tomi

Moje rekordowe brasetto zeszłej wiosny wyglądało tak samo. W tym roku niestety nie mam brasetto. Ładuj azotu tak 70kg i jak przyjdzie czas skracaj. A tym białym sie nie przejmuj wcale, będzie to widać jeszcze z miesiąc, ale nie ma co sie martwić. Moje było bielsze a miejscami 10t/ha było

Oczywiście uszkodzone /martwe cześci roslin będą siedliskiem grzybów, więc komponując dawkę środków na F1 trzeba to uwzględnić i dać ciut więcej niż dawkę minimalną.

Ale naprawdę nie ma powodów do paniki. Zazdroszczę plantacji. W tym roku będę szukał brassetto za wszelką cenę.

Mówiąc o nawożeniu to planujemy również tak jak i w pierwszej dawce (06.03) sypnąć saletrzaku tylko że w II dawce ok. 250-300kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

Dawki t o sie ustala "minutę" przed zabiegiem, a nie zimą. Z byt wiele czynników wpływa na skuteczność zabiegu więc nie dyktujmy lepiej o tym tylko czytajmy zalecienia przed zabiegiem analizujmy pogodę ,obsadę, ilośc wody, i NNNN dostepnego dla roslin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefjurolnik    10

dzisiaj podsiałem jeszcze polifoske 6 na hybryde i jak śnieg zginie to ruszam z siewami i nawożeniem azotowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8

dzisiaj podsiałem jeszcze polifoske 6 na hybryde i jak śnieg zginie to ruszam z siewami i nawożeniem azotowym

Na śnieg?

A propo fungicydy co myślicie o tych opryskach: Bumper super 490EC + dilt (jakoś tak) z mikroelementami lub tebukonazol?

Osobiście doradca polecał lepiej bumper super.

 

I fungicydy będziecie razem stosować z opryskiem na skracanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefjurolnik    10

Na śnieg?

A propo fungicydy co myślicie o tych opryskach: Bumper super 490EC + dilt (jakoś tak) z mikroelementami lub tebukonazol?

Osobiście doradca polecał lepiej bumper super.

 

I fungicydy będziecie razem stosować z opryskiem na skracanie?

tak polifoske na śnieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

Też miałem sypać na snieg pod owies ale skorupa straszna i boje się że jak przyjdzie wichura to wszystko potoczy się do sąsiada. Polifoska6 na hybrydę? Nie lepiej soli potasowej sypnąć fosfor pomoże jak będzie na wierzchu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nie pomoże, ale i nie zaszkodzi :D A tak poważnie to nie pomoże, ale nic mu się nie stanie. Zostanie pod następna roślinę.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefjurolnik    10

oczywiście pod mieszanki tez już posiałem polifoske :P a pod hybryde dałem na jesień po 150 a tera jeszcze 100 kg ;) wesołych świąt rolnicy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8

Patrząc na pogodę (pogodynka.pl) ten rok zapowiada się tragicznie. Ciepło dopiero po 15.04;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj