Skocz do zawartości
przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

KrzysiekFM    8

ew.http://www.sklep.rudnik.agro.pl/pl/p/Optimus-175-EC-1L/2716

przecież to rozcienczony modus. Kupujemy na metry???? :blink:

Jak u was z pogoda?U mnie zima zaatakowała i 1 dawka azotu nie poszła jeszcze na zyto...20cm sniegu i minus 4-5stopni...myslicie ze duze straty maga byc jesli 1 dawka pojdzie za 7-10dni jak zima odpusci?

Wiadomość z agroFakt.pl

bialy2005    195

według prognoz dopiero od 31 marca w dzien bedzie powyzej 5st a kolejny weekend taki jak ten czyli -10 do -14 przez 3 dni !!!!!!!

on12    0

czyli dobrze zrobiłem ze wstrzymałem 1 dawke azotu....

co za pogoda;/

waldi33    0

jak myslicie bez 1 dawki żyto ile wytrzyma.pogoda pokazuje że dopiero po świętach ruszymy w pola

KrzysiekFM    8

jak myslicie bez 1 dawki żyto ile wytrzyma.pogoda pokazuje że dopiero po świętach ruszymy w pola

No niestety jak macie nie posiane a warunki wodno glebowe pozwolą wjechać dopiero 7-10 kwietnia to rewelacji w plonie nie będzie.

soltys48    489

liczyć zawsze można ale i tak wszystko okaże się w sierpniu

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

tomi1349    5

Dokładnie kolego.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

soltys48    489

A dlaczego nie możnaby stosować go jako paszy??Śmieszne na chleb idzie a na pasze nie???

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

PiastOracz    136

to prawda że żyto od tego roku (siew jesień 2013) jest zakazane?

a po drugie można je jako pasza stosować?

Żyto hybrydowe nie było i nie jest zakazane w uprawie, ponieważ jest wytwarzane tradycyjnymi metodami hodowlanymi i nie ma nic wspólnego z GMO i można je stosować jako paszę.

Panie @Krzysiek3110 natomiast śruta sojowa importowana do Polski to GMO, ponieważ około 97% upraw w świecie to uprawy GMO i jak masz Pan np. świnie i pasza pochodzi z zakupu lub koncentrat - zapewne białko jest bilansowane o śrutę sojową i w 97% jest to GMO. Chyba, że nośnikiem białka jest śruta rzepakowa lub groch - wszytko z upraw krajowych, to pewność jest większa.

Krzysiek3110    150

no bo chce tate na to namówić a on twierdzi że to GMO i siać tego nie bedzie bo zakazane......

a jak nie jest zakazane to gitess

dzięki panowie :)

aro1975    116

rozsiałem dzisiaj saletrosan (100kg/ha) i saletrę (150kg/ha) na jednym kawałku żyta hybrydowego - na ok. 10% powieszchni widać skutki pleśni śniegowej, jakim preparetem dokrzewić żyto na wiosnę jeżeli zajdzie taka potrzeba CCC czy modus?

KrzysiekFM    8

Temat dokrzewiania był wałkowany czytaj.......

A w ogóle co to za pytanie??

jakim preparetem dokrzewić żyto na wiosnę jeżeli zajdzie taka potrzeba CCC czy modus?

Rozsiałeś nawóz a nie wiesz czy jest potrzeba dokrzewiania czy nie??

To na jakiej podstawie ustalałeś dawkę azotu?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kriss17071989
      Witam,
      Martwi i jednocześnie zastanawia mnie to, co pojawiło się na mojej roślince a mianowicie na moim życie ozimym .  :blink:  :wacko: Nigdy wcześniej nie miałem takiej przypadłości, szukałem już w różnych źródłach informacji co może byc przyczyną tej czerwonej barwy, co to w ogóle jest ale niestety nic nie znalazłem.
      Martwię się,że zagraża to mojej uprawie.
      Czy ktoś wie, co to jest? Co może byc przyczyną? Może mieliście podobną sytuację i udało Wam się z niej wyjśc? Co mam robic? Pomocy :unsure:  :unsure:

Zaznaczę,że żyto nawoziłem: 1-luty:Puławska Saletra Amonowa 200kg/ha, 2-kwiecień:Puławska Saletra Amonowa 150kg/ha
      a ostatnio oprysk: Moddus 0,3l/ha, Zenit 1l/ha, antywylegacz 1,5l/ha

Z góry dziękuję za odpowiedź, radę, chcę szybko zareagowac jeżeli dzieje się coś złego....

Pozdrawiam     

• Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez AgroFerdekxD
      Witam mam zamiar wywiezć jutro obornik pod żyto .Ale widziałem na pewnym forum ze żyto niby żle reaguje na obornik czy to prawda czy jakiś mit ? Co o tym myślicie proszę o szybkie odpowiedzi.
    • Przez DominikKruk
      Witam. posiadam Kombajn MF 506. po dłgim ustawianiu kombajnu(wiatr, sito lustrzane, cepy) nie mogę ustawić szczególnie w pszenżycie kombajnu tak by pełne kłosy nie trafiały do zbiornika ze zbożem. co może być tego powodem? regulacja nic nie daje. Ziarno jest dobrze wymłacane tylko do zbniornika dostają się także pełne kłosy. Proszę o radę.
    • Przez radekz200
      Witam chciałbym w tym roku kupić żyto populacyjne z centrali, tylko zastanawia mnie fakt że norma wysiewu to 90 kg, siał ktoś z was takie żyto nie było za rzadko? jaką wybrać odmianę na słabsze gleby?