Skocz do zawartości
przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

aro1975    114

Nie za wcześnie z tym azotem, i jaką dawkę dać i czego? Pytam bo pierwszy rok posiałem hybrydę

ja zamierzam rzucić 100kg/ha saletrosanu lub 150kg/ha saletry - jeszcze nie zdecydowałem co lepiej posiać?

Wiadomość z agroFakt.pl

milanreal1    290

ja zamierzam rzucić 100kg/ha saletrosanu lub 150kg/ha saletry - jeszcze nie zdecydowałem co lepiej posiać?

Saletra ma 34%, saletrosan 26% czyli to raczej saletrosanu powinieneś wysiać więcej. I saletrosan możesz wysiać wcześniej bez ryzyka wymycia azotu.

dyczko0    22

U mojego brata nie ma śniegu to jutro z rana wjeżdża z azotem, w nocy ma być przymrozek i pewnie mu się uda już rozsiać.

U mnie 30 km dalej leży jeszcze 10cm śniegu, kilka dni pewnie zejdzie zanim się roztopi ale wtedy jak nie będzie przymrozku to trza będzie z tydzień odczekać zanim się wjedzie w pole.

Hybrydy nie mam dużo bo tylko 28 ha to 3 rozsiewacze, dwa mroźne poranki i nawóz rozsiany.

220 kg Extran-u z Yary na pierwszy rzut

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

mefjurolnik    1

witam w tym roku chce osiagnac 6-7 ton zyta hybrydowego przed siewem 150kg polifoski 6 poszło. zyto jest bardzo dobrze rozwiniete. w zeszlym roku na tym stanowisku byl owies oddal 4.5 tony z ha. ile musialbym lacznie posiac z góry dzięki :) dopowiem ze jest to 5-6 klasy ziemi

Edytowano przez mefjurolnik

Mateusz93    5

Daj na pierwszą dawkę 200kg saletry, na drugą to samo. Jeśli pogoda będzie sprzyjać (głównie chodzi o wodę) to będzie OK. Nie zapomnij o ochronie fungicydowej no i koniecznie trzeba będzie skrócić. Tylko ostrożnie z CCC na takich ziemiach. Polecam Modus, ewentualnie mieszanina obu tych substancji.

tomi1349    5

Ja tam chcę sypnąć 220kg\ha saletrzaku.

Może poniedziałek\wtorek się wjedzie, ale jeszcze z 5cm śniegu leży;(

emilko    19

Jutro rano sypię po 200 kg/ha saletry. Od kilku dni nie ma już przymrozku w nocy, a w dzień to temperatura do 6 dochodzi. Po śniegu nie ma śladu.

mefjurolnik    1

Masz za mało polifoski. Azotu 120-140kg. Ale potrzebujesz deszczu .... na V i VI bez rególarnych deszczy nie da rady

co tu sie rozpisywać

Strona 18 http://www.kws-locho...owe_do_zyta.pdf

wiem kolego trzeba zaryzykować a posieje jeszcze sól potasową i superfosfat a jakie środki na choroby polecacie?

Mateusz93    5

Zabieg na T1 musi dobrze zwalczyć choroby podstawy źdźbła i mączniaka i działać w niskich temperaturach, np Mirage + Tilt Turbo. Jest wiele możliwości ;) .

soltys48    344

dziś na pierwszy kawałek poszła saletra 200kg/ha w poniedziałek i wtorek reszta

aro1975    114

Saletra ma 34%, saletrosan 26% czyli to raczej saletrosanu powinieneś wysiać więcej. I saletrosan możesz wysiać wcześniej bez ryzyka wymycia azotu.

milanreal1 - wsztstko pomieszałe - wg zaleceń kws zamieram wysiać w pierwszej dawce 100kg/ha saletrosan i 150kg/ha saletry

co myślisz?

rafto    29

@aro1975 jak wysiejesz tą mieszaninę to napisz czy równo na polu się rozrzuciło ;)

aro1975    114

zamierzam pojechac 2-razy, wygląda zaje..cie chociaż sarny się stołowały (u Ojca 2km w prostej lini leży śnieg u mnie nić tylko sarnie bobki - co można zrobić tym cholerstwem - kałasznikow?)

milanreal1    290

milanreal1 - wsztstko pomieszałe - wg zaleceń kws zamieram wysiać w pierwszej dawce 100kg/ha saletrosan i 150kg/ha saletry

co myślisz?

A no to teraz rozumiem, ponad 70kg N, do tego siarka wg mnie bardzo dobrze. Tylko drogo wychodzi bo trzeba 2 razy jeździć, różnica w granulacji spora.

A co do zwierzyny to 10-15 lat temu jak się zająca zobaczyło to było zdziwienie. A dziś wszystkiego dużo i zajęcy, i dzików, i saren, nawet łosia da się spotkać :D Ja ogólnie uważam że chyba trzeba się do nich przyzwyczaić, zawsze inaczej wygląda krajobraz. Co to za widok jak ze zwierząt widujemy tylko własnego psa czy kota :D A co do zniszczeń, jak trochę zje to niech jej idzie na zdrowie, gorzej jeżeli zniszczą nam znaczy obszar uprawy. Mi sarny tez się żywiły żytem, ale to twarda roślina, da się N i pewnie wszystko nadrobi. Gorsze są dziki, jak one za coś się wezmą to do końca....

aro1975    114

wiesz że zartowałem - u mnie chodzą sarny łosie i zające (jednego co wpadł do terenu odrodzonego Ojciec dokarmiał całą zimę - nazwał go poziomka i 2 lata skakał nawet psy go telerowały - potem prepadł)

prezes11    0

Czy z tym nawozem to troche nie przy wczesnie w polowie marca nadaja spore przymrozki wiem ze hybrydy potrzebuja wczesnie azotu ale ten mroz trochemnie martwi

asharot    176

W tamtym roku 10 maja był mróz i wszystkie zboże nawet te jare doskonale przezimowały.

Żyto już przy +2stC zaczyna wegetacje i potrzebuje N,ja jak będzie tylko możliwość wjazdu też wjeżdżam z saletrą.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez AgroFerdekxD
      Witam mam zamiar wywiezć jutro obornik pod żyto .Ale widziałem na pewnym forum ze żyto niby żle reaguje na obornik czy to prawda czy jakiś mit ? Co o tym myślicie proszę o szybkie odpowiedzi.
    • Przez DominikKruk
      Witam. posiadam Kombajn MF 506. po dłgim ustawianiu kombajnu(wiatr, sito lustrzane, cepy) nie mogę ustawić szczególnie w pszenżycie kombajnu tak by pełne kłosy nie trafiały do zbiornika ze zbożem. co może być tego powodem? regulacja nic nie daje. Ziarno jest dobrze wymłacane tylko do zbniornika dostają się także pełne kłosy. Proszę o radę.
    • Przez radekz200
      Witam chciałbym w tym roku kupić żyto populacyjne z centrali, tylko zastanawia mnie fakt że norma wysiewu to 90 kg, siał ktoś z was takie żyto nie było za rzadko? jaką wybrać odmianę na słabsze gleby?
    • Przez PawlomekZ-et
      Witam . W tym roku zasiałem Żyto - Visello, Tur, Amber . Miał ktoś ? może jakieś porady co do uprawy ?  Jak sypało i przy jakim nawożeniu i ochronie