przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

szymon09875    9810

Mam problem w życie bardzo dużo samosiewów owsa, jest jakiś środek żeby teraz go zniszczyć? Żyto siane dość późno bo początkiem października prosto w ściernisko po owsie. Owies skoszony kosiarka i się wysypał a przez susze nie wykiełkował i glifosat go nie wziął, teraz szkoda wody na owies...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75

MAm pytanie czy expert met + legato załatwi chwasty i samosiewy rzepaku? Zyto posiane po rzepaku który nie powschodził faza 3-4 liści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151
Zapowiadają ciepło (16 stopni dzień 8 noc), żyto się krzewi. Czym teraz zwalczyć chwasty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151
Jaką dawkę dać w takim razie chlorotoluronu oraz diflufenikanu w fazie krzewienia? Diflufenikan mam musiał bym dokupić najwyżej chlorotoluron. Expert met który również leży zastosuje na pszenicę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

22 ha zasiane odmianą Serafino. Na 15ha pięknie się rozkrzewiło a na 7ha robionych bezorkowo  jest widać różnice ,bo zbyt głęboko wsadziłem nasiona i do tej pory wyglądało to słabo ale w tej chwili zaczyna również nadrabiać straty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79

F2 siane 6.09 w ilości 75 kg/ha kończy krzewienie. Gąszcz taki że ziemi nie widać. Nie wiem jak to przezimuje. Zapowiadają jeszcze cieplejsze dni więc nie wiem czy nie zacznie strzelać w źdźbło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13
1 minutę temu, piotrkrk25 napisał:

F2 siane 6.09 w ilości 75 kg/ha kończy krzewienie. Gąszcz taki że ziemi nie widać. Nie wiem jak to przezimuje. Zapowiadają jeszcze cieplejsze dni więc nie wiem czy nie zacznie strzelać w źdźbło.

U mnie jak przyjdzie jeszcze tydzień ciepła to napewno zacznie strzelać całe szczęście problem ten na nie wiekim kawałku 2ha , ale za to obsiane F1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551
13 godzin temu, Anetka1 napisał:

Na żyto snajper no nie wiem

a to dlaczego?

12 godzin temu, krychu napisał:

Jaką dawkę dać w takim razie chlorotoluronu oraz diflufenikanu w fazie krzewienia? Diflufenikan mam musiał bym dokupić najwyżej chlorotoluron. Expert met który również leży zastosuje na pszenicę

do 2l ctu+0.2dff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
22 godziny temu, krychu napisał:

Jaką dawkę dać w takim razie chlorotoluronu oraz diflufenikanu w fazie krzewienia? Diflufenikan mam musiał bym dokupić najwyżej chlorotoluron. Expert met który również leży zastosuje na pszenicę

daj 0,2 experta i 0,5 snajpera


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255
10 godzin temu, soltys48 napisał:

a to dlaczego?

do 2l ctu+0.2dff

DFF mi sie zdaje nie jest zalecane na zyto/ ale nie jestem pewna do końca a nie chce mi si e wertować literatury /Stosuję ctu samodzielnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiko    110

Ja stosuje i zawsze stosowalem, potwierdzam że żadnych ubocznych skutków nie ma. 

Co jeśli zacznie strzelać w źdźbło teraz? Bo nie miałem nigdy takiego przypadku i jestem ciekawy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56
1 godzinę temu, wiko napisał:

Ja stosuje i zawsze stosowalem, potwierdzam że żadnych ubocznych skutków nie ma. 

Co jeśli zacznie strzelać w źdźbło teraz? Bo nie miałem nigdy takiego przypadku i jestem ciekawy 

Nie będzie strzelać za krótki dzień a noc za długa roślinka nie jest taka głupia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25252
Dnia 20.11.2017 o 20:47, Hans1211 napisał:

Dzięki za podpowiedź w czwartek siejemy 5h zobaczymy co z tego będzie... 

@Hans1211 wsiałeś to Bojko, możesz napisać co Ci z tego wyszło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj