przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

silny84    14
Dnia 12.05.2018 o 20:44, przemek111447 napisał:

Witam.Pogoda niestety nie sprzyjała wczesniej na zabieg T2 w zycie i sad moje pytanie...zyto wykłosiło sie i za 3-4 dni zacznie kwitnac...czy moge tuz przed samym kwitnieciem  wykonac zabieg T 2? Zawsze na flage robiłem ale niestety ten rok nie pozwolil na to i stad moje obawy co do zayplenia czy nie bedzie problemu jesli T 2 zrobie tuz przed kwitnieciem.??

Wczoraj rozmawiałem z agronomem firmy Procam na temat właśnie T2. Powiedział mi, że hybrydę pryskać po zakwitnięciu, już jak zaczną opadać pyłki. Na pewno nie wcześniej, bo oprysk może zapchać zapylniki. Więc ja go posłucham i poczekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Od 5 lat zawsze daje przed zakwitnieniem i jest czysto do żniw 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20

u mnie żyto pyli i pada deszcz ... ciekawe jak to będzie z wypełnieniem kłosa ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

już mam prze praktykowane, że lepszy deszczyk podczas pylenia niż upał. Po pyleniu w upały więcej szczerbatych kłosów niż po opadach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Która odmiana ma najgrubsze najcięższe ziarno i krótszą słomę? Są takie odmiany?

Edytowano przez grzegorzw1971

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181
7 godzin temu, grzegorzw1971 napisał:

Która odmiana ma najgrubsze najcięższe ziarno i krótszą słomę? Są takie odmiany?

Helltop ma grube ziarno, ale niskie to ono nie jest ma grube źdźbło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

Ja tylko helltop sieje , bardzo ciężkie ziarno z dużą zawartością białka tylko tak jak kolega wyżej mówi jak nie skrocisz to 1.60 lekko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Jak tam u Was hybrydy? jeszcze kwitna? Warto jeszcze stosowac spoznione t2? cos w rodzaju tebu i azoksy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324
Dnia 28.05.2018 o 15:06, ahten napisał:

Jak tam u Was hybrydy? jeszcze kwitna? Warto jeszcze stosowac spoznione t2? cos w rodzaju tebu i azoksy?

czemu spóźnione? zazwyczaj T2 w hybrydzie robi się po kwitnieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gamzi    1

Dzień dobry. Chce zrobić t2 na kłos. Żyto już przekwitlo. Jednak w życie jeszcze nie pryskalem w tej fazie. Obawiam się że bardzo pogniotę w ścieżkach i czy korzyść z zabiegu nie bedzie mniejsza niż straty. Pryska ktoś teraz?

Edytowano przez Gamzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

Moim zdaniem już trochę za późno. Jak masz jeszcze małe pola np 1ha to więcej straty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

Zależy czy ma ścieżki technologiczne, opryskiwacz może mieć 8m szerokości, pole kwadrat 100x100 i 12 przejazdów plus poprzeczniaki i nie straci? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Bez przesady jeśli ktoś się decyduje wydać kupę kasy w uprawę hybrydy to jakieś tam ścieżki ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gamzi    1

Opryskiwacz ciągany belka 15m. Jednak boje się zwłaszcza o ta oś czy w ścieżce żyto wstanie. No nic- widzę że jak nie spróbuję to się nie dowiem. Przyjadę z brzegu i się zobaczy co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324
5 godzin temu, Gamzi napisał:

Opryskiwacz ciągany belka 15m. Jednak boje się zwłaszcza o ta oś czy w ścieżce żyto wstanie. No nic- widzę że jak nie spróbuję to się nie dowiem. Przyjadę z brzegu i się zobaczy co dalej.

też pryskam ciąganym i nic się nie położyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj