przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

lexiflexi    20

Sieją ktoś już hybryde? Planuje zacząć jutro czyli 9 września i jaka gęstość wysiewu ustawić? 2 jednostki czy trochę urwać ? Pola gleba klasy 5 obornik co rok po 30 ton przedplon owies na oborniku 30 ton tylko pH 5.0 jest ... Doradzicie?

Ja też pewnie zasieję gdzieś w okolicach 10 września, strasznie się ochłodziło i więc nawet ten tradycyjny 20 wrzesień to już może być za późno. Ciągle siąpi, wieje i okresami tak zimno, że już czapkę musiałem odnaleźć :P U mnie na szczęście da się wjechać - zaleta piachów.

Powiedzcie, czy zrobię duży grzech, jesli zaorzę, uprawię agregatem z wałkami i po kilku dniach zasieję? Podobno żyto trza siać w odleżałą glebę ale teoria swoje a warunki i terminy swoje....

w tamtym roku zasialem heltopa 2 dni po orce tylko ze popiół był ale zaczęły się deszcze to jak wzeszło to żółte ale się unormowalo i wyksztalcilo 4 liście na koniec wegetacji ... Sialem tez poznawo 25 wrzesień. .. W tym roku zaoralem obornik jakoś 20 sierpnia i gleba jak dotąd leży i czeka na siew. .. Jest różnica bo się tak nie zapada pod ciagnikiem i jak się chodzi to już co innego... Z czego wiem to lubi żyto mieć odleżałą glebę no ale co zrobić jak tak musi już być ... U mnie właśnie dziś słońce się pojawiło bo tak to padało cały tydzień z przejasnienimi wczesniej ssucho było ale ferdek dal rade zaorac wiec nie ma problemu żebym się zakopal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2412

Wy już chcecie siać, a u nas nie idzie wjechać na pole (kuj-pom, powiat świecie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Miałem siać po miedzy 15 a 20, ale chyba uda się wcześniej, więc wskazane zasiać mniej niż 2 jednostki, tym bardziej, że wilgoci nie brakuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

Jeśli zasieje 1.5 jednostki f1 zyta hybrydowego na ha to nie za rzadko?

kiedy i gdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Ktos sie orientuje do Dolaro trzeba dodawac populacji ? Kazdy cos tu szaleje mialem siac sama hybryda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    498

Co wy kombinujecie z tym dodawaniem obcych ziaren do świeżo co zakupionego materiału siewnego..

JAkby trzeba było dodawać, to producent sam juz by  dorzucał te pare procent ziarna populacji (tak robi np saaten union, ze w worku masz 90% hybrydy i 10% populacji)

 

A jeżeli producent tego nie dodaje (jak np KWS), tzn, ze tak zrobił tę swoją hybrydę, ze ona nie potrzebuje dodatku populacji.

 

Krótko:

Siać, to co kupuliście w workach. Nic nie kombinować z dosypywaniem czegokolwiek.

 

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

I ja polece samym, powiedz miales moze doczynienie z perzem w zycie, chodzi mi czy poradzi sobie na wiosne czy trzeba dac attribut. Roundupem dalem, po 15 dniach orka i ...biale klacza w ziemi. Zastanawiam sie nad atrib. nigdy nim nie pryskalem podobnie jak i zyto pierwszy raz wiec moze cos podradzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom79    0

Jak to jest z hybrydą można ją zasiać drugi czy co roku trzeba nabywać nowe ?

i ja tez jestem ciekawy jak to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    498

to przeczytajcie parę stron wstecz.

To pytanie tu wraca jak bumerang i sie co chwile  pojawia.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

w tpr jest artykuł że w tym roku jest problem z kwalifikatem przenżyta i żyta .

W szczególności z pszenżytem jest problem, generalnie lubi porastać a jakie były żniwa to wszyscy wiemy.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

Ja dziś, zaraz startuję z siewem, jeden siewnik Jęczmienia OZ, potem hybryda dziś i poniedziałek, dalej populacja i pszenżyto

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20

kiedy najpóźniej można siać hybrydę, 2ga połowa września jeszcze da rady?

spokojnie teraz są dobre warunki jak u nas przykładowo można siać tylko będzie słabsze trochę ... Azot wczesna wiosna i nawet nie poznasz ze to twoje pole po kilku dniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paaatryk    5

w poniedziałek będę woził dopiero obornik i wtorek orka.... mogę siać za 3 dni żyto hybrydowe czy lepiej poczekać z tydzień conajmniej i zasiać koło 20 września ? jestem z opolszczyzny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gamzi    1

Już za późno. Wysiałem 1,7 jednostki (170 nasion/m2). Zobaczymy czy nie będzie za gesto.

Edytowano przez Gamzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2412

Jak siejesz przed terminem to można zmniejszyć, bo wówczas zboże powinno zdążyć się ładnie rozkrzewić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Ja planuje jutro zasiać 1.8 jednostki na hektar. Oby pogoda wytrzymała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8585    0

Jestem tu nowy ale mam pytanie do ''aro1975''bo jestem zafascynowany pana wynikami plonu ponad 8 ton z roku 2016/2017,uprawiam już żyto od 3 lat i plon max 5,5tony a ziemie to głównie 4a i 4b,robie wszystko zgodnie z zaleceniami siałem ostatnio Performera SU i też szału nie było prosze o jakieś wskazówki?pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20

ja jednak jutro posieję 2 jednostki na ha gatano kws ... kiełkowanie 94% zaprawa celest trio z syngenty ... miałem zasiać wczoraj ale zdarzyłem tylko 0,5 ha bo nie mogłem odpowiednio siewnika ustawić plus musałem wymienic gumy przy redlicach które zaczeły pękać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj