Skocz do zawartości
przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
massey87    3

kws serafino czy SU performer? co według Was lepiej spisze sie na słabej glebie?

soltys48    345

ja też bym chętnie siał ale jak tu orać jak ciągle leje i nawet w pole nie idzie wjechać

Wiadomość z agroFakt.pl

KlimekPL    123
Napisano (edytowany)

Ja też pewnie zasieję gdzieś w okolicach 10 września, strasznie się ochłodziło i więc nawet ten tradycyjny 20 wrzesień to już może być za późno. Ciągle siąpi, wieje i okresami tak zimno, że już czapkę musiałem odnaleźć :P U mnie na szczęście da się wjechać - zaleta piachów.

Powiedzcie, czy zrobię duży grzech, jesli zaorzę, uprawię agregatem z wałkami i po kilku dniach zasieję? Podobno żyto trza siać w odleżałą glebę ale teoria swoje a warunki i terminy swoje....

Edytowano przez KlimekPL

bobienko    144

Ja 11 siać mam bo od piątku 3dni chlania sie szykuje :D obornik wywieziony i przyorany,a teraz leje

AgroSzymi99    1

Macie jakieś opinie o życie Tur mam zamiar posiać z centrali.Uprawiane na 5klasie miejscami 6.I kiedy najlepiej siać?

Mikua    9

Jakieś informacje o Dańkowskim Granat? Rubina ani Diament'a nie moge dostać 

kryssr    50

f2 siałem 80 kilo, tylko dlatego że nie sprawdzane kiełkowanie, była geste jak szczota i dało 4,5, nie miałem w tedy f1 ale przenżyto co zawsze plonowało u mnie 0,5 mniej dało 0,5 więcej, juz żyta nie uprawiam ale wiem że warto wziąć dobre mieszancowe zasiać 1,6-1,7 jednostki i cacy :) 

wiko    0

Nie rozumiem- czyli według Ciebie jak na siew materialem f2, byl to siew gęsty ?

tom79    0

witam mam pytanie o żyto hybrydowoe BONO i TUR znajomy miał brał z centrali w ubiegłym roku i teraz bym chciał je zasiać ile na ha by trzeba było tego zasiać

tom79    0
Napisano (edytowany)

chodzi mi o F2  a jeszcze ktoś mi mówił ze BONO sie nie nadaje na f2

Edytowano przez tom79

tom79    0

przeglądałem olx i gość do odmiany Bono pisze zeby dodać 10% populacyjnego

tom79    0

własnie dlatego pytam bo nigdy  nie siałem hybrydy na ziarno

kryssr    50

Nie rozumiem- czyli według Ciebie jak na siew materialem f2, byl to siew gęsty ?

Tak, siałem 80 kg/ha i w żniwa widać było że gęste a plon jak na wygląd marny. 

Z dodawaniem polulacyjnego to bym sobie odpuścił, czasami tylko na brzegach pola widać szczerbate kłosy ale tego i w populacyjnym nie uniknie :) 

Gamzi    0

Jeśli zasieje 1.5 jednostki f1 zyta hybrydowego na ha to nie za rzadko?

wiesko    12

Do orginalu Helltopa dodaja 10 kg Dankowskiego Rubina. A myslalem ze jest czysta hybryda jak w KWS.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez AgroFerdekxD
      Witam mam zamiar wywiezć jutro obornik pod żyto .Ale widziałem na pewnym forum ze żyto niby żle reaguje na obornik czy to prawda czy jakiś mit ? Co o tym myślicie proszę o szybkie odpowiedzi.
    • Przez DominikKruk
      Witam. posiadam Kombajn MF 506. po dłgim ustawianiu kombajnu(wiatr, sito lustrzane, cepy) nie mogę ustawić szczególnie w pszenżycie kombajnu tak by pełne kłosy nie trafiały do zbiornika ze zbożem. co może być tego powodem? regulacja nic nie daje. Ziarno jest dobrze wymłacane tylko do zbniornika dostają się także pełne kłosy. Proszę o radę.
    • Przez radekz200
      Witam chciałbym w tym roku kupić żyto populacyjne z centrali, tylko zastanawia mnie fakt że norma wysiewu to 90 kg, siał ktoś z was takie żyto nie było za rzadko? jaką wybrać odmianę na słabsze gleby?
    • Przez PawlomekZ-et
      Witam . W tym roku zasiałem Żyto - Visello, Tur, Amber . Miał ktoś ? może jakieś porady co do uprawy ?  Jak sypało i przy jakim nawożeniu i ochronie