Skocz do zawartości
przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Hybrydy:
siać czy nie siać?

galeria
Żyto

dzidzia202    1

sens ma ten rok jakiś taki ciulowy że nie może mi woda zejść z pola. na tym kawałku co nie mogę wjechać osiągam ok 7-8ton z hektara. teraz zapowiadają pogodę u mnie do piątku to wjadę nawet na siłę. pszenica jara mi tam wydała ok 6ton w tym roku bo musiałem przesiewać całe 10ha.

po za tym ojciec jak mieł gospodarkę to dawał tylko nawóz 1 raz między koniec kwietnia początek maja i też łapał 6 ton z ha na hybrydzie.

Wiadomość z agroFakt.pl

dzidzia202    1

no właśnie jeszcze nie dawałem. Bo co 3-4 dni u mnie pada i nie mam możliwości wjechania nawet dużym ciągnikiem i czekam na pogodę a tą u mnie zapowiadają dopiero na początek maja. pocieszam się że temperatury niskie to nie ma takiego dużego parcia zboże bo za dnia u mnie max 5-6stopni. No i sąsiedzi też jakoś się nie spieszą nawet ci co mają dość sporo ziemi.

dzidzia202    1

no niestety taki mamy klimat :) w tamtym roku była susza to w tym mokro.  niech wyda mi tyle co nie stracę a będzie ok. w tym roku kopie rowy i głęboszuje całe pole. Ojciec nigdy tego nie robił a pewnie coś pomoże.

KlimekPL    123

Mi akurat na przedwiosniu pogoda dopisala i posialem nawozy w terminie ale za to na jesieni nie moglem posiac wczesnie, a potem bylo zimno i sie rosliny slabo rozwinely wiec nie tylko tobie pogoda nie dopisala

dzidzia202    1

trzeba się pocieszać że zawsze mogło być gorzej i liczyć że następny rok będzie lepszy.

krilan06    64

Ja dzisiaj posiałem 3 dawkę azotu, żyto ładnie wygląda, ale nie ma pogody żeby je skrócić, ciągle zimno, deszcz, wiatr

massey87    3

Moge pokazać jak wyglądało zyto daniello na dzień 10.12.2016. Zdjecie zrobione z daleka ale widac ze było bardzo słabe. Rozmyslalem nad przesiewem na wiosnę bo obsada wynosiła aby 120roslin na m2. Wiadomo, do zimy miało jeszcze kilka dni.
post-210583-0-50364400-1492718666_thumb.jpg

A tak wyglada na dzień dzisiejszy na części ktora dostała azot w okolicach 3marca. Druga część była podmokła i dopiero 2 tyg temu posialem pierwszy azot i różnica jest gigantyczna w rozwoju roślin. Juz sam sie przekonałem co daje wczesny wysiew azotu.

Oby już nie było zadnych niedogodności.
post-210583-0-29158100-1492719157_thumb.jpg

KlimekPL    123
Napisano (edytowany)

Podobnież jak nie rozkrzewi się jesienią to na wiosnę już tylko słoma tak pięknie rośnie....

Zobaczymy, mam podobną sytuację.

Edytowano przez KlimekPL

soltys48    344

Ja dzisiaj posiałem 3 dawkę azotu, żyto ładnie wygląda, ale nie ma pogody żeby je skrócić, ciągle zimno, deszcz, wiatr

to dlaczego dawałeś kolejny azot??

ile we wcześniejszych dawkach podałeś??

Osobiście uważam,że teraz już za późno na azot

KlimekPL    123

Za późno to pojęcie względne, lepiej dać później niż wcale, z tym że jak damy za późno to efekt nawożenia będzie dużo mniejszy.

krilan06    64

Razem z tą wczorajszą żyto dostało ok 140kg N, w zeszłym roku sąsiad dawał azot na hybrydę jeszcze po wykłoszeniu

KlimekPL    123

A jak wjechał z rozsiewaczem w wykłoszone żyto? :o Nie tyle co wjechał ale jak rozsiał...

Co na T2 proponujecie na zakladany plon 5t gdzie na T1 atak i tilt poszedl? Safir czy cos innego dac na wykloszone zyto przed kwitnieciem?

ogar118    62

U mnie idzie tocata 89 zł.

Co planujecie podać na 2 skracanie?

Ja myślę na T2 nad mieszanką Tazer 0,5l + tebukonazol 0,6 l. Niecałe 90zl/ha

Jakim cudem tazer + tebu wychodzi ci 90 zł?

mikcom20    22

Czym skrócić żyto w fazie dwóch kolanek jeżeli do tej pory nie było niczym skracane?

Moris7598    7

A jak  żyto na dwa kolanka i dał bym CCC same to coś da w tej fazie czy nie warto stosować ??

hubertuss    492

Czy można połączyć antywylegacz z herbicydem? Jakie są wasze doświadczenia w przypadku żyta hybrydowego? Bo gdzieś czytałem, że można tylko trzeba uważać na substancje aktywne obu środków bonie wszystkie mogą ze sobą działać.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez AgroFerdekxD
      Witam mam zamiar wywiezć jutro obornik pod żyto .Ale widziałem na pewnym forum ze żyto niby żle reaguje na obornik czy to prawda czy jakiś mit ? Co o tym myślicie proszę o szybkie odpowiedzi.
    • Przez DominikKruk
      Witam. posiadam Kombajn MF 506. po dłgim ustawianiu kombajnu(wiatr, sito lustrzane, cepy) nie mogę ustawić szczególnie w pszenżycie kombajnu tak by pełne kłosy nie trafiały do zbiornika ze zbożem. co może być tego powodem? regulacja nic nie daje. Ziarno jest dobrze wymłacane tylko do zbniornika dostają się także pełne kłosy. Proszę o radę.
    • Przez radekz200
      Witam chciałbym w tym roku kupić żyto populacyjne z centrali, tylko zastanawia mnie fakt że norma wysiewu to 90 kg, siał ktoś z was takie żyto nie było za rzadko? jaką wybrać odmianę na słabsze gleby?
    • Przez PawlomekZ-et
      Witam . W tym roku zasiałem Żyto - Visello, Tur, Amber . Miał ktoś ? może jakieś porady co do uprawy ?  Jak sypało i przy jakim nawożeniu i ochronie