przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

proxy8441    248

krisso tak ja dokładnie tyle płaciłem za Visello niestety :(

 

poprostumateo ale mówili że już na górnym leje a tu dopiero dziś coś od rana kropi dosłownie mocniejsze kropienie od rana kropi i przelało jedyne 5cm a co dalej jak od jutra znowu pogodnie? Mogłoby mocniej się rozpadać

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pole lżejsze udało mi się przygotować pod zasiew żyta, a pole z ciężką i gliniastą ziemią nie da rady. Dzisiaj poszło 200kg/ha polifoski 6, a jutro rano pora na siew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

dziś orałem na pszenice to tylko ledwo co 7-10cm wilgotnej ziemi po deszczu zawsze coś ale ziemia tak spragniona wody że tego się nie da opisać oczywiście wyorywałem suchą.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snopek    0

co powiecie na

200 nasion /m2 czyli 2j./ha

odmiana brasetto

klasa bonit. 3b.

nawożenie 300kg. polifos 6 czyli N-18

P-60

K- 90

nie wiem czy nie zwiększyć N ? do 30kgN/ha jak uważacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ja wczoraj zasiałęm brasetto 80kg/ha tez płąciłęm po 235zł :( ale chyba brutto. Narazie testowo na dziłce 2,5ha zasiane 1ha a reszta dankowskie diament zimia IV-Vklasa, 5t weglanu pod agregat i 150 poli 6, przed orka 30-40t obornika. Ciekawy jestem efektów :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

Panowie, powiedzcie mi czy żyto hybrydowe moge zasiac zwykłym "poznaniakiem2"?? Jesli tak, to jak ustawic aby wysiewał tylko 80kg/ha? Z góry dziekuje za odpowiedz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Panowie, powiedzcie mi czy żyto hybrydowe moge zasiac zwykłym "poznaniakiem2"?? Jesli tak, to jak ustawic aby wysiewał tylko 80kg/ha? Z góry dziekuje za odpowiedz..

Ja zwykłym poznaniakiem sieję jęczmień w ilości 4 kg/ha więc 80 kg to żaden problem. Ustaw sobie na A1 i zrób próbę kręconą zobaczysz ile ci wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8

Ja zwykłym poznaniakiem sieję jęczmień w ilości 4 kg/ha więc 80 kg to żaden problem. Ustaw sobie na A1 i zrób próbę kręconą zobaczysz ile ci wyjdzie

Dobrze napisałeś 4kg\ha???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
truten    0

Specjalnie się zalogowałem żeby odpowiedzieć... Właśnie dzisiaj siałem swoim poczciwym poznaniakiem 2,5 ha brasetto - wyszło mi 82kg/ha przy ustawieniu 5B, drobny wysiew, trzeci ząbek. Mam nadzieję że pomogłem... Pozdro dla wszystkich, fajne forum, sporo się można od Was dowiedzieć, tym bardziej że dopiero startuję z "hybrydką".

Panowie, powiedzcie mi czy żyto hybrydowe moge zasiac zwykłym "poznaniakiem2"?? Jesli tak, to jak ustawic aby wysiewał tylko 80kg/ha? Z góry dziekuje za odpowiedz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zwirek1    0

Drodzy forowicze powrócę ponownie do tematu oprysku jesiennego na żyto hybrydowe Brosetto. Jakie stosować opryski, czy może opryskać dopiero na wiosnę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciejpa    0

Witam

Jestem nowy na tym forum.

Chciałem się podłączyć pod pytanie zwirka1.

Właśnie skończyłem siać palazzo ok. 30 ha:)

Kiedy i czym opryskać?

Bardzo byłbym wdzięczny gdyby mół odpowiedzieć PiastOracz bo widzę że ma potężną wiedzę w ty temacie.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przeczytajcie posty w tym temacie, a zapewniam że odpowiedź znajdziecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

zasielismy do tej pory ok 38 ha Visello. Powinno być 1,7 jednostki a wyszło 1,8 przez co brakuje mi 2 jednostek do dokończenia siewu. Visello kupione w HG Polska z Bydgoszczy po 195 zł netto za jednostkę przy zamówieniu w lipcu. Pod korzeń 450 kg amofoski 4/16/18 . klasa gruntu od 4a do VI. Pole wcześniej zwapnowane i odchwaszczone. Stanowisko po jęczmieniu jarym( średnio 4 t/ha) słoma rozdrobniona i zgruberowana. pozostało zwalczenie chwastów i jesienne dożywienie mikroelementami. Celujemy na min. 6t/ha. Piszcie czym pryszczecie na chwasty jesienią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiastOracz    136

Witam

Jestem nowy na tym forum.

Chciałem się podłączyć pod pytanie zwirka1.

Właśnie skończyłem siać palazzo ok. 30 ha:)

Kiedy i czym opryskać?

Bardzo byłbym wdzięczny gdyby mół odpowiedzieć PiastOracz bo widzę że ma potężną wiedzę w ty temacie.

Pozdrawiam.

 

 

Na pierwszy liść pendimetalina + IPU lub diflufenican + chlorosulfuron lub diflufenican + IPU. Difulufenican +flufanacet dobry środek, ale obie substancje czynne są bardzo agresywne i należy uważać, bo jak gleba nie ma odpowiedniej wilgotności w trakcie oprysku istnieje ryzyko przeniesienia substancji czynnej w strefę korzeni i oczywiście siew przy tym herbicydzie musi być wykonany na 3-4 cm. Oczywiście jest jeszcze wiele innych strategii, ale to powinno wystarczyć. Gleba wilgotna + sprawny opryskiwacz + 200 litrów wody na ha - chwasty im mniejsze tym skuteczniej. Uwaga dawki DFF powyżej 60 g /ha przy obniżeniu temperatury w okolicach 0 stopni przebarwiają się rośliny (jasne plamy najszybciej widać na nakładkach na poprzeczniaku) i wstrzymuje się ich rozwój - istotne przy późnych siewach. Jak temp. podskoczy w okolice 7 stopni zjawisko minie i rośliny dalej ruszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Witam posiałem brasetto ok 60 na ha i teraz tak się zastanawiam czy nie za mało co wy na to?

Pytanie do PiastOracz czy mógłbyś napisać na pv czym opryskać żytko i inne oziminy aby było to skuteczne tzn dawki i nazwy handlowe oprysków?

ps. proszę o wyrozumiałość ponieważ nie mam prawie żadnego doświadczenia w jesiennym zwalczaniu chwastów, rok temu pryskałem expert met to miotłe wzięło ale na 2 liścienne musiałem poprawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

w zeszły piątek posiałem pierwszy raz w życiu żyto hybrydowe BRASETTO- przywiozłem je z Niemiec po 25 euro za jednostkę, żyto posiane na V i VI klasie po ziemniakach, bez orki, dziś zaorałem po kukurydzy(IVklasa) i też planuje tam siew żyta-jak myślicie dobre stanowiska pod żyto hybrydowe dodam jeszcze,że dałem pod korzeń po 350 kg/hektar lubofoski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

25 euro za jednostkę- to nieźle przepłacamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

Żyto było odkupione od BAUERA.Nie bardzo rozumiałem co mi niemiecki BAUER mówił ale to co zdołałem zrozumieć to tyle,że im państwo od razu dopłaca do materiału siewnego i to sporo.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Aż mi się nie chcę tej sytuacji komentować. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj