przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@PiastOracz: Wszystko co mówisz to prawda. Mieliśmy w tym roku syntetyka Caroass. Przy nawożeniu jak pod pszenice dał 6t/ha - jak słaba populacja. Radzę sobie odpuścić syntetyki bo po prostu nie mają potencjału :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezes11    0

krychu dzieki za odpowiedz ale musze przyznac sie do bledu to znaczy myslalem ze proba krecona to jakas kosmiczna matematyka poczytalem troche i przyszlo olsnienie tym bardziej ze chyba we wszystkich poznaniakach (przynajmniej w moim) liczba obrotow kola biegowego to 1900 czyli krecisz 19 razy. Az wstyd sie przyznac.

 

 

redek wiesz to z doswiadczenia czy z teori ? bo czasami jest duza rozbieznosc miedzy tymi dwoma pojeciami

Edytowano przez prezes11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zwirek1    0

Panowie kiedy zastosować nawożenie i opryski jesienne przy uprawie żyta hybrydowego Brasetto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TEVEZ    3

Czy można dać Glean 75WG przedwschodowo zaraz po siewie żyta hybrydowego?

Wszędzie pisze żeby stosować oprysk w fazie BBCH 11 - 12.

Pytam bo zostało mi sporo z ubiegłego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro1991    237

mam pytanie, niby żyta hybrydowe powinno siać się tylko raz(co roku kupować materiał siewny) wiec pytanie skąd jednostki sprzedające hybryde mają nasiona? czy ktoś próbował siać hybryde drugi raz ? i czy był duży spadek plonu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grgrzes80    0

Nawożenie najlepiej przedsiewnie ja dałem 15kg N 50kg P 75kg K i mam już Brasetto i Visello wysiane , 200 nasion na metr chociaż planowałem wysiew 180 . W kilogramach to dużo zależy od MTN więc najlepiej nauczyć się przeliczać na szt na metr . Oprysk będę dawał powschodowo chlorotoluron , ewentualnie dodam coś na fiołka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

tevez od fazy 3 liści zyta można równiez stosowac glean, ja tak stosowałem w pszenzycie ozimym ładnie poskutkował. W tym roku chcę tez Visello opryskać właśnie po wschodach zyta od fazy 3 liści. Czy to dobry pomysł? Na etykiecie pisze że można.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

U mnie straszna susza, i nie wiem czy siać już czy poczekać aż popada. Co myślicie o wywózce gnojowicy przed orką? Powiedzmy jakieś 30, 40 m3 na ha? I czy musiałbym to jeszcze wymieszać talerzówką lub agregatem czy mogę odrazu z orką siewną pojechać. Nie za dużo azotu będzie miało żyto jak na jesienną wegetacje i nie wystrzeli do kolan? To byłaby gnojowica z ruszt więc dosyć zasobna w składniki. Ph gleby w normie, zasobność w fosfor bardzo wysoka, potas i magnez średnia. Przedplon mieszanka jęczmień, pszenica jara oraz resztki pszenżyta.Klasa ziemi 3-5 duży roztrzał i to na jednym kawałku wszystko. Plon jaki chciałbym zebrać to koło 8-9 ton. Odmiany to heltop i palazo. Ktoś podpowie czy to dobry pomysł z tą gnojowicą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Taką dawkę jaka podałeś to nie zaszkodzi, bo to dość mała dawka. Są tacy co dają ponad 100m3:D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
salamandra3    0

panowie a co myślicie o odmianie vistello??

byłam w Barzkowicach (okoliczni mieszkańcy wiedzą gdzie) znalazłam KWS!

a przedstawiciel twierdzi że wszystko już sprzedali!

proszę napiszcie jak siać i jak nawozić tą odmianę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snopek    0

witam wszystkich śledze temat od kilku dni ale chciałbym sie was spytać ( ponieważ jest tu kilku mądrych ludzi) jakie polecicie nawoenie NPK na jesień jak i na wiosne , planuje uprawe intensywną na 3b/4a klasie odmiana brasetto , czy 300kg/ha polifoski 6 czyli 18-60-90 NPK wystarczy czy troche mało azotu , pilna sprawa bo juz musze zamawiaż nawóz a jeszcze nie jestem zdecydowany(che jak najlepiej/zależy mi na prawidłowym nawożeniu jaki i całej uprwie ) prosze o wypowiedź ludzi co znaja sie na zeczy , pozdawiam S.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Salamandra3 - nie ma takiej odmiany, siew żyta siewnikiem zbożowym a nawożenie zależne od zasobności ziemi oraz spodziewanego plonu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

witam wszystkich śledze temat od kilku dni ale chciałbym sie was spytać ( ponieważ jest tu kilku mądrych ludzi) jakie polecicie nawoenie NPK na jesień jak i na wiosne , planuje uprawe intensywną na 3b/4a klasie odmiana brasetto , czy 300kg/ha polifoski 6 czyli 18-60-90 NPK wystarczy czy troche mało azotu , pilna sprawa bo juz musze zamawiaż nawóz a jeszcze nie jestem zdecydowany(che jak najlepiej/zależy mi na prawidłowym nawożeniu jaki i całej uprwie ) prosze o wypowiedź ludzi co znaja sie na zeczy , pozdawiam S.

Jeżeli masz średnią zasobność w PiK to powinno wystarczyć. Jeżeli w Twoich warunkach istnieje ryzyko wypłukiwania to trochę K należało by podać wiosną. Ale myślę że na takiej glebie wypłukiwanie nie powinno być duże. Co do azotu to nie jest tak źle, należy pamiętać że o tej porze trochę N glebowego jest. Chyba że przedplonem było zboże, słoma była cięta to tyle N jest za mało.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Prawdą jest że im ziemia słabsza tym żyta hybrydowego zmniejszamy ilość wysiewu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snopek    0

Jeżeli masz średnią zasobność w PiK to powinno wystarczyć. Jeżeli w Twoich warunkach istnieje ryzyko wypłukiwania to trochę K należało by podać wiosną. Ale myślę że na takiej glebie wypłukiwanie nie powinno być duże. Co do azotu to nie jest tak źle, należy pamiętać że o tej porze trochę N glebowego jest. Chyba że przedplonem było zboże, słoma była cięta to tyle N jest za mało.

 

przedplonem był jęczmien jary (4t/ha) a słoma rodrobniona i posypana 7,5kg N i ściernisko opryskane herbicydem i tak czeka na orke siewną , co ty na to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

kiedy zamierzacie siac żyta hybrydowe i jaki region Polski? Naorane mam tylko taka susza że aż strach siać, czekam na deszcz który podobno leje jak z cebra na śląsku tylko ja chyba mieszkam gdzieś na jakimś innym.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8

kiedy zamierzacie siac żyta hybrydowe i jaki region Polski? Naorane mam tylko taka susza że aż strach siać, czekam na deszcz który podobno leje jak z cebra na śląsku tylko ja chyba mieszkam gdzieś na jakimś innym.

Kujawy, siew odbędzie się 15.09 odmiana Brasetto.

U nas dzisiaj popadało;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

lubelskie siew wczoraj i dzisiaj odmiana brasetto w ilości 80kg/ha - u nas nie ma tragedi po przejściu agregatu było widać wilgotną glebę i ma paqdać - podobno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kiedy zamierzacie siac żyta hybrydowe i jaki region Polski? Naorane mam tylko taka susza że aż strach siać, czekam na deszcz który podobno leje jak z cebra na śląsku tylko ja chyba mieszkam gdzieś na jakimś innym.

 

Bo leje na innym śląsku, a mianowicie na dolnym :D

Chciałem siać w piątek albo w sobote, ale z powodu nadmiaru deszczu będę musiał poczekać do następnego tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

woj. Pomorskie:

Brasetto - 185 nasion/m2 - 68kg/ha

Palazzo - 185 nasion/m2 - 62kg/ha

btw. u was też w tym roku jednostka kosztuje 230zł??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj