przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

janusz20    106

rozmawiałem z przedstawicielem kws i mają tam taki program że dla tych rolników którzy jeszcze z nimi nie współpracowali to sponsoruja połowę materiału siewnego max na 2ha odmiana visello.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

A to żyto hybrydowe nadaje sie jako składnik pasz dla bydła i tuczników?? Nigdy tego nie uprawiałem i niewiem :unsure: . A opłaca się w to inwestować na V i VI klasie ziemi ?? :unsure: Może głupie pytania ale nie miałem z tym styczności :huh:

Jak najbardziej nadaje, a odmiana Visello dobrze plonuje na słabych glebach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bioły    0

Kiedy najpóźniej można zasiać żyto hybrydowe? np czy po kukurydzy tj. koniec października/ początek listopada warto? jaka wówczas powinna być obsada? Pytam, bo zasiałem kuku na słabszej ziemi i nie mam pojęcia co zasiać na wiosne by się opłacało, a nie wiem czy warunki pozwolą na ozimine....


"What the f*ck is going on? I Can't Go To Sleep... "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

moje pytanie brzmi czy mogę zasiać żyto hybrydowe po ugorze?? żyto ogólnie chce zasiać 1raz ponieważ doszło pole mozaikowate 5ha w kawałku i jest od 4 do 5 klasy i ugór dwa lata nie uprawiany... ;[ czy polecacie obsiać to żytem czy może spróbować pszenica??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

do zasiewów żyta masz jeszcze 2 miesiące co najmniej więc teraz możesz odchwaścić pole ewentualnie zwapnować i zasiać jakiś poplon na przeoranie, wyka, łubin, słonecznik w mieszance. Ziemia do tego czasu na pewno odżyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

jak będzie pogoda to jade z rundapem jeśli za bardzo przerośnie to pierwsze orkan pózniej oprysk :) chce doprowadzić to pole do ładu i myśle że żyto na pierwszy zasiew będzie najlepsze. ewentualnie coś od sąsiada wezme bo widze ma żyto zasiane na 3 klasie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kicek    13

Podobnie planuje zasiac hybryde na 2h pola. Jestem ciekaw czy zbiore te 6-7ton/ha. Mam klase 4/5 i deczko(10arow)6. Co i w jakich ilosciach mam posiac, chodzi mi dokladnie o nawozy. Wiem ze u gory piszecie co i jak, ale chcialbym dokladniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiu1224    3

witam. mam zamiar w tym roku zasiąć pierwszy raz żyto tylko niewiem jaką odmiane mam wybrać na tym kawałku jest od 3-4 klasy dzięki a wszelkie info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

Może ktoś wie gdzie kupić nasienie żyta hybrydowego w woj.Lubelskim-na moim terenie nie spotkałem jeszcze się z nim.Zwykłe sypie u nas do 2 T i to wszystko ziemia kl.5,6.Spróbował bym posiać kilka ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Zgłoś sie do przedstawiciela KWS i Ci przywiezie jak na parę ha zamówisz

 

Matiu zależy na co chcesz przeznaczyć żyto: chlebowe czy paszowe?

Edytowano przez BartekM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

Będe dzwonił do przedstawiciela i się rozpytam ocenę itp bo u mnie ze zwykłego żyta zostaje tylko słoma na próchnicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

No jakaś odmiana na mąkę też jest, ja bede siał odmianę visselo typową dla trzody chlewej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Visselo podobno z 5-6 ton ha przy nawożeniu obornikiem i na glebach słabych ale jak to będzie w rzeczywistości to powiem za rok jak będzie lezało w zasieku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

@benio1967 - a co ile zmieniasz materiał siewny na nasiona z centrali? Na IV-V klasie po kupieniu z centrali i zasianiu na polu gdzie 20lat nie było obornika(bo daleko wozić) ani wapna z niezbyt dużym nawożeniem wydało zwykłe żyto plon około 5ton z hektara, w kolejnym roku już mniej, a w trzecim siewie tych nasion jakieś 3tony z hektara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiu1224    3

u mnie to będziw intensywne naworzenie, ziemia to bedzie III - IV klasa to chyba tak około 6-7 t się wyciągnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

przy intensywnym nawożeniu i takiej kalsie ziemi to spokojnie powieniens taki plon uzuskać, u nas bedzie to klasa od 4 do 6 najgorsze piachy jakie mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

rafalkom555 jest siane 2 rok,ale tamtego roku sporo mi wymarzło.U nas są na wschodzie takie ziemie że o plonach októrych wy piszecie my możemy tylko pomarzyć.Jeczmienia ozimego,rzepaku,pszenicy ozimej nikt nie sieje bo na tych glebach nic nie bedzie.Jak mam 3t owsa,4 t pszenżyta to jestem mocno zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkrzysiek    0

siałem 2 lata temu te żyto hybrydowe w bezpośrednim sąsiedztwie zwykłego nasiona były z centrali ale niczym sie nie różniło od tego zwykłego jak dla mnie nie ma sensu głowy sobie tym zawracać a miało być 6 ton z ha ziemia jak na żyto to 4 klas wiec warunki miała ale jak mówię niczym sie nie różniła około 4 tony z ha jak wszędzie u mnie

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Krzysiek, z całym szacunkiem, ja bym przecież głupot nie wypisywał. Akurat żytko hybryd plonuje razy dwa minimum jak populacyjne. Stanowisko, ochrona i nawozenie identyk. Tyle że za siew o dwa zielone jest różnica ;) .

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

A co to znaczy duże nawożenie gnojowicą? już nie zagłebiając się w skład i wartość to ile m3 wylałes na ha

Edytowano przez janusz20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj