przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

szymon09875    9913
Dnia 22.04.2023 o 13:50, dzarjan8111 napisał:

Ja daje mocznik stNdardowo 6 procent bezpiecznie . Nie mozba skracać kiedy kłos jest w pochwie liściowej !

Etefon przed samym kloszeniem i nic nigdy się nie wydarzyło. 

 

Dnia 22.04.2023 o 11:08, misio3p napisał:

Cerone możesz dać pod koniec fazy liścia flagowego, gdy zauważysz pierwsze ości wysuwającego się kłosa 

@TN jak koniecznie musisz zużyć ten RSM to dodaj go w jakimś niskim stężeniu typu 1-1,5l RSM na 100l wody. 

20 l leje na 420 l wody i nie przypala 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9913

Wydaje mi się że następny liść to będzie flagowy, ale pewny nie jestem. Przetnij i zobacz co w środku siedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499
moddus można nawet dawać na liść flagowy ( nie więcej niż 0,25) i też działa i nie szkodzi. byleby już nie przed samym kloszeniem
moddus można nawet dawać na liść flagowy ( nie więcej niż 0,25) i też działa i nie szkodzi. byleby już nie przed samym kloszeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

Jaką dawkę etefonu dajecie w życie?? Na pierwszy zabieg poszło 0,5 kg medax maxx

W pierwszym kolanku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

Ja myślę dać 0,2 l/ha  korekt i mam nadzieję że wystarczy. Dawałeś coś na pierwsze kolanko , że taką dawkę planujesz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

u was tez igor jest taki wiotki? od 3 lat nie robię regulacji i helltop i vinetto stało jak drut a igor mam wrażenie że będzie leżal plackiem


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271
Dnia 22.04.2023 o 14:07, Mikua napisał:

A skracałeś jak był ? możesz pokazać dlaczego nie 

Sorry ze tak pozno odpisuje. Teoria mówi ze nie można skracać podczas kloszenia ponieważ pochwa liściowa może zacisnąć się na klosie i jest d*pa zbita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lobudek    88
3 godziny temu, pabloooo napisał:

Ja myślę dać 0,2 l/ha  korekt i mam nadzieję że wystarczy. Dawałeś coś na pierwsze kolanko , że taką dawkę planujesz??

Pierwsza dawka była 0,2l moddusa i 1l CCC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124
4 godziny temu, robi57362 napisał:

u was tez igor jest taki wiotki? od 3 lat nie robię regulacji i helltop i vinetto stało jak drut a igor mam wrażenie że będzie leżal plackiem

W tym roku Igor chyba wszędzie tak wygląda,  dlatego pytam tu o drugie skracanie,  zawsze jedno wystarczyło i praktycznie w historii tylko raz skracałem 2 razy,  a teraz zauważam to  co ty i boję się że może nie ustać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Moddus można stosować na liść flagowy czy już troche późno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol06    364

Ja dziś jadę etefonem na vinetto, pierwsza regulacja była moddusem(0,4l). 

Pierwszy raz mam żyto, nieźle się prezentuje jak na razie i trochę się cykam czy ustoi. Dostało 120kg azotu wiosną, stanowisko po rzepaku 

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gromi    80

Nie szkoda tak dobrego stanowiska na żyto ? 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9913
Dnia 30.04.2023 o 18:04, robi57362 napisał:

u was tez igor jest taki wiotki? od 3 lat nie robię regulacji i helltop i vinetto stało jak drut a igor mam wrażenie że będzie leżal plackiem

Niby igor jest krótki i sztywny, ale równiez tego nie widzę. Poszła regulacja na pierwsze kolanko i myślałem że może się obejdzie bez drugiego wjazdu, ale też właśnie jakieś takie miękkie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol06    364
9 godzin temu, Gromi napisał:

Nie szkoda tak dobrego stanowiska na żyto ? 🤔

W ogóle, na v klasie wolę pszenżyto/żyto niż pszenicę np 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119
Dnia 4.05.2023 o 07:14, Karol06 napisał:

Ja dziś jadę etefonem na vinetto, pierwsza regulacja była moddusem(0,4l). 

Pierwszy raz mam żyto, nieźle się prezentuje jak na razie i trochę się cykam czy ustoi. Dostało 120kg azotu wiosną, stanowisko po rzepaku 

Powodzenia, bo sie przyda przy takim stanowisku i nakładzie azotu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lobudek    88

Według mnie na hybrydę 120kg N to normalna dawka, 150N to byłaby przesada i można by było się martwić, że wylegnie. Licząc, że na wyprodukowanie 1T ziarna+ odpowiedniej ilości słomy żyto pobiera 20Kg azotu to wcale nie są to duże wartości.

U mnie poszło 370kg saletry czyli jakieś 125kg N. Jesienią dostało jeszcze jakieś 16Kg w wielo-składniku, no i zostaje azot mineralny w glebie, który nie mam pojęcia na jakim jest poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikos25    14

170kg N  stanowisko po owsie, poszło 0,3moddusa i 0,8-0,9 ccc i aż takie wiotkie nie jest, ale poprawka etefonem raczej będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj