przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

youn81    96

Wygląda jak czerń zbóż, dużo tego teraz wychodzi głownie w miejscach gdzie zboże jest słabsze, u mnie w pszenżycie dużo takich miejsc, spadek plonu do 10%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423

U mnie jedna działka - żyto się poddało i wyległo . A jeszcze 3 dni burz przede mną 

Edytowano przez krilan06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119
Dnia 10.07.2021 o 16:08, hobbysta21 napisał:

Jakie opinie macie o życie Berado/Jethro/Serafino. Które nada się na lżejsze ziemię i które lepiej znosi okresowe suszę ?

Miałem Serafino po populacji, oddało 6.5 praktycznie przy zerowym nakładzie, jedynie poszło 150 kg saletry wiosną, teraz stanowisko mam po rzepaku i wstępnie planuje Berado ?

Edytowano przez Mikua

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mid7    45

wykoszona odmiana vinetto, przedplon kuku na kiszonke, wysiew 17.09, 1.9 jedn/ha, działka 4,50 ha(1,7ha IV klasa, 2ha V klasa, 0,80,ha VI klasa), ph 5,5 zasobności średnie, nawożenie jesień 200 kg polifoska 6, wiosna azot w dwóch dawka, łącznie 120N, i siarczan magnezu magsul 120kg, dwa zabiegi na grzyba, z czego po drugi zabiegu po pół godz deszcz, plus jakieś odżywki, skracanie modus 0,4 l, 80% pola leżało. opady deszczu 19 l w czerwcu i 170 l w lipcu, Plon zważony i wyszło 7,4tha(wilgotność z pierwszych dwóch zbiorników 13-14%, kolejne poniżej 13%, ogólnie ciężkie ziarno bo na 12t przyczepie pronar weszło 13,8 t ziarna ale pełna na full. Gdyby w czerwcu tak nie paliło i spadły by z dwa deszcze po 10l to pewnie by było ponad 8t z ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

Przy 120 N żyto Ci leżało 😳 ja tyle sypałem i mam może z 4 place po 3 metry kwadratowe pochylone na 10 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mid7    45
40 minut temu, turtojs napisał:

Przy 120 N żyto Ci leżało 😳 ja tyle sypałem i mam może z 4 place po 3 metry kwadratowe pochylone na 10 ha

dwie dość duże wichury z opadem po 40 l zrobiły bałaganu, u mnie okolicy to co stoi to po prostu nie sypie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167
Dnia 30.07.2021 o 23:43, turtojs napisał:

Przy 120 N żyto Ci leżało 😳 ja tyle sypałem i mam może z 4 place po 3 metry kwadratowe pochylone na 10 ha

Kosiłem w 2016 u sąsiada żyto bez azotu na wiosnę na dobrej 3 klasie i też potrafiło leżeć i sypać lepiej niż na 4 gdzie dostało 150 saletry i stało do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9911
Dnia 29.07.2021 o 07:40, Maniek4 napisał:

I jak hybrydy? :) kosil już ktoś coś? :P Jak sypie? 

 

Dnia 29.07.2021 o 12:14, Mikua napisał:

Miałem Serafino po populacji, oddało 6.5 praktycznie przy zerowym nakładzie, jedynie poszło 150 kg saletry wiosną, teraz stanowisko mam po rzepaku i wstępnie planuje Berado ?

Berado bardzo ładnie w tym roku, wiosna było slabe, sialem 1.5j.s. Dziś wywiozłem, z 2 ha dało 14920 kg. Czyli nie całe 7.5t 

Jethro w ubiegłym roku na podobnej ziemi 8.2t, teraz na słabej 5 i czesci 6 z 3.2 ha 15400 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2258

U mnie vinetto i berado około 5t, łokas przy wschodach narobił roboty, odechciało mi się już F1, ile szt/m2 siejecie F2 spróbuję tutaj przy takim samym nakładzie wyciągnąć 6-7t, bo mi brakowalo obsady 2 lata... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrzu2    48
6 godzin temu, szymon09875 napisał:

 

Berado bardzo ładnie w tym roku, wiosna było slabe, sialem 1.5j.s. Dziś wywiozłem, z 2 ha dało 14920 kg. Czyli nie całe 7.5t 

Jethro w ubiegłym roku na podobnej ziemi 8.2t, teraz na słabej 5 i czesci 6 z 3.2 ha 15400 kg

Ustało w całości do końca żniw? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2137

KWS Berado na piaskownicy 4,8t/ha, pszenżyto Tomko przy takiej samej ilości azotu i ochronie niecałe 3,3t/ha.

Też mam dylemat czy na najsłabszej ziemi bawić się z F2 czy zasiać 1,5 j.s najtańszej hybrydy. 


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drugi rok próbuje F2 gdy mi zabraknie F1 i nie widzę różnicy. Tylko nieprzesadzac z normą wysiewu bo duza strata w plonie, porównanie z sąsiadami co uważają że 100 kg to za mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9911
1 godzinę temu, Mistrzu2 napisał:

Ustało w całości do końca żniw? 

W ani jednym miejscu nie było polegniete ;)

Dzis oglądałem katalog i chyba 2 ha initiatora posieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus2020    207
lukasz6101772 napisał:

Drugi rok próbuje F2 gdy mi zabraknie F1 i nie widzę różnicy. Tylko nieprzesadzac z normą wysiewu bo duza strata w plonie, porównanie z sąsiadami co uważają że 100 kg to za mało

To ile siać na F2? Słyszałem że hybryda na F2 powinna być pomieszana z populacja około 30 % Bo tak to się nie zapyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2258
8 godzin temu, lukasz6101772 napisał:

Drugi rok próbuje F2 gdy mi zabraknie F1 i nie widzę różnicy. Tylko nieprzesadzac z normą wysiewu bo duza strata w plonie, porównanie z sąsiadami co uważają że 100 kg to za mało

Czyli ile szt na m2?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76
9 godzin temu, misio3p napisał:

KWS Berado na piaskownicy 4,8t/ha, pszenżyto Tomko przy takiej samej ilości azotu i ochronie niecałe 3,3t/ha.

Też mam dylemat czy na najsłabszej ziemi bawić się z F2 czy zasiać 1,5 j.s najtańszej hybrydy. 

u mnie f2 nic się nie różniło od f1 chyba nawet lepiej się udało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj