przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

hobbysta21    32

Panowie potrzebuje opinie na temat odmiany Berado. Sial ktoś z Was ja i może coś powiedzieć o tej odmianie? Na 4b/5 kl nada się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hiui21986    1

Siemka ja sialem i jestem zadowolony  i sieje ponownie tylko  material  siewny kwalifikat juz kupiony 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9907

Jethro z 3 ha 24460 kg, gdyby nie porażenie sporyszem, byłbym bardzo zadowolony. Zostaly jeszcze 2 ha,  ale tam na więcej jak 4 t/ha nie licze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254
Dnia 3.08.2020 o 19:42, Hiui21986 napisał:

 rsm dawka 450 litrow 32 no  gleba 4 b do  5 b susza jest plon kolo 7 

Czemu taka duża dawka N??

 

Jakie odmiany na gleby 3-5 mozaika.

Chyba zostaje przy kws.

Cześć po rzepaku, część po pszenicy i życie.

U mnie około 6t binntto, liczyłem na 5t przy tych błędach które popełniłem także jestem zadowolony i próbuje jeszcze raz bogaty w doświadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Ja już rezygnuje z hybrydy. Na swoich zakwaszonych dzierżawach zasieje teraz jakąś populację i to z drugiej ręki. W tym roku hybrydy zarówno kwalifikat jak i drugi odsiew dały identyczny plon okolo 3,5t na kwasach V klasy. Hybryda tylko dwukrotnie dala mi 6 ton w latach 2016 i 2017 gdy były opady rozlone na całą wiosnę, potem w suche lata juz nie mogłem dobić do 4 ton nawet. Tylko na jednym polu trochę lepszej klasy zebralem w tym roku 5,5t/ha i to z drugiego odsiewu. Myślę, że taki sam wynik dalaby populacja. Hybryda pewnie jest ok ale tylko jak realne do uzyskania jest te 8 ton. Okazało się, że u mnie to niemożliwe i trzeba celowac w bardziej ekstensywne metody uprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2422

Kolega dzisiaj kosił Kws Dolaro - jestem w mega szoku bo jeszcze w kwietniu to była taka bida z nędzą że szkoda gadać. O dziwo z takiej marnej obsady plon na pewno powyżej 6t, sprzeda to będę wiedział dokładnie ile dało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Najsłabsza działka ponad 5t/ha tylko ze względu że część pola to glina a tak to by nie bylo nawet 3t. Najlepsze dzialki ponad 8t/ha średnia z 22ha wyjdzie okolo 7t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    50
Dnia 3.08.2020 o 16:08, hobbysta21 napisał:

Panowie potrzebuje opinie na temat odmiany Berado. Sial ktoś z Was ja i może coś powiedzieć o tej odmianie? Na 4b/5 kl nada się?

Klasa 4ab 8,5-9 t więc nada się 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2422

Kws Dolaro wyniki:

I działka: plon 7,61t, siew 16. września 1,8 j.s. z co 3 redlicą zamkniętą, ok 90kg N na wiosnę

II działka: plon 6,32t, siew 16. września 1,8 j.s. z co 3 redlicą zamkniętą, ok 90kg N na wiosnę, częściowo zniszczona przez zwierzynę 

III działka: plon 8,40t, siew 27. września 2,2 j.s. "tradycyjnie", ok 100kg N

Działki I i II były "poturbowane" z lekka przez łokasia na jesieni. Ogółem dobrze, że się nie posłuchałem niektórych autorytetów z forum i nie przesiałem owsem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5544332211    29

Ja uważam że serafino w tym roku zachowywało się jak by miało za mokro i dało słaby plon średnia 7 ton gdzie w tamtym roku średnia z hybryd 8 a rekord prawie 10 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

Podacie agrotechnike na hybrydę? Na jesień trzeba zasilić azotem? Na wiosnę lepiej azot w 3 dawkach? Siałem populacje i max lekko ponad 5t wyciągam, chce teraz spróbować z hybryda. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelus1986    6

Ja w tym roku pierwszy raz zasiałem hybrydę, na polach dość kwaśnych PH 4,8 - 5,1 na klasie IV i części V w dość słabej kulturze. Z plonu jestem zadowolony zwłaszcza z KWS Serafino, które dało 5,7 t/ha przy czym 40% leżało, przy stojącym byłoby ok 6.5 t/ha. Żyto otrzymało przedsiewnie 200 kg Polifoski 6, azotu dostało 130 kg w czystym składniku. Bez odchwaszczania i bez grzybówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikos25    14

Siał ktoś z was kws Dolaro? Widzę że nawet zaprawienie systivą jest, u lokalnego sprzedawcy po 230 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2422
3 godziny temu, rolnikos25 napisał:

Siał ktoś z was kws Dolaro? Widzę że nawet zaprawienie systivą jest, u lokalnego sprzedawcy po 230 netto.

Ja sieję, znajomi też, całkiem całkiem odmiana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2422

Wcześniej miałem Palazzo i Binntto, Dolaro niby nie jest tak podatne na wyleganie, w tym roku nie wyglądało a sypało - kolega na wiosnę miał mega rzadkie a oddało średnio 6,6t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

A nakłady jakie? Przy odchwaszczaniu można zaoszczędzić, myślę taki expert met jesienia starczy bez poprawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj