przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Tomek90 napisał:

Czytaj ze zrozumieniem 150szt/m2 albo dalej siej na kg i gówno zbieraj 😂  

Nasiono z zk to nasiono zk. Norme zwiększa się o % szt według kwalifikatu hybrydy. Prościej już nie mogę

 

A ty rozumiesz że kwalifikat a po kwalifikacie to nie to samo. Sam gówno zbierasz a tylko dużo się chwalisz.    xD

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254
Dnia 18.07.2020 o 20:57, aro1975 napisał:

Tomek90 jak Twoje żyto?

Wszystko stoi, kłosy nabite. Zadowoli mnie średnia 6t przy tych problemach co miałem 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łukasz82    0

Jak u was wyglądają  żyta u mnie zielona słoma  i   miejscami  zielone kłosy  odmiana vinetto  dostało tylko 85 N dwa razy skracane  + bukat + mikro siew w terminie 1,8 j.s stoi całe uwrocia pochylone kłosy pełne ale przeszło gradobicie troche ucierpiało  inni koszą ale mają słabe parametry woj łódzkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikos25    14

mazowieckie, na 4/5 klasie,  hybryda,  słoma od dołu zielona, ziarno trafia się jeszcze miękkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9907

U mnie sloma zielona tam gdzie nawozenie i ochrona przypilnowana, ziarno tez miekkie. Na drugim kawalku gdzie odpuszczone t2 i odżywki oraz mniejsze nawożenie, pod.koniec przyszłego tygodnia mogłoby iść. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2350

u mnie lipa helltop f2 na 6 kl gdzie i sosny nie chca rosnąć 3 t . lepszego kawalka jeszcze nie kosilem ale rewelacji nie będzie


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Ja zacząłem dzisiaj kosić, chociaż większość się jeszcze nie nadaje. Póki co jest bardzo dobrze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2350
soltys48 napisał:

3t to mało??

liczyłem na wiecej jakby sprzedac te 3 t to bardzo mizerny zysk


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Dziś żyto dankowskie Skand zwazone i oddalo plon 5.4 t/ha. Na oko wydawalo się mniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Wczoraj wjechałem na próbe. Słoma od ziemi jeszcze zielona ziarno 17% takze jeszcze kilka dni pogody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2504

U nas żyto narazie średnia 5.3t ale to z najgorszych wizualnie działek. Dziś wjeżdżamy  w lepsze może coś średnia się podniesie. Dobrze że cena na skupie narazie nie spada może uda sie sprzedać wszystko po 450 netto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2422

Weźta kuźwa co to za ceny? Tona zboża 420-450zł? Czekam po żniwach na obniżki cen chleba

Edytowano przez krilan06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2504

Beda obniżki ale cen zbóż... Żyto w tym roku sypie bardzo dobrze więc myśle że cena na dniach spadnie z 20zł na tonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikos25    14

Patrząc na ceny jednostek siewnych hybrydy, to żeby ktoś był zadowolony przy dzisiejszych cenach to by musiało po 8-9t sypać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5544332211    29
4 godziny temu, JarekBazydlo napisał:

Beda obniżki ale cen zbóż... Żyto w tym roku sypie bardzo dobrze więc myśle że cena na dniach spadnie z 20zł na tonie.

Ciekawe gdzie ci sypie jak dopiero zaczynają ludzie kosić , w mojej okolicy to plon 2-4 tony max ( po przeważeniu a nie na oko bo na oko to można se ptaszka zmierzyć )  a tam gdzie lega nawet w kłosie nie ma ziarna , obniżki będą przez tych durni co mają wszystkiego zboża ze żniw góra 5 ton i wystawiają sie na olx po 500 brutto a skupy potem tyle samo wystawiają . 

edit : żyto to w tamtym roku dobrze sypało 6-9 t z ha a w tym to ta dolna granica kolego 2-5 t z ha :)

Edytowano przez 5544332211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Może poczekajmy aż się żniwa skończą. Zboże jeszcze na polu a wy tony liczycie. Na żniwa zawsze jest tanio. Trzeba przechować i będzie gdzieś ponad 500 za tonę jak zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128
JarekBazydlo napisał:

U nas żyto narazie średnia 5.3t ale to z najgorszych wizualnie działek. Dziś wjeżdżamy  w lepsze może coś średnia się podniesie. Dobrze że cena na skupie narazie nie spada może uda sie sprzedać wszystko po 450 netto. 

Moje poszło na konsumpcję 550 brutto Cena słaba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2504
5544332211 napisał:

Ciekawe gdzie ci sypie jak dopiero zaczynają ludzie kosić , w mojej okolicy to plon 2-4 tony max ( po przeważeniu a nie na oko bo na oko to można se ptaszka zmierzyć )  a tam gdzie lega nawet w kłosie nie ma ziarna , obniżki będą przez tych durni co mają wszystkiego zboża ze żniw góra 5 ton i wystawiają sie na olx po 500 brutto a skupy potem tyle samo wystawiają .  edit : żyto to w tamtym roku dobrze sypało 6-9 t z ha a w tym to ta dolna granica kolego 2-5 t z ha 

U nas jutro żyto już będzie skoszone. Jęczmień jary tez juz skoszony. Wszystko jest ważone bo idzie na skup więc nic na oko nie jest podawane.


Raptus902 napisał:

Moje poszło na konsumpcję 550 brutto Cena słaba

U nas konsumpcja na młynie 480 netto ale do tego trzeba jakiś transport więc zbytnio się nie opłaca do tego nie wiem czy parametry by wytrzymało bo na niektórych działkach trochę zielsko wybiło placami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj