przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

Na jesień zasiałem żyto hybrydowe z centrali berado i moje pytanie brzmi czy mogę nim zasiac jeszcze raz jak tak to ile kg na hektar i czy trzeba mieszać z pomulacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Łódzkie takie było oderwanie chmury że aż ciężko patrzy się na poległego żyto 😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793
1 godzinę temu, massey6190bizon napisał:

Na jesień zasiałem żyto hybrydowe z centrali berado i moje pytanie brzmi czy mogę nim zasiac jeszcze raz jak tak to ile kg na hektar i czy trzeba mieszać z pomulacja?

Można siać bez mieszania, zwiększ ilość kiełkujących nasion o 20% i będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OFRK    15
11 godzin temu, rafto napisał:

Łódzkie takie było oderwanie chmury że aż ciężko patrzy się na poległego żyto 😏

U mnie w okolicach Wielunia w łódzkiem 16 litrów deszczomierz wskazał. Żyto na lepszych ziemiach się podratuje, a na piaskach to juz za późno niestety. Prawie 2 miesiące bez deszczu zrobiły swoje - w wielu miejscach tylko pędy główne zostały, wszystkie rozkrzewienia poodrzucało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

Witam , czy można wykonać powtórnie skracanie moddusem ? czyli jeszcze raz tym samym środkiem ?  I łączyć go z fungicydem  dokładnie z tebukonazolem ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2424

Łączyć można ale wg mnie już za późno na skracanie moddusem - żyto już się kłosi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

a medax maxem ? Bo żyto śmiało przyznam że wygląda na 9 ton  a dzisiejszy śnieg troche je miejscami pochylił  , u mnie dodam kolego że jeszcze się nie kłosi bo dość póżno było siane , jeszcze nigdzie nie widać aby kłos wychodził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2424

Nigdy nie stosowałem medaxa ale zgodnie z etykietą można do wysunięcia pierwszych ości 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

Późno siane to raczej 9t nie da.

U mnie żyto w pół kolana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75
1 godzinę temu, Morion napisał:

@Zefir Mógłbyś zrobić zdjęcie i pokazać jak wygląda takie żyto? 

Oczywiscie , jutro przejade sie i wysle wam

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łukasz82    0

 Po wczorajszym oberwaniu chmury oraz przez całą noc wczoraj napadało  38 l wskazanie deszczomierza w rowie  dzisiaj wieczorem płyneła woda pow wieruszowski żyto skracane 2 razy stoi  ale miejscami zaczęło się lekko pochylać na lepszej klasie ziemi  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Na najlepszym polu dziś 5 arów leży plackiem, teraz tylko czekać aż ziarno naleje i całe pole będzie przed żniwami spoczywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek88    15
17 godzin temu, Zefir napisał:

a medax maxem ? Bo żyto śmiało przyznam że wygląda na 9 ton  a dzisiejszy śnieg troche je miejscami pochylił  , u mnie dodam kolego że jeszcze się nie kłosi bo dość póżno było siane , jeszcze nigdzie nie widać aby kłos wychodził

Możesz też moje ocenić kolego?

received_551018782269281.jpeg

received_1805276662941382.jpeg

received_239490370649695.jpeg

received_1709966452492329.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29
Napisano (edytowany)

Dziś zrobiłem t2. Dałem tebukonazol 0.5l siarczan mocznik i plonwit. Wyglada całkiem nieźle. Dostało ogolnie 120N.mam nadzieje ze 5-6ton odda.

20200516_105339.jpg

20200516_105347.jpg

Edytowano przez Szron88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29
22 minuty temu, duszekl napisał:

Jaka klasa ziemi 

5 klasa ziemi w dobrej kulturze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey87    3

Tydzień temu robiłem T2 było w miarę zdrowe a teraz widzę że na dolnych liściach pojawia się rdza, na razie pojedyńcze kropki. Czy konieczna jest poprawka? W zeszłym roku rdza całkiem mi zjadla roślinę więc w tym roku chciałbym przed tym uchronić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

A co poszło na T2? 

Żyto plonuje już u kogoś? W jakiej fazie macie żytka? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj