przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

Szron88    29

W rym roku pojdzie sam Glean w maksymalnej dawce. Na tej dzialce nigdy nie bylo pryskane Gleanem takze powinno ładnie wyczyścic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1534

ja dzisiaj robiłem herbicydem w żytach i powiem, że póki co z SU lepiej wygląda od KWS 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiko    110
4 godziny temu, Szron88 napisał:

W rym roku pojdzie sam Glean w maksymalnej dawce. Na tej dzialce nigdy nie bylo pryskane Gleanem takze powinno ładnie wyczyścic.

Za pewne wyczysci doszczętnie,pamietaj tylko o tym,ze w następnym roku nie zasiejesz tam poplonu z motylkowych, czy tez rzepaku. Suche lata,glean dlugo zalega w warstwie ornej stosujac go w pelbej dawce.

U mnie zyta siane 1,4 jednostki wygladaja mniej wiecej tak

Screenshot_20191014-200651.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685
41 minut temu, wiko napisał:

Za pewne wyczysci doszczętnie,pamietaj tylko o tym,ze w następnym roku nie zasiejesz tam poplonu z motylkowych, czy tez rzepaku. Suche lata,glean dlugo zalega w warstwie ornej stosujac go w pelbej dawce.

U mnie zyta siane 1,4 jednostki wygladaja mniej wiecej tak

 

Też mam w tym roku żyto a potem muszę zasiać groch na tej działce. Możesz polecić jakiś oprysk jesienny który nie wpłynie na groch w przyszłości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Mam w tym roku poplony po oziminach traktowanych Gleanem i nie widzę jakiegoś negatywnego skutku a rośnie gorczyca i rzodkiew oleista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtezecik    50
po co ci ten glean przeciez to najgorsze gowno . jaka masz klase ziemi jak piachy to sobie odpusc
po co ci ten glean przeciez to najgorsze gowno . jaka masz klase ziemi jak piachy to sobie odpusc
po co ci ten glean przeciez to najgorsze gowno . jaka masz klase ziemi jak piachy to sobie odpusc
po co ci ten glean przeciez to najgorsze gowno . jaka masz klase ziemi jak piachy to sobie odpusc
po co ci ten glean przeciez to najgorsze gowno . jaka masz klase ziemi jak piachy to sobie odpusc
po co ci ten glean przeciez to najgorsze gowno . jaka masz klase ziemi jak piachy to sobie odpusc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel770    7
18 minut temu, robi57362 napisał:

to daj experta i 0.2 legato i bedzie ok

Experta 0.30 wystarczy czy dać 0.35?

Experta 0.30wystarczy czy dać 035 i 0.2l legato?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Praktykował ktoś z was pozostawienie samosiewów żyta do zebrania? Bizon sporo nagubił i po stalerzowaniu ładnie zarosło na polu i kombinuje czy cos z samosiewów wyrosnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

Ojciec w jednym roku tak zostawił u mimo że wyglądało gęsto to plon słabiutko, może zbiornik bizona z ha

Mnóstwo kłosów było pustych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2422

Co proponujecie do dokrzewienia żyta i w jakiej dawce (jesiennego)? Myślałem o siarczanie magnezu i jakiejś odżywce, czy dorzucić trochę mocznika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793
2 godziny temu, soltys48 napisał:

Ojciec w jednym roku tak zostawił u mimo że wyglądało gęsto to plon słabiutko, może zbiornik bizona z ha

Mnóstwo kłosów było pustych

Dzięki za info. Zostawię to na razie, bo "plantacja" naprawdę jest gęsta z tych samosiewów, jak nie na ziarno to może oddam znajomemu na kiszonkę i potem zasieję proso albo sorgo

Edytowano przez KlimekPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2352
KlimekPL napisał:

Praktykował ktoś z was pozostawienie samosiewów żyta do zebrania? Bizon sporo nagubił i po stalerzowaniu ładnie zarosło na polu i kombinuje czy cos z samosiewów wyrosnie

nie warto zostawiłem na kiszonke niby geste ładne a 3 belki z 0.7 ha gdzie z normalnie sianego bylo 20/ha nawozenie takie samo


Daniel770 napisał:

18 minut temu, robi57362 napisał:

to daj experta i 0.2 legato i bedzie ok

Experta 0.30 wystarczy czy dać 0.35?

Experta 0.30wystarczy czy dać 035 i 0.2l legato?

ja dawalem 0.3 bo tak mi pasowalo


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

Szczerze to nie wiem czego to wina, warto by było zostawić to na przyoranie do wiosny fajny poplon da

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiko    110

W szczególności gdy spotkamy kolejny rok suchy, i zyto nam cala wilgoc z pola wyciagnie.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
Dnia 16.10.2019 o 12:08, KlimekPL napisał:

Praktykował ktoś z was pozostawienie samosiewów żyta do zebrania? Bizon sporo nagubił i po stalerzowaniu ładnie zarosło na polu i kombinuje czy cos z samosiewów wyrosnie

kosiłem kilka razy na usługach do 1,5 tony z ha . z tym że bez nawożenia było , też sie zastanawiałem , i uprawiłem już bo coś zaczeło brakować albo choroby troche rudo - żółte sie robiło . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2422

Żyto siane systemem 2/1. Miejscami jakby coś je podgryzało. Przedwczoraj poszedł expert met plus danadim 

Resized_20191017_161230_81.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawlomekZ-et    21

Witam. Panowie w tym roku utopiłem ziarno na jakieś 4-5cm rośliny wytwarzają dodatkowe miedzywezle i nie za bardzo mi się to podoba. Miał ktoś taki problem z żytem kiedyś ? Ile złapało rozkrzewień do zimy i czy wogóle się krzewiło? Była duża zniżka plonu? Obsada to jakieś 400 450 szt na m2 wysiewana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj