przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

dwdx1906    28
2 godziny temu, JarekBazydlo napisał:

U was już żyto kiełkuje a ja dzis dopiero 2ha posialem. Zostalo jeszcze 16ha posiac i można się brać za siew pszenżyta.

Spokojnie, żyto siane w sobotę po południu miało już wczoraj kiełki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Ja właśnie orze pod żyto, lało wczoraj od 18 i pada do tej pory a wyobrazcie sobie, że orząc na 20cm to wyciągam suchy popiół i sie kurzy. Tą orką chyba tylko krzywdę sobie zrobie jak nie popada później jeszcze, ale co zrobić... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2504

U nas juz w nocy dolalo i od rana pada. Mialem dzis siac ale odkladam siew na jutro. Przynajmniej nie bedzie sie kurzylo i ladnie bedzie mozna posiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzisiaj sprzedane 550zl/t netto., wyszło 6,8t/ha KWS Serafino 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duszekl    4
9 godzin temu, red83 napisał:

Dzisiaj sprzedane 550zl/t netto., wyszło 6,8t/ha KWS Serafino 

Podaj agrotechnike 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2354
KlimekPL napisał:

Ja właśnie orze pod żyto, lało wczoraj od 18 i pada do tej pory a wyobrazcie sobie, że orząc na 20cm to wyciągam suchy popiół i sie kurzy. Tą orką chyba tylko krzywdę sobie zrobie jak nie popada później jeszcze, ale co zrobić... 

trzeba bylo palić lemiesze na sucho to byś miał idealne warunki u mnie spadlo 11 mm na zasianego helltopa w popiół więc nie jest źle


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Co z tego jak zasiane za głęboko. Ja też sialem w popiół i rolki nie utrzymywały głębokości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793
1 godzinę temu, robi57362 napisał:

trzeba bylo palić lemiesze na sucho to byś miał idealne warunki u mnie spadlo 11 mm na zasianego helltopa w popiół więc nie jest źle

Paliłem na piochu. Teraz na końcu orałem ił, a jak próbowałem orać suche to takie bryły się wyorywały, że niczym bym tego nie doprawił. I tak źle, i tak nie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, duszekl napisał:

Podaj agrotechnike 😄

Przedplon pszenica jara, na ściernisko 4t/ha Kujawitu,talerzowka, orka 15cm

Polifoska 6 250kg/ha,siew 15.09 1.7j/ha, wałowanie posiewne

02.11 trinity 2.5l/ha

Wiosna po 100kg kizerytu i soli potasowej na ha

Po tygodniu 200kg/ha saletry,

skracanie moddus 0,2 i ccc 0,7 plus pyretroid. Po tygodniu fungicyd, następnie 100kg/ha saletry. Ph ziemi 6.2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    207

ja posialem stare nasiona hybryda nowe zapakowane 2 lata mialy bo mi zostalo, sialem w mokra ziemie, padalo jeszcze 15L od tamtego czasu i juz ponad tydzien i nic nie kielkuje. trzymane byly w suchym chlodnym miejscu, ale dziwne zobaczymy czy wyjda czy nie

 

nastepnego dnia zasialem jeczmien pole obok i juz na wierzchu jest

Edytowano przez suffeks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HANK    15

w pszenicy ktoś kiedyś pisał, że posiał 2 letnią i nie wyrosła, wina była chyba zaprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423
34 minuty temu, suffeks napisał:

ja posialem stare nasiona hybryda nowe zapakowane 2 lata mialy bo mi zostalo, sialem w mokra ziemie, padalo jeszcze 15L od tamtego czasu i juz ponad tydzien i nic nie kielkuje. trzymane byly w suchym chlodnym miejscu, ale dziwne zobaczymy czy wyjda czy nie

 

nastepnego dnia zasialem jeczmien pole obok i juz na wierzchu jest

Czyli kupiłeś 2 lata temu i teraz wysiałeś? Może po prostu nasiona mają mniejszy wigor i wolniej wschodzą, miałem kiedyś tak w jęczmieniu. Patrzyłeś w ziemi czy ziarniaki mają kiełki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153
Dnia 16.09.2019 o 17:43, szymon09875 napisał:

Poczekaj, zdjecie czeka na akceptację.

Wygląda ładnie. Pytam bo ja tak kiedyś zasiałem potem zrobiło się sucho i to żyto wyglądało jak by zapomniało po co siane było. 

Daj fotkę wschodów jak będziesz mógł.


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9910

W zeszłym roku sialem prostow sciernisko po kukurydzy,podobnym siewnikiem, obok kolega zaoral siane w jeden dzien jedna odmiana. Moje tak nie odczulo suszy jak jego, naklad na uprawę niski wiec to jak dla mnie duzy plus. Sieje tylko kukurydze i żyto wiec co drugi rok idzie pasowo kukurydza i to wystarczy jako gleboka uprawa na moich ziemiach. Dodatkowo poplony swoje zrobia i narazie nie zauwazylem negatywnych skutków 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba07101    3

Witam mam takie pytanie czy sianie npk po siewie żyta ma jakiś sens czy poczekać lepiej do wiosny? Wiem ze najlepiej jest przed siewem ale nie mogłem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9910

Moim zdaniem nie ma sensu teraz, duza czesc sie utleni a zanim zacznie dzialac bedzie za zimno zeby wykorzystac te składniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiko    110
1 godzinę temu, seba07101 napisał:

Witam mam takie pytanie czy sianie npk po siewie żyta ma jakiś sens czy poczekać lepiej do wiosny? Wiem ze najlepiej jest przed siewem ale nie mogłem. 

Sialem tak w tantym roku,juz sie krzewilo i wjechalem z npk, na 4-5 klasie.  Uwazam,ze warto jeśli bedzie kilka dni deszczowych. Ja trafilem na 3 dni spokojnego deszczu i efekt na pewno byl,szkoda,ze nie zostawilem paska kontrolnego.

Jesli ma byc deszcz,to siej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba07101    3
8 godzin temu, wiko napisał:

Sialem tak w tantym roku,juz sie krzewilo i wjechalem z npk, na 4-5 klasie.  Uwazam,ze warto jeśli bedzie kilka dni deszczowych. Ja trafilem na 3 dni spokojnego deszczu i efekt na pewno byl,szkoda,ze nie zostawilem paska kontrolnego.

Jesli ma byc deszcz,to siej.

OK tak tez zrobię nie sialem tak nigdy przez to mam taki dylemat dzięki za odpowiedz 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrarmrc    88

Żyto na jesień powinno dostać trochę N, max 30kg N/ha. Żeby się za bardzo nie wybujało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duszekl    4
Dnia 18.09.2019 o 22:16, suffeks napisał:

ja posialem stare nasiona hybryda nowe zapakowane 2 lata mialy bo mi zostalo, sialem w mokra ziemie, padalo jeszcze 15L od tamtego czasu i juz ponad tydzien i nic nie kielkuje. trzymane byly w suchym chlodnym miejscu, ale dziwne zobaczymy czy wyjda czy nie

 

nastepnego dnia zasialem jeczmien pole obok i juz na wierzchu jest

Ja w zeszłym sezonie miałem ten sam przypadek nasiono straciło siłę kiełkowania  po roku leżenia w suchym itp   zaprawa wyciągła siłę kiełkowania,niestety musisz przesiewać . Jaka rada na przyszłość nie zostawiać zaprawionych nasion na następny sezon 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72

Żeby nic nie wzeszło, to wręcz nie możliwe aby cały materiał  siewny po roku nic nie wykiełkował .Czesto zdaza mi się że kilka worków zostaje na następny rok i nie miałem z tym problemu.  Fakt zyta hybrydy  nigdy nie zostawiałem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423

Wy mnie nie straszcie, bo w tym roku posiałem zeszłoroczne zaprawione żyto hybrydowe. Nigdy nie miałem problemów z innym zaprawionym zbożem, które przeleżało rok w magazynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiko    110

Magazyn magazynowi nie równy,a pozniej wychodza takie kwiatki. 

I jest jeszcze cos,co zapobiega przesiewaniu - proba sily kieljiwania. Przychodzi czas przygotowan do siewu,kupna zbóż, bierzemy doniczke i badamy sike kielkowania. Zawsze myslalem ze to logiczne, ale jak widac nie u kazdego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj