przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

Kamkow1    0

Szukam osoby która  odpowie mi na kilka pytań odnośnie nawożenia oraz zabiegów w życie hybrydowym ;)

Edytowano przez Kamkow1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2392
6 minut temu, Kamkow1 napisał:

Szukam osoby która  odpowie mi na kilka pytań odnośnie nawożenia oraz zabiegów w życie hybrydowym ;)

Po prostu napisz co byś chciał wiedzieć, na pewno ktoś odpowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrarmrc    87
9 godzin temu, Kamkow1 napisał:

Szukam osoby która  odpowie mi na kilka pytań odnośnie nawożenia oraz zabiegów w życie hybrydowym ;)

W katalogu KWS masz trochę opisu uprawy ...

https://mediamaster.kws.com/01_Products/PL_Poland/Cereals/Landing-page/kws_katalog_zyto_hybrydowe__2019_2020.pdf

IUNG PIB Puławy

http://npr.iung.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=172&Itemid=97

Wrześniowe wydanie TopAgrar

Żyto_10t.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik115    140

Jeżeli będzie taka susza to zwiększyć normę wysiewu czy wysiać tylko dwie jednostki na ha? Planuje siać około 15 września

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek88    15

Ja też planuje posiąść do 15 września i 1,5 jednostki na ha.

W tamtym roku na dzierżawie siałem 2 jednostki i było trochę za gęsto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2392

W tamtym roku była bardzo ciepła jesień, pszenżyto siałem ok 7 października a i tak miejscami wyległo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1506

Ja dzisiaj zgruberowalem pod żyto. Może koło środy-czwartku posieję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrarmrc    87
Dnia 3.09.2019 o 09:33, red83 napisał:

Przed chwilą handlarzyk zaoferował mi 400 zł /t żyta. Życzyłem mu powodzenia(w myślach co innego). 

Centralna Polska, lokalny młyn 540netto, więc goń leszcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82
Dnia 3.09.2019 o 09:47, Pietras892 napisał:

Na młynie 520netto

 

Dnia 3.09.2019 o 10:13, Kos_pl napisał:

@Pietras892 - u Żabczyńskich w Stoczku Łukowskim?

Miałem  dogadaną cenę  520 netto w żniwa przez PNM, ale dopiero wczoraj odebrali. Kierowca mówił że więzie właśnie do Łukowa do młyna więc nie wiem ile PNM na mnie zarobił? Teraz już w skupie w Gęsi  też spadło z 500 na 480 zł.

 

Czy przy ph 4.1 jest sens siać hybryde  czy zostać przy populacji i mniejszych nakładach? 

Edytowano przez gabrysiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
46 minut temu, agrarmrc napisał:

Centralna Polska, lokalny młyn 540netto, więc goń leszcza

A który młyn masz na myśli? 

Oceniając po głosie, to staryten leszcz był 

😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamkow1    0
15 godzin temu, agrarmrc napisał:

  Dziękuję za ściąge, przyda sie na 100% bo planuje zastosować się do wskazówek w danym artykule :D

 

PS : Ktoś z Was zdecydował się na żyto hybrydowe Berado? Ja osobiście kupiłem na próbę i jestem ciekaw jak to będzie wyglądać podczas żniw :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamkow1    0
40 minut temu, agrarmrc napisał:

To nie jest cały artykuł.

Ale akurat w tym fragmencie co wysłałeś jest o wiosennym nawozeniu oraz ochronie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta21    32

Witam forumowicze. Jakieś spostrzeżenia co do uprawy i nawożenia żyta Dolaro? Będzie wysiewane na IV,V klasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiuhonda    65

W zeszlym roku sialem bratu zyto hybrydowe kupil ziarna na styk i braklo na ostatni kawalek, domieszalem do tego zyto hybrydowe rok po centrali i lekko zwiekszylem norme wysiewu. Plon niczym nie roznil sie od innych pol na ktorym byl sam kwalifikat... moze by tak zaoszczedzil i mieszal pol na pol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    782

Bez sensu pół na pół, albo jedno albo drugie. 

U mnie też nie było różnicy w plonowaniu między kwalifikatem a wlasnym ziarnem. A sialem prosto z pryzmy, bez zaprawiania i czyszczenia, siewnik ustawiłem na oko na trochę większa dawkę i oddalo tyle samo co F1. Ale to raczej "zasługa" suchego roku i tak naprawdę im mniejszy wkład sie dało tym lepiej sie na tym wyszło. W korzystnym roku zapewne F1 lepiej by wyszło od F2 bo w tym nie mogło wykorzystać całego swojego potencjału. 

Edytowano przez KlimekPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrew3011    4

koledzy mam takie pytanie ile siejecie żyta na hektar I jaką macie MTZ bo kupiłem kwalifikat I tam jest MTZ 22.5 gram i przyjmując około 300 roślin na metr to wychodzi gdzieś 70 kilo I czy to nie jest trochę za mało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrarmrc    87
21 minut temu, andrew3011 napisał:

koledzy mam takie pytanie ile siejecie żyta na hektar I jaką macie MTZ bo kupiłem kwalifikat I tam jest MTZ 22.5 gram i przyjmując około 300 roślin na metr to wychodzi gdzieś 70 kilo I czy to nie jest trochę za mało?

"Żyto hybrydowe wysiane z gęstością 180 ziaren/m2 powinno mieć do dyspozycji 6 tygodni (42 dni) wegetacji przed przerwą zimową, licząc od dnia siewu. Komfortową sytuacją jest, gdy żyto ma do dyspozycji 50 dni z racji rezerwy czasowej na szybkie nadejście chłodów. Cel minimum to rozpoczęcie przez rośliny fazy krzewienia przed zatrzymaniem wegetacji jesiennej."

Źródło:

https://mediamaster.kws.com/01_Products/PL_Poland/Cereals/Landing-page/kws_katalog_zyto_hybrydowe__2019_2020.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
himen    10

Też zdecydowałem się na kws berado , ponoć nowość , zobaczymy co z tego wyjdzie. Przy sprzyjających warunkach hybryda potrafi się odwdzięczyć plonem.


Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2319

zmierzyłem gęstość zeszłorocznego helltopa i wyszolo 800 kg/m3 kurna z moich 5 t z ha liczonych na zbiorniki wyszlo 6 t


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile Wysiewacie f2? Chce zasiać helltopa f2 i nie wiem na ile ustawic siewnik,Ktoś kiedys pisał ze zwiększa sie o 10% do f1, ile Wy Wysiewacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj