przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

poosa21    856

A jak żyto znosi uprawę bezorkową? Mam stanowisko po rzepaku i facelii i chcem siać po talerzówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Tak czytam, ze gadacie o odmianie Palazzo, a jest w ogóle dostępna? W zeszłym roku pisałem do KWS to odpisali, że ta odmiana została juz wycofana z obiegu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaszko    14

Ja staram się zasiać żyto w granicach 10 - 20 września. Najlepiej jak wypadnie koło 15 września (Kujawsko-Pomorskie) .  Sieje z reguły 1.8 jednostki. Żyta siane wcześniej z reguły dość mocno atakuje grzyb jesienią i mszyce. A jak to u was wygląda? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687
3 godziny temu, poosa21 napisał:

A jak żyto znosi uprawę bezorkową? Mam stanowisko po rzepaku i facelii i chcem siać po talerzówce.

Dobrze znosi, sialem po gryce w tym roku pójdzie po owsie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2416
44 minuty temu, michaszko napisał:

Ja staram się zasiać żyto w granicach 10 - 20 września. Najlepiej jak wypadnie koło 15 września (Kujawsko-Pomorskie) .  Sieje z reguły 1.8 jednostki. Żyta siane wcześniej z reguły dość mocno atakuje grzyb jesienią i mszyce. A jak to u was wygląda? 

Ja z reguły siałem ok 20 września i było ok, w tym roku chcę zasiać z co trzecią redlicą zamkniętą i nie wiem czy nie przyspieszyć siewu o kilka dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolkodaw    1
11 godzin temu, soltys48 napisał:

Dobrze znosi, sialem po gryce w tym roku pójdzie po owsie 

Pisałeś kiedyś ze siejesz żyto z wyka dla byków, w jakiej fazie to kosisz i jak oceniasz taką mieszankę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Tak sieję, pasza taka sobie wartościowo ale żrą super, koszę jak zyto kłosy wypuszcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

NIe nie , żyto to autentycznie słoma, nic tego nie chce żreć

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
9 godzin temu, wolkodaw napisał:

No to prawda, ale przyschnieta kukurydza to też trociny z ziarnem

Nie słuchaj sołtysa .Praktykowałem zbiór żyta w późniejszych fazach i może szału nie było lecz byki chętnie zjadały towar żyto z wyką .Zobacz sobie galerię z 2017r.Wybór należy do Ciebie .Czy chcesz mieć dużo towaru czy znacznie mniej i niby bardziej wartościowy .Po życie możesz zasiać sorgo.


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153

Faza woskowa żyta to faktycznie słoma nie wiem jak z wyką ale samo to średni pomysł. Ja ostatnie żyto kosiłem jak kwitło różnicy od takiego w kłoszenia nie widziałem. 


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolkodaw    1

Zrobię chyba próbę 1,5ha na wczesny zbiór i tyle samo z ziarnem na późniejszy, zobaczymy co z tego wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2416
18 minut temu, Przeemko napisał:

W Agroloku Serafino 252, Vinetto 231.5, Trebiano 296 zł.

296 zł? 😱

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2416
18 minut temu, mlodyrolnik23 napisał:

u mnie serafino po 251 za jednostkę siewna jęczmień ozimy hybrydowy 263 za jednostkę siewna ceny kosmiczne

Jęczmień populacyjny przy wysiewie 120kg/ha wychodzi coś ok 210 zł/ha. A najlepsze odmiany populacyjne jęczmienia nie odbiegają poziomem plonu od odmian hybrydowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj