przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

Gość   
Gość

Chodzi mi o to, że hybryda powinna się krzyć, krzewić( czy jak to tam nazwiesz), aby w pełni wykorzystać jej potencjał, a w opóźnionym siewie tego nie będziesz miał. Zwiększenie obsady w populacyjnym coś tam może pomoże, ale w hybrydzie po prostu nie jestem przekonany. Powinny być duże, dobrze ukorzenione kępy, niezbyt blisko siebie, z których wyrasta dużo pędów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Żniwa na ukończeniu plon na najslabszej działce 7ha około 4.5t/ha. Ogólnie na pozostalym areale plonuje ponad 6t/ha do 7t/ha. W chwili obecnej kosimy działke która zapowiada się na 8t/ha. Nawożenie to przedsiewnie sól i polidap oraz obornik i gnojowica... zabieg tylko od chwastów na jesieni oraz na wiosne jedna dawka azotu w postaci saletry amonowej od 200 do 300kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Siałem populacje po kuku ziarnowej 21 września w zalecanej obsadzie i wyszło całkiem nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

21 września to nie jest opóźniony termin. Ja tak sieje normalnie ozimy. Od 20 do 30 września. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Kws serafino siane 20.09 ale zbyt głęboko. Dostało 140N  susza zrobiła swoje dało 4.5t z ha i tak lepiej niz populacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411
38 minut temu, 90210grzesiu napisał:

Ustało to żyto 7 ton bez skracania?

Część wyległa. 6t stało ładnie powyżej tego leży wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268
8 godzin temu, sumek666 napisał:

21 września to nie jest opóźniony termin. Ja tak sieje normalnie ozimy. Od 20 do 30 września. 

W tym roku miałem zasiane 17.10 na późno wziętej dzierżawie, ziarno F2, wysiew ok 230 kg/ha, wyszło 5,5t z kawałka 2,5 ha. Porównując do innych obok rosnących hybryd szałowe nie było. Nie wiem jak by wyglądało gdyby nie było suszy. Mimo to lepiej wyszło niż populacja która kosiłem wujasowi 3 działki dalej -1,5t z 1,2ha

8 godzin temu, sumek666 napisał:

 

 

Edytowano przez Buszmen11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Wniosek mi się nasuwa taki, nie ważne ile się da nawozu, bez deszczu nie osiągnie się dużych plonów, 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dudus9117    2
22 godziny temu, Pajej napisał:

gdzie na podkarpaciu/lubelszczyźnie mozna sprzedać zyto o nizszych parametrach mi wyszła gestość 66 i kapka nie chce

Grzeska koło przeworska tylko cena nie za bardzo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Dzisiaj pierwsze dwa auta już wyjechaly z gospodarstwa, cena jaką ustaliłem  w ubiegłym tygodniu to 530 netto. Od tego tygodnia cena spadła na 500zl netto. Po 14 ładujemy 3 auto no i oczywiście dalej kosimy. Mogę powiedzieć że Serafino ładnie plonuje i słomy multum. Średnią podam po zważeniu ostatniego auta

Edytowano przez czareczek85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
4 godziny temu, Dudus9117 napisał:

Grzeska koło przeworska tylko cena nie za bardzo 

wolałbym do niego nie wozić, bo zabardzo sie rozpycha po plach i nie chce wspomagać konkurencji


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lisek66    20

Panowie jaką odmianę żyta hybrydowego polecacie na V, VI klasę ? Czy lepiej na takie gleby posiać żyto populacyjne Rubin ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Dokładnie, F2 warto zasiać ale nie szaleć z agrotechniką. Trochę pod korzeń, trochę azotu na wiosnę, przypilnowac chwastów i robaka i powinno jakiś zarobek przynieść. No chyba że jest to taka najprawdziwsza 6 klasa jak na zdjęciu poniżej, to wtedy faktycznie nawet żyto się nie uda. 

IMG_20190331_150333.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Podpowie ktoś gdzie jeszcze można Gattano kupić ? W agroloku się wczoraj na chwile pojawiło i znikło, w lokalnych punktach też tego nie ma w sprzedaży. W agroloku niby wyjściowo 280 brutto, powyżej 10 jednostek mi powiedzieli 268.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

280zl za jednostkę? Świat się kończy. Tez interesowała mnie ta odmiana ale w takim razie chyba wezmę Dolaro w rozsądniejszej cenie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13

Też właśnie mnie zastanawiało kupno Gattano ale ta cena... Pozostaje przy Su Forsetti i może spróbuję jakąś inną odmianę na próbę.U mnie w okolicach ciężko z dostępnością KWS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2258

Jak w dzisiejszych czasach może być problem z dostępnością?? 

@KlimekPL ile za dolaro o jakie gleby? Ja chyba wezme binntto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się  hybrydę zasiać ponownie z własnego rozmnożenia? Oczywiście przy odpowiednio zwiększonej normie siewu. Mam takie 4 ha bardzo słabej ziemii na dzierżawie i pakowanie sporo kasy w kwalifikat to spore ryzyko. W tym roku był lux bo pięknie przepadywało ale w przyszłym sezonie nie wiadomo co będzie

Edytowano przez robert123farmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj