przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

damian007    153
1 godzinę temu, thor1984 napisał:

Pobliska miescina to Zwoleń  a młyn w miejscowości Ruda.

Nie orientujesz się czy kupuje tam jakiś młyn albo skup grykę?


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153

Podziękował😉

Edytowano przez damian007

trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

W Bimarze nie daj się nabrać, że np. 10% dopłacą jak zbadają parametry. Ktoś już o tym pisał, że ta dopłata to fikcja i lep dla potencjalnych klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OFRK    15

Dziś sprzedane 8450 z 2,1 ha najgorszego kawałka. Płacą w młynie  od 550 do 600 brutto ( 600 gdy gęstość powyżej 70 I wilgotność poniżej 12 ).

U mnie wilgotność 11,4, gęstość 74,38. Wytargowaliśmy dzięki temu po 620. Choć to i tak cena marna jak na tą suszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek88    15
17 godzin temu, Tomek90 napisał:

Sam siebie ruchasz sprzedając teraz. Rok temu podobne ceny.

Rok temu kapka 700 netto w żniwa.

A sprzedawać muszę bo nie mam gdzie przetrzymać, nie każdy ma silosy czy magazyny.

W poprzednich kilku latach nie było praktycznie sensu trzymać cena nie wiele poszła w górę a magazynowanie to też koszty no i pieniądze też potrzebne, także takie komentarze pozostaw dla siebie.

Ten rok bardzo kiepsko się zapowiada rzepaki słabiej plonują, zboża tanie oj ta unia nas wykończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Młody916    2
Dnia 19.07.2019 o 19:10, Kubapatoka napisał:

Cześć czy na glebach lekkich 5-6klasa gdzie pH jest <5 ale będzie wapnowane w dawce 3 t na ha Nordkalk hybryda się uda? Jak tak to jaka odmiana. Żyto sprzedaje do młyna więc musi być w miarę jakościowe. Póki co miałem Diament (populacyjne)

Spokojnie siej, uda się, oczywiście wszystko zależy jakie bedą opady i agrotechnika, serafino fajna odmiana na suszę ale nie wiem jak z parametrami bo nie sprzedaję teraz

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubapatoka    1

Dzięki no fajnie by było żeby miało parametry, bo do młyna mam najbliżej. Ktoś coś o serafino? A jak z uprawą Tura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel770    7
5 godzin temu, Kubapatoka napisał:

Dzięki no fajnie by było żeby miało parametry, bo do młyna mam najbliżej. Ktoś coś o serafino? A jak z uprawą Tura?

 

Serafino 3ha klasa 4a, też jest 5

Ukosiłem w wczoraj 15 zbiorników bizona z56 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167

kupię żyto 540 pszenżyto 550 netto EZD pszenica 650. PLatność gotówką na wadze ewentualnie na przelew dyszka czy trzy więcej ale trtzeba 2 tyg poczekać jak ustawa nakazuje:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To dyszka czy trzy więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawcio2218    42

najlepsza dzialka od 4a do 5 odmiana vinetto 7,5t. najgorsza od 4a do 6z serafino 5t. jak na ten rok wydaje sie super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiko    110

U mnie plony w zależności od stanowiska,patrzac po przyczepach to od 6t do 7,5 z ha. Zyta siane glownie na 4tej klasie,miejscami wpadalo na 5tą. 

Slomy opór,dlatego nie pospieszy za bardzo,z wydajnosci tez nie narzekam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

helltop oddał ok 5 t 😦 gdyby populacja nie oddala 4 t na gorszym stanowisku i mniejszym nakladzie to był bym bardzo zadwolony bo do tej pory żyto u mnie plonowalo max 2.5 t a tak lepiej bylo posiac populacje . helltop zostanie na f2 a f1 trzeba zmienic . na chyba ze zle liczę w tamtym roku w zbiorniku było 1.6 t pszenicy to żyta licze 1.2 t sadze że uczciwie


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris5    1

Czy żytem które było posiane w tym roku materiałem kwalifikowanym będzie się nadawało do ponownego siewu i da jeszcze jakiś sensowny plon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Nada się tylko warto solidnie do tego podejść. Oczyścić, wyliczyć mtz i siłę kielkowania i zasiac w optymalnej obsadzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
Dnia 22.07.2019 o 01:39, KlimekPL napisał:

Z WWL caly skład żyta by cie interesował? 

jelonki chyba tez mają swój odbiór , a i daleko chyba nie jest .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniczek098    15
KlimekPL napisał:

Nada się tylko warto solidnie do tego podejść. Oczyścić, wyliczyć mtz i siłę kielkowania i zasiac w optymalnej obsadzie. 

Jak wyliczyć mtz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj