przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

silny84    14

Gattano 270 js, Trebiano 290 js ale Do vinetto będzie pewnie ok 230. To samo performer itd. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekz1975    188
2 godziny temu, silny84 napisał:

Gattano 270 js, Trebiano 290 js ale Do vinetto będzie pewnie ok 230. To samo performer itd. 

jezeli kolego masz cennik na ten rok to Agrolok se w kulki leci z tymi cenami

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian20    29
slawekz1975 napisał:

2 godziny temu, silny84 napisał:

Gattano 270 js, Trebiano 290 js ale Do vinetto będzie pewnie ok 230. To samo performer itd. 

jezeli kolego masz cennik na ten rok to Agrolok se w kulki leci z tymi cenami

A jak Agrolok ceni i przy jakich ilościach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silny84    14

Gattano przy 5 jednostkach, Trebiano przy 2. Zawsze mocno targuję i co wyrażę to moje. Performer biorę w Procam'ie. W ubiegłym roku płaciłem po 198 netto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

Co sądzicie o Helltop z Dalgety? Mam 210 od tak rzucone. Mialem brać też Performer ale w badaniach bez rewelacji. 

Ile wysiewacie w wczesnym siewie?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

we wczesnym 1.5js. w tym roku chyba jeszcze zejdę. Sieję kwsy jeżeli chodzi o żyta to są najlepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

To co poradzisz na mozaiki 3-5 przewaga 4b, wadliwe, większość po rapsie, reszta pszenżyto.

Tak myślałem 1.5 js.

Nie mialem styczności z żytem, ale pszenżyto już mnie drażni na tej suszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324
Dnia 10.07.2019 o 17:25, Tomek90 napisał:

Co sądzicie o Helltop z Dalgety? Mam 210 od tak rzucone. Mialem brać też Performer ale w badaniach bez rewelacji. 

Ile wysiewacie w wczesnym siewie?? 

Tomek performera ćwiczę od 3 lat - plony 7-8t/ha (normalny rok) w tamtym przy suszy 6,5t/ha. fajna odmiana ale ma sporo sporyszu.

w tym roku wracam do KWS.

właśnie Marcin co polecasz z KWS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

nie wiem dlaczego ale u  mnie pszenżyto w tym roku w rekord idzie. Żyto w tym roku mam pierwszy raz na szczerych piachach i wiosenne lub te najsłabsze zdzbła teraz wyglądają najlepiej a te najwyższe ziarno poślad takie niewiadomo co słoma jeszcze zielonkawa.odmiany populacyjne nasiona z centrali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Jeżeli 6,5t przy suszy to raczej nie na piasku. Mi hybryda w zeszłym roku wydała na piachu prawie niespełna 3 tony podczas gdy w poprzednich latach zbierałem dwukrotnie więcej.

W tym roku plon nie zapowiada się na większy niż 3t, zero ochrony fungi, nawożenie wiosenne tylko 100kg kizerytu i 200kg saletry na początku marca, z drugiej dawki zrezygnowałem i nawóz czeka na kolejny sezon. Kłosy mają od 15 do 18 pięterek i ziarno drobne więc jedyna zaleta będzie taka, że nie trzeba zbyt wiele miejsca szykować w stodole na nowe zbiory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamberszol    26

u mnie żyto Hybrydowe TUR na 4 klasie dało 5 ton w lubuskim. susza w czerwcu totalna. ps koledzy jak uważacie czy mogę ziarno tego żyta zastosować jako materiał siewny w pierwszym roku. ? będzie coś z tego ? ale wiadomo że to już hybryda nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324
13 minut temu, szczypu201 napisał:

@aro1975Na jakiej ziemi takie zyto? i agrotechnika jak wygląda?

gleby mam od III do V - żyto przeważnie na IV i V

agrotechnika taka jak zaleca KWS

jesień:

200kg polifoski 6

oprysk na chwasty

wiosna:

azot w dwóch dawkach (saletra amonowa) 150-160N/ha

kizeryt 100kg/ha

2x skracanie + fungi + siarczan magnezu + dolistny nawóz

i to raczej wszystko

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945
aro1975 napisał:

Dnia 10.07.2019 o 17:25, Tomek90 napisał:

Co sądzicie o Helltop z Dalgety? Mam 210 od tak rzucone. Mialem brać też Performer ale w badaniach bez rewelacji. 

Ile wysiewacie w wczesnym siewie?? 

Tomek performera ćwiczę od 3 lat - plony 7-8t/ha (normalny rok) w tamtym przy suszy 6,5t/ha. fajna odmiana ale ma sporo sporyszu.

w tym roku wracam do KWS.

właśnie Marcin co polecasz z KWS?

Binnto jeżeli z niskich,na stanowisko najlepsze. Sąsiedzi myśleli że to pszenżyto😁 Gatano Najmocniej się krzewi aż za bardzo nawet,ale jak utrzyma pędy które nawiąże to rekordy. Nie boi się chorób. Odkąd mam kwsy że sporyszem miałem spokój do tej pory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

Wczoraj zrobiłem jeden kawałek na piachu, naleciało ok 4t z niecałego 1,5 ha. Ziarno same szpilki. Masakra. Od wiosny padało 3 razy. Na mokrzejszych polach słoma u dołu jeszcze zielona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

Witam, planuję szybką akcję koszenia w przyszłym tygodniu bo umówiłem się z kombajnista że cały dzień kosi u mnie i pytanie czy hybryda serafino mimo że kłos sie skulil i poczarnial to wytrzyma do przyszłego czwartku- piątku a zapowiadają upały i bez deszczu od czwartku. Pierwszy raz sieje żyto i nie wiem czy suche zaschniete ziarno nie wyleci z klosa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685
5 godzin temu, 90mateusz napisał:

Dziś kosilem gattano i ładnie sypalo

Ładnie to znaczy ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0134    28

sieje ktoś żyto hybrydowe na V klasie gdzie ph 4,5-5,0 (po żniwach pojdzie morawica 4t/ha) i jak z plonowaniem i nakładami czy lepiej na  takiej ziemi populacja wyjdzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Z powodzeniem można siać, trzeba tylko zadbać o zrównoważone nawożenie, podstawową ochronę no i musi dopisać pogoda, 6 ton na takim stanowisku potrafi wydać, ale zaznaczam, że pogoda też musi sprzyjać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj