przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
robi57362    2352

jak ktos tu pisze ze z populacju 4 t z tylko t1 na słabych ziemiach mozna bez problemu wyciagnac to chyba u niego skaba ziemia to 4 kl . na kolejny rok sieje hektar f1 hybrydy może gatano a może helltop a na resztę idzie f2 helltop


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek88    15

Czyli ile według Ciebie kolego można nakosić żyta na piątej klasie? 2t?

Przy takich plonach to przecież nie opłaca się cokolwiek siać i uprawiać, lepiej coś posiać tanim kosztem przeorać i dopłaty wziąć.

Mówimy oczywiście o latach z średnimi opadami a nie rok co występuje susza, wtedy to wiadome, że i nawet 2 ton można nie nakosić.

Niestety ten i poprzedni rok nas nie rozpieszcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OFRK    15

Wy tu jeszcze o opryskach a u mnie na  piaskach już ze 2 tygodnie flagi nie ma. Żyto żółknie w oczach, przy takich pogodach myślę że w połowie lipca już będą kombajny pełną parą pracować. Oby tylko w tym roku nie dołożyć do interesu, aczkolwiek na VI klasie się na to zapowiada.

20190620_144908.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Dzisiaj bylem na objezdzie zyta hybrydowego, W wiekszosci liscie juz pousychane. Czesc pola lezy. Ale klosy ponizej 17-18 wypelnionych pieterek nie schodza. Kolo 20-30% ma klosy po 23-24 pieterka...

Ciekawe czy ziarniaki naleje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OFRK    15

A jednak nie wytrzymało. 

Nauczka na przyszły rok - nie odpuszczać drugiego skracania pomimo suszy.

Ciekawe, jak duży wpływ na plon ogólny będzie miało wylegnięcie w obecnej fazie zważyszy, że leży około 30 % pola.

20190627_200737.jpg Edytowano przez OFRK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2352
Radek88 napisał:

Czyli ile według Ciebie kolego można nakosić żyta na piątej klasie? 2t?

Przy takich plonach to przecież nie opłaca się cokolwiek siać i uprawiać, lepiej coś posiać tanim kosztem przeorać i dopłaty wziąć.

Mówimy oczywiście o latach z średnimi opadami a nie rok co występuje susza, wtedy to wiadome, że i nawet 2 ton można nie nakosić.

Niestety ten i poprzedni rok nas nie rozpieszcza.

na V klasie w odpowiedniej kulturze przy odpowiednim nawozeniu i co tydzień spory deszch nie będzie różnicy z 3 kl tylko zrób 200 N 2 tyg suchoty i masz po plonie


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz160    10
Dnia 27.06.2019 o 20:33, OFRK napisał:

A jednak nie wytrzymało. 

Nauczka na przyszły rok - nie odpuszczać drugiego skracania pomimo suszy.

Ciekawe, jak duży wpływ na plon ogólny będzie miało wylegnięcie w obecnej fazie zważyszy, że leży około 30 % pola.

 

 

458 kB · 0 pobrań

458 kB · 0 pobrań

 

 

458 kB · 0 pobrań

458 kB · 0 pobrań

Taka mentalność polaków. Każdy woli chwalić się plonami niż porażkami. U mnie temat wygląda podobnie. Co tu dużo gadać... W całej mojej okolicy leżą pszenice które były w kolano.. O żytach lepiej nie mówić.  Za 2-3 tygodnie się dowiemy co z tego wyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OFRK    15
27 minut temu, Tomasz160 napisał:

 

 

 

 

458 kB · 0 pobrań

 

 

458 kB · 0 pobrań

 

 

Taka mentalność polaków. Każdy woli chwalić się plonami niż porażkami. U mnie temat wygląda podobnie. Co tu dużo gadać... W całej mojej okolicy leżą pszenice które były w kolano.. O żytach lepiej nie mówić.  Za 2-3 tygodnie się dowiemy co z tego wyda.

 

 

 

 

 

458 kB · 0 pobrań

 

 

458 kB · 0 pobrań

 

 

Taka mentalność polaków. Każdy woli chwalić się plonami niż porażkami. U mnie temat wygląda podobnie. Co tu dużo gadać... W całej mojej okolicy leżą pszenice które były w kolano.. O żytach lepiej nie mówić.  Za 2-3 tygodnie się dowiemy co z tego wyda.

 

Ja chyba mimo wszystko i tak bardziej wolę widok leżącego, lecz gęstego żyta, a niżeli wypalenisk z 200 kłosami na metrze, jakich u mnie nie brakuje na piaskach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

W zeszłym roku moje leżało od końca do końca tak jak Twoje, mniej więcej też o tej porze i sypało 6 t/ha.  Najgorzej jak położy sie w maju, wtedy lipa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Po kwitnieniu może leżeć, najważniejsze aby nie położylo przed formowaniem kłosu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
Dnia 27.06.2019 o 20:33, OFRK napisał:

A jednak nie wytrzymało. 

Nauczka na przyszły rok - nie odpuszczać drugiego skracania pomimo suszy.

Ciekawe, jak duży wpływ na plon ogólny będzie miało wylegnięcie w obecnej fazie zważyszy, że leży około 30 % pola.

 

 

458 kB · 0 pobrań

458 kB · 0 pobrań

 

 

458 kB · 0 pobrań

458 kB · 0 pobrań

U mnie to samo ,co chwila się kładzie hybryda .Kłosy ciężkie to leci .Raz skracane i na susze odpuściłem t2 .Ale żyto dywan .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie oprócz problemu z wyleganiem doszły gołębie. S........ y ziarno jedzą. 

DSC_0325.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Podobno już w niektórych regionach zaczeli kosic żyto, na kiedy planujecie u siebie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silny84    14

U mnie jeszcze w dołach zielono. Ziarno jak kaszka dla dzieci mięciutkie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

U mnie na górkach juz mozna kosić, ale w dolkach jeszcze trochę brakuje. WWL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OFRK    15

Ja w łódzkiem z owsami na górkach lecę prawdopodobnie w sobotę, a żyto jeszcze trochę poczeka. Do połowy lipca pewnie będzie już wytłuczone. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0134    28

jakie macie doświadczenia z wysiewem żyta f2 jaki jest spadek plonowania w porównaniu do f1 bo cenowo f1 strasznie drogo wychodzi a f2 na pewno taniej tylko czy gra warta świeczki czy kupować f1 gdzie koszta obsiania ha to ok 400zł, zastanawiam sie nad tym wyborem bo żyta populacyjne plonuja u mnie  w granicach max 4-4,5t a w takim roku jak ten to 2-3t/ha??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekz1975    188

f1 gatano 580zł za 1js a nowa odmiana 620 na ha porazka z tymi cenami f1 a f2 jest roznica na slabszej glebie na mocnej f2 bedzie dobre ale duzo N potrzebuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2422
29 minut temu, slawekz1975 napisał:

f1 gatano 580zł za 1js a nowa odmiana 620 na ha porazka z tymi cenami f1 a f2 jest roznica na slabszej glebie na mocnej f2 bedzie dobre ale duzo N potrzebuje

580 zł za 1 jednostkę siewną? To jest na pół hektara? W zeszłym roku chyba sporo taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Chyba na hektar liczysz te kosmiczne ceny? Zresztą i tak jakieś przesadzone te kwoty, mnie Serafino wyniosło 355zł siejąc 1,7 js na hektar.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Młody916    2

U mnie serafino jeszcze zielone w lepszych miejscach, ziarno jeszcze mięciutkie na całości, wielkopolska

Edytowano przez Młody916

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekz1975    188

 na ha sieje 2js gatano 580zł za 2js jakas nowa odmiana 620 z agroloku juz zapisy przyjmowali jutro u nas pszenzyta kosza na 5kl

Edytowano przez slawekz1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

W życiu nie kupiłbym za tyle nasion, choćby nie wiem co obiecywali na ulotkach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekz1975    188
6 godzin temu, KlimekPL napisał:

W życiu nie kupiłbym za tyle nasion, choćby nie wiem co obiecywali na ulotkach. 

zasiej pól hektara zadbaj i namłoc 4t a mina sasiadow bezcenna

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

Co to taki rewelacyjny wynik? Tyle się osiągnie praktycznie każdą hybrydą w sprzyjającym roku

11 godzin temu, Karol0134 napisał:

jakie macie doświadczenia z wysiewem żyta f2 jaki jest spadek plonowania w porównaniu do f1 bo cenowo f1 strasznie drogo wychodzi a f2 na pewno taniej tylko czy gra warta świeczki czy kupować f1 gdzie koszta obsiania ha to ok 400zł, zastanawiam sie nad tym wyborem bo żyta populacyjne plonuja u mnie  w granicach max 4-4,5t a w takim roku jak ten to 2-3t/ha??

Wysil się trochę.  Temat poruszany wielokrotnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj