przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

Buszmen11    262

U mnie podobnie. W zeszłym roku jeden kawałek C2 wyszedł lepiej niż oryginał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaszko    14

U mnie zawsze hybryda c1 lepiej wychodzi niż c2. Z moich obserwacji lepiej się krzewi i ma lepszy wigor. Na dodatek lepiej reaguje na nawozy (ciemniejsza). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Kws serafino kłos wyjęty ze źdźbła. Juz zaczyna liście zwijać susza totalna.

15576797479183418623210632806223.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel770    7

Hybrydzie  po kwitnieniu na rdze brunatną jakie sirodki macie sprawdzone ?

Z góry wielkie dzięki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Wam też hybrydy poszły w górę ?

Pomimo skracania modusem i CCC  wysokość żyta sięga do pasa, i nawet powyżej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OFRK    15
6 godzin temu, Mikua napisał:

Wam też hybrydy poszły w górę ?

Pomimo skracania modusem i CCC  wysokość żyta sięga do pasa, i nawet powyżej 

Do pasa to jeszcze pół biedy.
U mnie po 0,8 CCC + 0,3 Moddus żyto miejscami do klatki. Ciekawe ile jeszcze będzie stać.

Deszczu w maju u mnie nie brakuje, ponad 40 litrów od początku miesiąca.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pop129    114
11 minut temu, OFRK napisał:

Do pasa to jeszcze pół biedy.
U mnie po 0,8 CCC + 0,3 Moddus żyto miejscami do klatki. Ciekawe ile jeszcze będzie stać.

Deszczu w maju u mnie nie brakuje, ponad 40 litrów od początku miesiąca.

Hehe a miałem się zapytać Ciebie właśnie ile cm u Ciebie żyto ma :) u mnie około 115 cm i udało się jakoś stoi pomimo ulewy. Miłego wieczoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OFRK    15
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, pop129 napisał:

Hehe a miałem się zapytać Ciebie właśnie ile cm u Ciebie żyto ma :) u mnie około 115 cm i udało się jakoś stoi pomimo ulewy. Miłego wieczoru.

Aż mnie pokusiłeś, żeby iść z miarą na pole przy domu.
Od 110 do 120 centymetrów. Szału nie ma. Ciekawe ile jeszcze urośnie. Na całości już wykłoszone.

 

Edytowano przez OFRK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pop129    114
Napisano (edytowany)
36 minut temu, OFRK napisał:

Aż mnie pokusiłeś, żeby iść z miarą na pole przy domu.
Od 110 do 120 centymetrów. Szału nie ma. Ciekawe ile jeszcze urośnie. Na całości już wykłoszone.

 

Czyli mniej więcej podobnie, u mnie również wykłoszone. Widzę długość źdźbła Twojej odmiany przy a1 to 143 cm, mojej 156, trochę zapasu jest, ale mam nadzieję, że po skróceniu aż tak już nie urośnie :) Ja dałem 1l CCC + Moxa 0.3. Przez najbliższe 7 dni nadają powyżej 20*C, mam nadzieję, że do kwitnienia chociaż ustoi... 

Edytowano przez pop129

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan34533    26
Dnia 6.05.2019 o 22:31, BENNY82 napisał:

Dlaczego nie. Ja. Osobiscie bym prysnął alr w tym roku i tak niskie jrst wiec po co?

bo ci się do końca nie wykłosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
10 godzin temu, jan34533 napisał:

bo ci się do końca nie wykłosi

Nie ma takiej opcji. Ludzie czytajcie prace naukowe artykuły( oczywiscie nie te sponsorowane) praktykujcie a potem takie brednie wymazujcie. W dozwolonej dawce i nawet takich warunkach jakie do niedwna byly - nie ma opcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Czy mogę jeszcze podać mocznik dolistnie? Trochę zabrakło RSM-u na N2 a rozsiewacz nie rzuci mi tak szeroko nawozu.

20190517_152848.jpg

20190517_152905.jpg

20190517_152931.jpg


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel770    7

Hybrydzie po kwitnieniu na rdze brunatną jakie sirodki macie sprawdzone?

Z góry wielkie dzięki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, Mam kawałek zyta około hektar na górkach gdzie z powodu suszy słabo powschodzilo i jest strasznie rzadkie i wdar się głuchy owies, żyto już wykloszone i pytanie czy mogę jeszcze zastosować axsial na ten kawałek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Jeszcze tak ,nie bylo az takiego wiatru, no ale i tak sie położy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

Jak będą takie nawałnice jak wczoraj to czy skracane czy nie to będzie się kładło tym bardziej że kłos jeszcze pusty i lekki a już u niektórych miejscami się pokładło a co będzie późńiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
3 minuty temu, Roki212 napisał:

Jak będą takie nawałnice jak wczoraj to czy skracane czy nie to będzie się kładło tym bardziej że kłos jeszcze pusty i lekki a już u niektórych miejscami się pokładło a co będzie późńiej

A uwas to chyba wczoraj niezle wlało 70 l na m2? I grad rynny zatykał . prawda to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

Co do opadu to nie mierzyłem ale wlało konkretnie woda przez podwórko przepływała, co do gradu prawda w Czeremsze tam dało z tego co słyszałem konkretnie tak jak piszesz, u mnie zaczepiło bokiem jak ojciec mówił to grad padał wielkości orzecha laskowego nie padał długo ale zrobiło się biało. Wiatr też konkretny był kilka drzew po drodze na pole złamało, jak dziś pojechałem zrobić objazd pól to widziałem. Obyło się bez szkód jedynie na uwrociu gdzie nakładka nawozu czy tam oprysku to mały kawałek 2x2m żyta położyło. Po drodze u ludzi więcej nakręciło co ładniejsze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OFRK    15

U mnie miejscami już leży. Na szczęście tylko niewielkie kawałki, ale po dzisiejszej ulewie coś czuję że będzie takich miejsc zdecydowanie więcej. Ciekawe co jutro na polach zastanę. Powiedzcie mi, jak się położy teraz jeszcze przed zapyleniem, to będzie  w tych miejscach cokolwiek ziarna ?

Drugi problem - na jednym kawałku pomimo 2 zabiegów fungicydowych wywaliła się rdza brunatna, nie tyle na pojedynczych liściach, co na całej plantacji. Nie jest to co prawda jakiś duży kawałek, bo niecałe 1,5 ha, ale zainfekowane dość mocno. Chyba trzeba będzie jeszcze lepiej przyłożyć się w przyszłym sezonie do ochrony fungicydowej i do skracania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

u mnie spadło 40l w ciągu 24 godzin do tego wiatr i żyto pomimo 2x skracanie poległo, podniesie choć kłosy żeby się zapylić?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aderus    28

za 24 godziny wlalo jak podaje rzeszow okolo 130l/m2   , bylo kilka godzin przerwy i dzis od 8 leje zdrowo ,granat lezy   na 3 ha,swojskie stoi na 2 hektarach z  5,, szkoda klikac tragedia , kuku tak rozpieprzylo ze zal patrzec,na polowie stoi woda a po reszcie plynie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj