przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

strumian    4

a czy  skracaniu zyta  mozna do opryskiwacza dodac   troche mocznika ? nie wiem czy to moża łączyc bo bede to robił pierwszy raz ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszt135    11

Ja zamierzam w sobotę skracać Moddusem + Artea na grzyby, tylko czy będzie wystarczająco ciepło?  pogranicze Mazowsza i Kujaw.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551
1 godzinę temu, strumian napisał:

a czy  skracaniu zyta  mozna do opryskiwacza dodac   troche mocznika ? nie wiem czy to moża łączyc bo bede to robił pierwszy raz ?

 

można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    49
11 godzin temu, tomaszt135 napisał:

Ja zamierzam w sobotę skracać Moddusem + Artea na grzyby, tylko czy będzie wystarczająco ciepło?  pogranicze Mazowsza i Kujaw.

 

Skąd dokładnie jesteś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamberszol    26

Witam. Chcę skracać Żytko hybrydowe TUR. Mam pytanie czy mogę dodać do CCC ok 10 kg siarczanu magnezu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiuhonda    65

Witam czym najtaniej opryskac żyto populacyjne na chwasty a żeby było w miarę ok? Zawsze sialem tylko na kiszonke więc nie pryskalem wcale a w tym roku jest trochę na ziarno... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrzu2    48
14 godzin temu, jasiuhonda napisał:

Witam czym najtaniej opryskac żyto populacyjne na chwasty a żeby było w miarę ok? Zawsze sialem tylko na kiszonke więc nie pryskalem wcale a w tym roku jest trochę na ziarno... 

Chwastox TURBO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

Byłem dziś na polu i kws serafino widać kolanko ok 3-4 mm nad węzłem krzewienia pod koniec przyszłego tygodnia myślę jechać skracać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OFRK    15
15 minut temu, dzikiWschód napisał:

Byłem dziś na polu i kws serafino widać kolanko ok 3-4 mm nad węzłem krzewienia pod koniec przyszłego tygodnia myślę jechać skracać

U mnie identycznie. Chciałem za jednym razem wjechać ze skracaniem + fungi + odżywki, ale z racji że dość mocno wdają się choroby grzybowe, uderzam w weekend z fungi + odżywki, bo nie ma na co czekać, a skracanie na kolejny tydzień, jak już kolanko osiągnie odpowiednią wysokość nad węzłem krzewienia. A jutro lecimy z N2 😀

Edytowano przez OFRK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

U mnie serafino wygląda ok zdrowotne choć gęste jak szczotka a wysiane jedynie 1.7js tzn 48 kg Jak pogoda pozwoli jadę z zupa sponsorowana przez agrii czyli skracanie grzyb i mikromix. N2 na ta chwilę sobie odpuszczam, deszczu nie widać a posialem na naprawdę żółtym piachu pierwszy raz i nie wiem jak zareaguje, chyba że coś się zmieni w opadach w ciągu 10dni to rzucę 100kg saletry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OFRK    15

Ja z N2 póki co tylko na lepsze ziemie wyjeżdżam. Na 3 i 4 klasy. Na piaskach póki co też się wstrzymuje, poczekam aż jakieś deszcze się do mnie zbliżą. A fungi muszę robić jak najszybciej, bo septorioza wchodzi co raz bardziej. A to dziadostwo szybko potrafi liście załatwić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OFRK    15
58 minut temu, lukasz6101772 napisał:

Co myślicie żeby zastosować Ares na T1 wystarczy czy trzeba coś dorzucić?

Sam propikonazol to chyba jednak trochę za mało. Jak ma być koniecznie tanio, to rzuć przynajmniej coś pokroju Duett Star. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OFRK napisał:

58 minut temu, lukasz6101772 napisał:

Co myślicie żeby zastosować Ares na T1 wystarczy czy trzeba coś dorzucić?

Sam propikonazol to chyba jednak trochę za mało. Jak ma być koniecznie tanio, to rzuć przynajmniej coś pokroju Duett Star. 

Tylko ze juz mam aresa od znajomego i co najwyższej bym coś dorzucił, co polecasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniczek098    15

Ja mam pytanie czy pryskał ktoś żyto Apyrosem ? Na etykiecie jest że pszenżyto i pszenica. Mam trochę perzu na jednej działce i chciałem trochę przydusić go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

W ten weekend jeśli pogoda będzie to lecę ze skracaniem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paramonov    72
Dnia 27.03.2019 o 20:50, bamberszol napisał:

Witam. Chcę skracać Żytko hybrydowe TUR. Mam pytanie czy mogę dodać do CCC ok 10 kg siarczanu magnezu?

Możesz dodać siarczan magnesu jednak niższą dawkę bym dał szczególnie jak będzie słonecznie bo CCC to jakiś stres do tego duża dawka siarczanu i można przypalić. 
Ktoś tam pisał o moczniku do moddusa czy można , wszedzie piszą że azotu przy skrania unikać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesiu224    1

Witam czy lecicie juz ze skracaniem ja niektóre pola z tydz. temu dokrzewiałem , ale te które niedokrzewiłem to strzela juz w pierwsze kolanko i ma z 1 cm, i mysle ze jechac z ccc, bo na modus to za zimno i wtedy jak sie plantacje wyrównają to polece wszystko mudsem dodam ze jestem z północnej wielkopolski 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

na zimno to raczej modus, CCC najlepiej jak słonecznie i cieplej lepiej zadziała

chodź dwa lata temu CCC przy pochmurnych dniach i temeperaturze w dzień ok 10 też dało radę, ale stosowałem w pszenicy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek88    15

Proszę o precyzyjne podanie  wysokości kolanka. (8 mm ?)

Zdjęcie z dzisiaj, zabieg skracania planuje na środę, z powodu porannych przymrozków. Jak myślicie dużo ucieknie do środy? Żyto hybrydowe

IMG_20190329_161944.jpg

IMG_20190329_162010.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszt135    11
Dnia 27.03.2019 o 05:43, RolnikTivi napisał:

Skąd dokładnie jesteś? 

okolice Gostynina, Płocka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pop129    114

Witam, proszę o poradę, od jutra ma być 17*C w nocy 5*C pojutrze podobnie, kolanko już jest na odpowiednim poziomie, tylko jest w jeden problem, bo chcę popryskać 1l CCC+ 0.3 trineksapak etylu przy trineksapaku etylu pisze, że warunki sprzyjające jego działaniu to silne naświetlenie i bezchmurne niebo, a jutro ma być duże zachmurzenie... Pierwszy raz będę stosował skracanie i nie chcę zaliczyć jakiejś wtopy, moje pytanie brzmi co zrobić, jechać jutro, czy odłożyć? (dogodne warunki dopiero nadają za tydzień). Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawcio2218    42

Ja wczoraj polecialem ze skracaniem hybrydy Vinetto na 3,5h poszło litr modusa i 2 litry ccc na jeden przejazd zabrakło zobaczymy różnice. Boję się czy nie za wcześnie trochę bo i tak okropnie gęste jest a ccc podany za wcześnie potrafi jeszcze bardziej zagescic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj