przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
soltys48    19680
3 godziny temu, krzysztof1987 napisał:

wygląda jak pszenżyto  z żytem 

Helltop tak ma

Jednak nigdy ze sprzedażą nie było problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

Żyto sprzedane po 680zł netto - 56 ton Podlaskie. Parametry gęstość 71,5, liczba opadania 156.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrzu2    48
5 godzin temu, msgo18 napisał:

Mam problem ze sprzedażą w skupach żyta odmiany helltop ze względu na jego jasny kolor ziarniaków. Czy ktoś spotkał się z takim problemem? 20190127_104705.thumb.jpg.12aa071aa82a643e3e1f9de518c67c8d.jpg

Mam taki sam problem. Baba na skupie nagadała mi bzdetów, że kolor się nie podoba, że zboże chore itd. i nie kupili żyta. Powiedziałem im to kupcie sobie radioaktywne zboże z Ukrainy jak wam nasze się nie podoba. Zawiozłem gdzie indziej poszło jako paszowe. 

 

Edytowano przez Mistrzu2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2412

Ja się jeszcze wstrzymam do połowy miesiąca, mam nadzieję że dam radę wtedy wjechać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67
Dnia 27.01.2019 o 19:43, masio513 napisał:

Żyto sprzedane po 680zł netto - 56 ton Podlaskie. Parametry gęstość 71,5, liczba opadania 156.

Gdzie woziles?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Dzieki, ktos wozi do pzz Bialystok cos u mnie  ptaki spiewaja ze maja sporo przerabiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OFRK    15

Jak tam Panowie, wyjeżdżacie już z Kizerytem na żyto ?

Jak u Was wyglądają mieszańce po zimie ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

U mnie żyto jeden dywan .Nic nie sypię szkoda kasy .Najwcześniej w pod koniec marca saletra .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrzu2    48
1 godzinę temu, OFRK napisał:

Jak tam Panowie, wyjeżdżacie już z Kizerytem na żyto ?

Jak u Was wyglądają mieszańce po zimie ?

 

U mnie jest jeszcze troszkę śniegu na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OFRK    15
17 godzin temu, RafaKdziela napisał:

U mnie żyto jeden dywan .Nic nie sypię szkoda kasy .Najwcześniej w pod koniec marca saletra .

U mnie podobnie, dywany na każdym polu. Vinetto ponad 10 rozkrzewień, a miejscami i po kilkanaście. Muszę trochę je przygłodzić bo nie ustoi do zbiorów. Także na start dostanie jedynie 150 saletrosanu, a co dalej, czas pokaże 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    791

Ci co pokazują takie dywany z hybrydy to mówią, że zbierają 7-8 ton. U mnie na jesień nigdy nie ma dywanu ale w kwietniu jak już pójdzie w góre to się dywan robi i roślinki mają po 10-15 pędów albo i więcej czasami. Tylko co z tego, skoro po wykłoszeniu tych pędów zostaje po 5-6. To na pewno nie wpływa dobrze na plonowanie bo roślina traci niepotrzebnie energię na płonne pędy które odrzuca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OFRK    15

I może lepiej że nie ma jesienią aż takich dywanów, u mnie na nich widać w wielu miejscach porażenie chorobami grzybowymi już, co pewnie nie wpłynie zbyt korzystnie.

Wstawię zresztą jutro fotkę, to sami zobaczycie jak to wygląda..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680
22 godziny temu, RafaKdziela napisał:

U mnie żyto jeden dywan .Nic nie sypię szkoda kasy .Najwcześniej w pod koniec marca saletra .

Nie wiem czy to dobry pomysł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek154    138

Pytanko mam bo pierwszy raz zasiałem hybrydę. Czy jak słabo rozkrzewiło się jesienią to na wiosnę przy dobrej dawce N rozkrzewi się? Bo nie wiem czy żyto rozkrzewia się też wiosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

Pokrzewi sie

Teoria głosi,ze te rozkrzewienia są słabo plonotwórcze praktyka pokazuje co innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek154    138

A można też je opryskać (jak dobrze pamiętam) antywylegacz CCC na rozkrzewienie czy nie warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

można , tylko kwestia czy da radę trafić

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekz1975    188

lepiej azotem dokrzewic a potem przytrzymac modusem hybryde fajnie sie uprawia bo dobrze reaguje na nawozenie ale drogi zasiew jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kb4512    358
Dnia 27.01.2019 o 19:43, masio513 napisał:

Żyto sprzedane po 680zł netto - 56 ton Podlaskie. Parametry gęstość 71,5, liczba opadania 156.

Gdzie taka cena?  Za słabsze parametry dużo niższa kasa? 


The future is organic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50
43 minuty temu, kb4512 napisał:

Gdzie taka cena?  Za słabsze parametry dużo niższa kasa? 

Michalewicz BBI. Nie wiem. W Parcewie po 650netto konsumpcja (pytałem w tym tygodniu). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj