przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

Gość adrian   
Gość adrian
zależy w jakim regionie mieszkasz u mnie w okolicy centralny wschód termin optymalny jest 5-15 wrzesień gdzie siejac ok 5 można zmniejszyć ilość materiału do 1.5 a ok 15.09 już 2 jednostki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

Adrian. U mnie też jest taki termin optymalny północno-wschodni region, ale z praktyki wiem, że gdy teraz sieję 15-20 września 1.8 jednostki około 180-190 ziaren na m2 jest idealnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OFRK    15

Podstawą szybkich wschodów jest chyba w głównej mierze to, by nie utopić ziarna zbyt głęboko. 

W tym roku zrobiliśmy do swojego siewnika zagarniacze  ( te z farmarolu ). Pierwsze pół hektara wsiałem bez docisku na nich, lecz nie zagarniały zbyt dobrze, dlatego też po siewie przejechałem pole z bronami by nie było ziarna na wierzchu. Zabieg ten zakrył  oczywiście ziarno, lecz niestety zbyt mocno. Poszlo na około 4-5cm. 

Na drugim polu z poprawionym dociskiem na zagarniaczach sialem tego samego dnia. Tym razem już prawidłowo na 2 cm. 

Po 2 tygodniach różnica diametralna. Gdy na pierwszym polu żyto szpilkowało, na tym wsianym prawidłowo były już 2-3 liście. Wnioski nasuwają  się niestety same..

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    49
20 godzin temu, adrian napisał:

A ile na ha wysiales ?? jak by nie było to 1.8js to można do 10 września siać potem już 2 js

Do 10 września to 1,5 jednostki, ja w tamtym roku posiałem 13 września 1,4 jednostki i wykrzewilo się galanty dało ponad 6 ton, klasa   4b zabrakło wody niestety bo 8 bym wyciągnął w normalnym roku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

Czy będzie dobrze, bo posiałem C2 tak około 100kg/ha a ziarno było dość drobne i w porównaniu do C1 to bardzo gęsto tych szpileczek, ziemia 5-6ta kl czy gęstszy siew bardzo odbije się na plonie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Trzeba było zrobic probe kiełkowania i mtz  nie siac na pałe. Na 5-6klasie dla zbyt duzej obsady przewaznie brakuje wody i tyczy sie to wszystkich roslin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian
dziś byłem na polu sianym równo tydzień temu i żyto już 2 cm nad ziemią a pszenica ostroga siana obok dzień wcześniej wyjdzie dopiero jutro a gdzie jeszcze 2cm nad ziemię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    784

U mnie na piachach wyszlo za gleboko, chyba na takich ziemiach trzeba całkiem zdjąć sprężynki od docisku i będzie akurat na 2cm zasiane. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abc1922    1

Panowie zakupiłem żyto STANKO  i zastanawiam sie ile go wysiac na hektar?  Jestem z Wlkp sprzedawca mówił coś o 150kg na hektar ale nie wiem czy to trochę nie za dużo?? Bede siał w sobote o ile warunki pozwolą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek3125    41
17 godzin temu, KlimekPL napisał:

U mnie na piachach wyszlo za gleboko, chyba na takich ziemiach trzeba całkiem zdjąć sprężynki od docisku i będzie akurat na 2cm zasiane. 

Ja właśnie zdejmuje sprężyny całkiem tak samo jak do trawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

ja powtórze raz kolejny expert met 0,2 + snajper 0,5 i tyle


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

celuje w 3ci liść i jest dobrze, ale pryskałem też na pierwszy i nic się nie działo


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel770    7

Jak tam panowie plantacja u was u mnie siew 13/09 teraz ŻYTO wchodzi w trzeci czwarty liść jak pogoda pozwoli ruszam z herbicydami .Moje pytanie czy do Expert Met +legato mogę dodać coś na mszyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

jakie są wasze doświadczenia z siewem C2 i C3 czy lepiej zostawić sobie C2 na przyszły rok czy C3 będzie nadal dobre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13
3 godziny temu, Wojtek026 napisał:

jakie są wasze doświadczenia z siewem C2 i C3 czy lepiej zostawić sobie C2 na przyszły rok czy C3 będzie nadal dobre?

Ja rok temu dosiałem dosłownie 2 przejazdy C3 i nie polecam reszta pola była w C2 gołym okiem było widać różnicę kupę rzadsze i krótszy kłos.Odmiana ta sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj