przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

Anetka1    255

A z którego to roku te zalecenia bo przez ostatnich kilkanascie lat w Polsce jednak okres wegatacji sie wydłużył

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Nic się nie wydłużyło to tylko takie pi....lenie ludzi ,,kiedyś kurła było " , przychodzą  lata suche lata mokre zimne ciepłe i tak było zawsze. Byli na wiosce tacy co i kuku w marcu siali. Jeszcze z 5 lat i z rzepakiem razem żyto siać. W tym roku można przyśpieszyć bo straszna susza nie dajmy się zwariować.\

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    783

Co z tego, że żyto teraz chodzi po 700 jak średnie plony wynoszą 3 tony. To ja już wolę zebrać 6 ton i sprzedać po 530.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian
Panowie dziś posialem hybrydy ale wyszło mi tylko 1.6js na ha co wychodzi ok 160szt/ha liczyłem na super plon a tu zapowiada się dupa na starcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

Adrian nie przeżywaj. Ja jestem z rejonu północno-wschodniego i u mnie termin siania hybrydy, żyta przypada od 5 do 15 września. Posiałem 15 września 185szt/m2. Myślę, że będzie ok. Jutro dalej orka i siew f2. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119
1 godzinę temu, masio513 napisał:

Ja dałem wapno i npk po orce przed siewem. 

I dobrze zrobiłeś, żyto jest krótko korzenne, musi mieć wszytko blisko aby nie szukać tego głęboko,druga sprawa że korzenie żyta rosną tylko jesienią, wiosna już nie, także im ma wszystko bliżej, tym lepiej,

Dziś zasiane 3 ha serafino, 60 kg na ha, zobaczymy co z tego bedzie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
risen21    12
Specjalistą nie jestem, ale żyto ma raczej dobrze rozbudowany układ korzeniowy. Gdzieś czytałem, że sięga nawet 100cm. Poza tym na logikę żyto sieje się na najgorszych gruntach więc logiczne się wydaje, że musi mieć dużo korzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

Nawet do 2.5 metra system korzeniowy może być, ale to pojedynczy, który pomaga roślinie w czasie suszy. Najwięcej korzeni jest w warstwie 20-30 cm.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324
22 godziny temu, Mikua napisał:

I dobrze zrobiłeś, żyto jest krótko korzenne, musi mieć wszytko blisko aby nie szukać tego głęboko,druga sprawa że korzenie żyta rosną tylko jesienią, wiosna już nie, także im ma wszystko bliżej, tym lepiej,

Dziś zasiane 3 ha serafino, 60 kg na ha, zobaczymy co z tego bedzie

gdzie wyczytałeś takie rewelacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OFRK    15

U mnie Serafino  poszło w ziemię 8 września w ilości 1.7 j/ha. Obecnie już 2 liście. Obawiam sie czy nie za rzadko. Teraz tylko deszczuuu.

20180918_162240.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

U mnie u sąsiada też żyto na wierzchu siał przed 10 -przedplon też żyto  byłem  zobaczyć z bliska to na listkach siedzą  małe czarne muszki  i żerowanie na całego, więc uważam że trochę nie ma co szaleć z tym wczesnym siewem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    783

Ja dzisiaj prawie skończyłem siewy hybrydy u siebie, 1.8 jednostek na hektar. I tu muszę podzielić się informacją o swojej głupocie, położyłem worek z kwalifikatem na agregacie siewnym i spędził tam ponad godzinę a jak już robiłem na końcu poprzeczniak to podskoczył na bruździe, spadł i wymieszałem go z ziemią. Strata gorzko opłakana, jutro ostatnie pół hektara swoim materiałem.

Edytowano przez KlimekPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Aczy za tydzień siew po kuku dańkowskie rubin płn-wsch polska nie bedzie za pózno? Norma to 90 kg a wysiac 150 kg da to rade?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Witam.

Jestem laikiem w sprawach hybryd wiec tutaj zapytam. Planowałem na przyszły rok probe z hybrydami ale wyszło tak ze znajomemu zostało po siewie i mi sprezentował jednostke kws serafino. Mam juz przygotowane pole i cześciowo zasine populacje dankowskie agat. I teraz pytanie czy mozna posiac hybryde na jednym polu obok populacji czy nie bedzie pozniej problemu ze mi populacja zpyli hybyde. Czekam na wasze opinie i z gory dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

Benny zwariowałeś, gdzie tyle zwiększać normę. 240-260 ziaren przy optymalnym terminie, który u nas jest do 20 września. Zwiększ 10-15% na 280-300 ziaren i wylicz. A nie zwiększasz o 70%. Śmiało można siać. Wczoraj posiane dańkowskie granat 88kg/ha (50kg jednostka) 270 ziaren na m2. Nie patrzę na jednostki tylko na  odpowiednią obsadę roślin na m2. Oby było 45 dni minimum wegetacji jesiennej to będzie plon. 

Siewy zakończone. Czekamy na deszcz. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    783

W sprzyjających warunkach może wyjść za duża obsada a co za tym idzie redukcja rozkrzewień. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duszekl    4

Panowie zasialem zyto brasetto heltop dolaro 13 wrzesnia brasetto jeszxze nie wzeszlo reszta powschodzila ladnie a ta odmiana nie  czy ta odmiana dłuzej wychodzi na wierzch???  Dodam ze na siew spadlo 10 l klasa ziemi to piaski 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
13 godzin temu, masio513 napisał:

Benny zwariowałeś, gdzie tyle zwiększać normę. 240-260 ziaren przy optymalnym terminie, który u nas jest do 20 września. Zwiększ 10-15% na 280-300 ziaren i wylicz. A nie zwiększasz o 70%. Śmiało można siać. Wczoraj posiane dańkowskie granat 88kg/ha (50kg jednostka) 270 ziaren na m2. Nie patrzę na jednostki tylko na  odpowiednią obsadę roślin na m2. Oby było 45 dni minimum wegetacji jesiennej to będzie plon. 

Siewy zakończone. Czekamy na deszcz. 

 

Dańkowskie rubin to populacja panowie nie mieszaniec stąd mysle o takiej normie. Bede sial najwczesniej sroda czwartek o ile pogoda pozwoli a nie wiadomo jak befzie pózniej bo pasowało by mu troche słonca złapac.

Duszekl pewnie utopiles ziarno za głeboki siew żyto siejesz jak rzepak na 2 cm.

Edytowano przez BENNY82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj