przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

soltys48    19662

ja narazie nic nie planuje na polu galaretka jakby dało się wjechać to wtedy na szybkiego coś się dobierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1994    43

W zachodniopomorskim także problem z wjazdem w pole z herbicydem, w zależności od pola będziemy stosować następujące  mieszanki:
Lentipur+ DFF+ Glean lub DFF+Lentipur+Pendigan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

U mnie 5ty listek i zaczyna się krzewić ale w polu rzadko czy mogę poczekać z tym opryskiem jeszcze do przyszłego tygodnia tzn wyjścia nie ma najwcześniej sobota, tylko czy taki oprysk jak to się krzewi to nie ma negatywnego wpływu na roślinkę a pryskać chcę tryniti i folik uniwersalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    791

Jak na dzień dzisiejszy prezentują się wasze hybrydy? Robiliście już coś na chwasta? Ja prysnąłem 2l/ha Tolurex i na wiosnę pewnie poprawka pójdzie na dwuliścienne.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19662

moje odchwaszczone przeszło 3 tygodnie temu poszło 0,25 experta+0,12 legato+0,45starane po tygodniu na polu wszystko zaczynało żółknąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Nie przypaliłeś czymś?  


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19662
3 godziny temu, RolnikTivi napisał:

co może być przyczyną  żółknięcia zyta ? liscie robią się suche i żółkną...

 

woda!!!Na pewno najmocniej tam gdzie były koła ciągnika.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

Moim zdaniem już głoduję brak składników do pobierania z gleby lub ph jest za słabe, mam to samo na niektórych polach takie place żółte, ale kizeryt na wiosnę potem:) azot i powinno wrócić do normy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, masio513 napisał:

Moim zdaniem już głoduję brak składników do pobierania z gleby lub ph jest za słabe, mam to samo na niektórych polach takie place żółte, ale kizeryt na wiosnę potem:) azot i powinno wrócić do normy:)

Ja tez tak mysle ,ja na swoim kawałku gdzie ph tylko 4,7 też miałem takie place ale poprsykałem z 2 tygodnie temu plonvit zboża ,siarczan magnezu i mocznik i żyto wygląda zdecydowanie lepiej chodź jeszcze miejscami pojawiają sie nieduże żółte place.

Edytowano przez Szczerbatek902

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

za mokro i wypłukanie składników z wierzchniej warstwy gleby . 

Jest jeszcze możliwa zbyt gęsta obsada ale raczej mało to prawdopodobne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945
Jeżeli żółknie od góry to prawdopodobnie jest to chloroza spowodowana brakiem magnezu czesto się zdarza na słabych polach .Dodaj zdjecie to bedzie łatwiej powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

Janusz ma rację duża ilość opadów, wody czyli wyplukanie składników potas,azot.szczególnie mozaiki cierpią ziemię mocno przepustowe piaszczyste..roślinka słabo rozwinięty system Korzeniowy niestety cierpi..przy takiej aurze nawozenie potasem na wiosnę nieuniknione. Azot jak najwcześniej rzecz naturalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    50

nie ma tego aż tak tragicznie dużo ale pojawia się za sladami ale nie tylko bo są ze 4 place nie duże gdzie nie było jechane ciągnikiem :) dodam że pole zaraz  z boku za kilkoma krzaczkami gdzie jest równiejsze niż tu wygląda ładnie :)

23476761_1351549241620462_1666576911_n.jpg

Edytowano przez RolnikTivi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

Helltop na dzień dzisiejszy dawka 82 kg na ha

20171109_102231.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Pawcio7474 napisał:

ile na wiosne dajecie kizerytu ? ja myslalem dac 100 kg

A nie mozna dać zwykłego siarczanu magnezu z siarkopolu , przecież skład ma podobny a jest o wiele tańszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj