przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

Gość   
Gość

Zasiał ktoś z was populacyjne? czy jeszcze czekacie?

Siałem w ubiegły poniedziałek i w czwartek,z poniedziałku już powschodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silny84    14

u mnie performer wazył 38,8 brane z Agroloku, wszystkie worki z tą samą wagą, zasiane w sobotę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniar    8

Ja posiałem KWS Livado. 30,5 kg/js siła kiełkowania 98%.Posiałem 1,8j/ha.Mogę odsprzedać 2 js które mi pozostały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja 12.09 zasiałem 7 ha KWS Livado.Czy ktoś z was uprawiał już tą odmianę. Jeśli tak to podzielcie się jaki dała plon.

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

U mnie jeśli pogoda jutro dopisze, będę siać Dańkowskiego Granata, bo do tej pory co dziennie padało albo popaprało troche,

 

Stosujecie jakieś opryski po siewie? na zielsko,pow schodowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20

Gatano kws Siew 11.09.2017 jeden wypuszczony liść widać już zalążek 2 pogoda na takie rośliny nawet idealna gdyby tak mocno nie wiało a tak sporo deszczu po nocach a w dzień słońce i ok 20 stopni w tamtym sezonie jeszcze nie oralem pod żyto ... Jednostka wazyla 33.3 kg

post-212997-0-19686200-1505850140_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

koledzy mam pytanko odmiany żyta na słabsze ph gleby.po przeczytaniu tematu i po przeczytaniu opisu różnych odmian to teraz mam mętlik w głowie i nie wiem co zasiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20

koledzy mam pytanko odmiany żyta na słabsze ph gleby.po przeczytaniu tematu i po przeczytaniu opisu różnych odmian to teraz mam mętlik w głowie i nie wiem co zasiać

Każde żyto toleruje nieuregulowany odczyn bynajmniej ja tak twierdzę bo nienwidzialem różnicy w plonie miedzy wyższym a niższym pH. .. Żyto od zawsze sieje się na słabych glebach ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Zobacz jakie odmiany są zalecane w twoim regionie i wybierz spośród nich tą, która najwyżej plonuje. W wyborze odmian żyta hybrydowego raczej nie ma dużej filozofii, jak na moje każda podobna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosyn94    11

Witam, dostałem w dzierżawe 3ha ugoru przez 10 lat nic tam nie rosło. Jaka odmiane polecacie na 6kl ziemi, typowy piach. Teraz rośnie tam gorczyca, która bd zaorana dopiero koncem wrzesnia wiec siew bd troche opóźniony bo okolo 1-5 pazdziernika. Lepiej zasiać hybryde czy populacyjny na takiej ziemi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Populacje zasiej i zobacz jak będzie plonować, czy pole ma potencjał na żyto,  hybrydę na pierwszy raz bym odradził 

 

Dziś zasiane 3 h żyta populacyjnego Granat, nigdy nie było siane takżę sie okażę na następne żniwa jak wypadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Witam, dostałem w dzierżawe 3ha ugoru przez 10 lat nic tam nie rosło. Jaka odmiane polecacie na 6kl ziemi, typowy piach. Teraz rośnie tam gorczyca, która bd zaorana dopiero koncem wrzesnia wiec siew bd troche opóźniony bo okolo 1-5 pazdziernika. Lepiej zasiać hybryde czy populacyjny na takiej ziemi ?

 

W październiku już nie ma sensu siać żyta, to zboże wymaga wczesnych siewów aby sensownie plonowało. Nie myślałeś aby zaorać na zimę i zasiać owies?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20

W październiku już nie ma sensu siać żyta, to zboże wymaga wczesnych siewów aby sensownie plonowało. Nie myślałeś aby zaorać na zimę i zasiać owies?

 

Dokadnie a jak nie owies to jakis lubin czy cos ŁD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

Patrząc za okno to i ja będę hybryde siał w październiku albo i wcale Szkoda tylko ze nasiana pojda do wyrzucenia. Od 5 dni leje dzień w dzień a tak to średnio co 3 dni. Nawet jakby zasiał wcześniej to by szpilki zalalo i wygnilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro844    5

No niestety nie pozostaje nic innego jak zrezygnowac w tym roku i nastawić sie tutaj na jare. pogoda jest bezlitosna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

Chyba jedyny atutu piasków. U mnie hybrydy już na wierzchu, pięknie się zielenią, a pada co drugi dzień, co nie przeszkadza w oraniu czy sianiu na lekkich piaszczystych glebach. Populacja też już zasiana, od jutra pszenżyto w akcjii.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paramonov    73

Patrząc za okno to i ja będę hybryde siał w październiku albo i wcale Szkoda tylko ze nasiana pojda do wyrzucenia. Od 5 dni leje dzień w dzień a tak to średnio co 3 dni. Nawet jakby zasiał wcześniej to by szpilki zalalo i wygnilo.

Czemu do wyżucenia ? poczekają na przyszły rok najwyżej. 

Zasiałem 13-stego i własnie nic nie wzeszło ogólnie zimno i woda płynie po polu ciągle leje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    50

Czemu do wyżucenia ? poczekają na przyszły rok najwyżej.

Zasiałem 13-stego i własnie nic nie wzeszło ogólnie zimno i woda płynie po polu ciągle leje...

y

Też siałem 13stego, juz wychodzi ale strasznje powoli :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj