przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

soltys48    19710

ja też bym chętnie siał ale jak tu orać jak ciągle leje i nawet w pole nie idzie wjechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Ja też pewnie zasieję gdzieś w okolicach 10 września, strasznie się ochłodziło i więc nawet ten tradycyjny 20 wrzesień to już może być za późno. Ciągle siąpi, wieje i okresami tak zimno, że już czapkę musiałem odnaleźć :P U mnie na szczęście da się wjechać - zaleta piachów.

 

Powiedzcie, czy zrobię duży grzech, jesli zaorzę, uprawię agregatem z wałkami i po kilku dniach zasieję? Podobno żyto trza siać w odleżałą glebę ale teoria swoje a warunki i terminy swoje....

Edytowano przez KlimekPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja 11 siać mam bo od piątku 3dni chlania sie szykuje :D obornik wywieziony i przyorany,a teraz leje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13

Macie jakieś opinie o życie Tur mam zamiar posiać z centrali.Uprawiane na 5klasie miejscami 6.I kiedy najlepiej siać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Jakieś informacje o Dańkowskim Granat? Rubina ani Diament'a nie moge dostać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

f2 siałem 80 kilo, tylko dlatego że nie sprawdzane kiełkowanie, była geste jak szczota i dało 4,5, nie miałem w tedy f1 ale przenżyto co zawsze plonowało u mnie 0,5 mniej dało 0,5 więcej, juz żyta nie uprawiam ale wiem że warto wziąć dobre mieszancowe zasiać 1,6-1,7 jednostki i cacy :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiko    110

Nie rozumiem- czyli według Ciebie jak na siew materialem f2, byl to siew gęsty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom79    0

witam mam pytanie o żyto hybrydowoe BONO i TUR znajomy miał brał z centrali w ubiegłym roku i teraz bym chciał je zasiać ile na ha by trzeba było tego zasiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom79    0

chodzi mi o F2  a jeszcze ktoś mi mówił ze BONO sie nie nadaje na f2

Edytowano przez tom79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom79    0

przeglądałem olx i gość do odmiany Bono pisze zeby dodać 10% populacyjnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

Nie rozumiem- czyli według Ciebie jak na siew materialem f2, byl to siew gęsty ?

Tak, siałem 80 kg/ha i w żniwa widać było że gęste a plon jak na wygląd marny. 

Z dodawaniem polulacyjnego to bym sobie odpuścił, czasami tylko na brzegach pola widać szczerbate kłosy ale tego i w populacyjnym nie uniknie :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gamzi    1

Jeśli zasieje 1.5 jednostki f1 zyta hybrydowego na ha to nie za rzadko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Do orginalu Helltopa dodaja 10 kg Dankowskiego Rubina. A myslalem ze jest czysta hybryda jak w KWS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj