przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

mariusz611    3

Macie jakieś propozycje na odchwaszczanie jesienne żyta hybrydowego. Będzie siane kws serafino

Expert Met 56WG 0,35kg/ha 70zł/ha

Expert Met 56WG 0,33kg/ha + Legato 500SC 0,15l/ha 94zł/ha

Trinity 590SC 2l/ha 110zł/ha

Edytowano przez mariusz611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Expert Met 56WG 0,35kg/ha 70zł/ha

Expert Met 56WG 0,33kg/ha + Legato 500SC 0,15l/ha 110zł/ha

Trinity 590SC 2l/ha 110zł/ha

No toś się popisał tanią ochroną, ale cóż każdy robi jak uważa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Po ile ty masz to legato 500 że Ci wyszło 110 zł z expertem? Orginał u mnie 160 zł litr a jakaś podróba z chemirolu jeszcze mniej to nawet orginału -,15 razy 160 zł daje 24 zł i 70 za expert met 94 zł. Do tego gleanu z 7 gr albo trimax czy coś i w kwocie 110 zł załatwione wszystko. boxer z legato i gleanem się zamykam w kwocie 115 zł a obszarnik ze mnie żaden, góra bańki 5 litrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz611    3

Po ile ty masz to legato 500 że Ci wyszło 110 zł z expertem? Orginał u mnie 160 zł litr a jakaś podróba z chemirolu jeszcze mniej to nawet orginału -,15 razy 160 zł daje 24 zł i 70 za expert met 94 zł. Do tego gleanu z 7 gr albo trimax czy coś i w kwocie 110 zł załatwione wszystko. boxer z legato i gleanem się zamykam w kwocie 115 zł a obszarnik ze mnie żaden, góra bańki 5 litrów.

Mój błąd źle policzyłem.Tak jak mówisz 94zł. Legato 1l 160zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paaatryk    5

mam takie pytanie !

Wczoraj odebrałem wyniki z badań gleby, na działce na której chcę w tym roku zasiać żyto hybrydowe mam następujące wyniki : gleba lekka / pH 4,6 / fosfor-średni /potas-bardzo niski / magnez-bardzo niski . Jest to działka 3 rok w dzierżawie w tamtym roku zastosowałem 4 tony na hektar wapna węglanowego, liczyłem że pH wyniesie w granicach 4,8-5,0 jest jednak niższe. Teraz w okolicach 10 września będzie tam wożony obornik koński. Przedplonem było pszenżyto ozime. Nigdy jeszcze nie siałem żyta hybrydowego, stąd moje pytanie czy przy takich wynikach siać hybryde,czy może strata kasy i przez rok poprawić jeszcze kulture gleby. Zaznaczam że obornik muszę tam rozwieźć, ponieważ jest już złożony na polu więc wapnowanie przedsiewne odpada. Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiko    110

Spokojnie siej.
U mnie na dzierzawach ph w tym roku wynosi 4.3 i tutaj plon był ponad 7 ton,na drugiej ph 4.5 plon ok 6ton z tym że ziemia obornika nie widziała z 20 lat.
Także siej i nie zastanawiaj się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz611    3

Hej. Mam pytanie do Was. Planuję zasiać żyto hybrydowe bezorkowo w terminie 02.09 w obsadzie 150roślin/m2. Stanowisko po pszenżycie, słoma zebrana. Na ściernisko podane 450kg wapna Grade oraz 200kg Macrospeed Perfect PK 15-30. Chciałbym dać azot pogłównie w postaci saletry w ilości około 100-120kg. Odchwaszczone będzie Expert Met 56WG w dawce 0,33kg/ha. Jak sądzicie ta obsada będzie dobra? Może ją zmniejszyć lub zwiększyć, nawożenie azotem będzie wystarczające?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    176

witam. Sial ktos kws binntto? jak jest z nim ze sporyszem? mialem w tamtym roku cossani i binntto razem zebrane i sporyszu jest za duzo na konsupmcje.... tylko nie wiem ktore wiecej go mialo. jak to wyglada z samym binnto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    783

Zamierzam w tym roku dość wcześnie zasiać żyto hybrydowe, planuję to zrobić 9 września. Jestem z mazowieckiego, 30km na płn. wschód od Warszawy. Przeznaczone stanowisko dopiero dziś opryskałem glifosatem więc zaorzę zapewne 4 września, czy to nie będzie zbyt krótki czas między orką a siewem jeśli od razu po orce uprawię agregatem z podwójnym wałem? Podobno osiadanie gleby po orce może poważnie zaszkodzić siewkom żyta. Podobno w warunkach bezdeszczowych dobrze jest zasiać bezpośrednio po orce, żeby ziarno skorzystało z wyciągniętej wilgoci więc nie wiem jak to jest w końcu z tym osiadaniem. Ktoś coś podpowie? I nie wiem jaki termin będzie lepszy, 9 czy 15 wrzesień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moris7598    12

Zamierzam w tym roku dość wcześnie zasiać żyto hybrydowe, planuję to zrobić 9 września. Jestem z mazowieckiego, 30km na płn. wschód od Warszawy. Przeznaczone stanowisko dopiero dziś opryskałem glifosatem więc zaorzę zapewne 4 września, czy to nie będzie zbyt krótki czas między orką a siewem jeśli od razu po orce uprawię agregatem z podwójnym wałem? Podobno osiadanie gleby po orce może poważnie zaszkodzić siewkom żyta. Podobno w warunkach bezdeszczowych dobrze jest zasiać bezpośrednio po orce, żeby ziarno skorzystało z wyciągniętej wilgoci więc nie wiem jak to jest w końcu z tym osiadaniem. Ktoś coś podpowie? I nie wiem jaki termin będzie lepszy, 9 czy 15 wrzesień.

Siew żyta hybrydowego zaczyna sie od 15 września do 30 września . Ale są ludzie że sieją w październiku i też ładnie plonuje . tylko to zależy od jesieni .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    66

Ja planuje orac w tym tyg. a siac 5-10 podlasie optymalny do 20 wrzesnia. Mysle ze wal packera zrobi robote podczas siewu obym sie nie mylil. Co pryskales ze roundup jak perz to 2 tyg srodki dopiero zaczynaja brac w ziemii rozlogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zamierzam zasiać  żyto hybrydowe pierwszy raz  mam pole 5/6 klasa po łubinie planuje dać 200 poli 6 jaka odmianę najlepiej wybrac? ile siętego wysiewa na hektar, i ogolnie jak nawozic azotem na wiosne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

Po orce najlepiej dać bronę wirnikową. Pięknie zagęszcza glebę. Myślę, że dwa tygodnie od oprysku do orki powinno być optymalnie. Tydzień to za krótko. Dodaj adiuwant do oprysku, lepiej rośliny wchłonią. Ja oprysk pod żyto w sobotę robię. Orka za dwa tygodnie i na drugi dzień siew (brona wirnikowa).

Będę siał po raz pierwszy hybrydę, Binntto. Miałem tam w tym roku Dańkowskie Amber i plon około 60dt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25235

A rozpylanie, czyli rozbicie grud  to nie zagęszczanie? Chyba 1m3 gleby rozpylonej ma większą gęstość niż 1m3 grudy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz611    3

A rozpylanie, czyli rozbicie grud to nie zagęszczanie? Chyba 1m3 gleby rozpylonej ma większą gęstość niż 1m3 grudy ;)

Ale rozpylanie niszczy strukturę gleby,rozpylona gleba jest bardziej "zlewna". Chyba że po prostu wypowiedziałeś się sarkastycznie ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25235

Ale to już jest skutkiem ubocznym zagęszczenia, a faktem jest ze brona zagęszcza warstwę wierzchnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

brona wirnikowa nic nie zagęszcza, tylko robi taki puch z ziemi.

 

To zagęszczanie, to ewentualnie wał z tyłu moze jakies zrobić.

 

rozbijania grud na glebie V i VI klasy już nie skomentuje.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    783

Podobnie jak uprawiania lekkich gleb glebogryzarką tak jak to paru ludzi jeszcze potrafi robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    66

Jak posiejecie f2 sprawcie dla potomnych jak z plonowaniem czy rzeczywiscie jest spadek o niecałe 10% jak ktos wspominal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj