przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

Rob355    8

A jednak waga na mlynie zweryfikowala wagę. Hybryda ok 5,5 t/ha. Niby wszystko ladnie ale czegos zabraklo. Populacja też niby ok a ok 3.5 t/ha. Ziemia 4 klasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piertucha    0

u mnie tragedia, skosiliśmy 3ha od gorszej strony kl. v i vi, jak jest 4t/ha to super :/ czekamy na pogodę i zobaczymy z lepszej strony. w pola nie da się wjechać :( 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

kiedy siać hybrydę początek września czy później, oraz jak nastawić starego poznaniaka żeby wyszło te 2 jednostki na hektar?

po oborniku sypać coś jeszcze pod korzeń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

kiedy siać hybrydę początek września czy później, oraz jak nastawić starego poznaniaka żeby wyszło te 2 jednostki na hektar?

po oborniku sypać coś jeszcze pod korzeń?

Kolego dobra rada: zdobądź najpierw choć podstawowa wiedzę na temat uprawy i agrotechniki a później próbuj coś działać i pytać, bo po twoim poście wnioskuję że brak Ci podstawowejwiedzy na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

kiedy siać hybrydę początek września czy później, oraz jak nastawić starego poznaniaka żeby wyszło te 2 jednostki na hektar?

po oborniku sypać coś jeszcze pod korzeń?

najlepiej wysiać w listopadzie - plony słomy rewelacyjne  :)

ciężko wyszukać w Google i poczytać - paranoja - nikt Ci nie poda wszystkiego na tacy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    791

Dokładnie, brak wiedzy a potem lament, że to takie drogie nasienie a nic nie daje i oszukali. Znajomy się rok temu zafascynował moją hybrydą, zamówił na próbę z 10 jednostek i jak tylko przyszło płacić to od razu powiedział, że nigdy więcej tego nie weźmie bo na pewno się nie opłaci :P No i pewnie mu się nie opłaci... zasiał, w kwietniu ze 100kg saletry rzucił i zapomniał.  To faktycznie się nie opłaci

 

Kolego, myślę, że możemy ci doradzić ale musisz sobie zdać sprawę, że koszt opłacalnej uprawy hybrydy zapewne przekroczy 2500zł/ha, jeśli jesteś na to przygotowany to zadawaj pytania a jak nie to odpuść hybrydę i siej populację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Kolego raczej wszyscy co maja pojęcie to liczą - powiem tak przy plonie 7t/ha (2016), (pełna ochrona i nawożenie) i sprzedaży po 550pln/t netto w moim przypadku zostało 2000pln z ha + dopłaty - możesz powiedzieć mało, ale dla mnie wystarcza.

nie będę tłumaczył skąd taka kwota dla "lajkoników" - hybrydę uprawiam od 5 lat (pierwszy plon 5t/ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loik92    37

No 2 tys z ha plus dopłaty to nie jest tak mało ;-) tłumaczyć nie musisz, wierzę na słowo :-) wziąłem w tym roku w dzierżawę 6 ha słabego gruntu, głównie piasek. Pomyślałem żeby zasiac tam hybryde, głównie ze względu na fakt iż ze słoma w moim rejonie ciężko. Jestem kompletnym,, lajkonikien" w danej uprawie więc jeśli mógłbyś dać jakieś cenne wskazówki byłbym wdzięczny :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    791

Kolego raczej wszyscy co maja pojęcie to liczą - powiem tak przy plonie 7t/ha (2016), (pełna ochrona i nawożenie) i sprzedaży po 550pln/t netto w moim przypadku zostało 2000pln z ha + dopłaty - możesz powiedzieć mało, ale dla mnie wystarcza.

nie będę tłumaczył skąd taka kwota dla "lajkoników" - hybrydę uprawiam od 5 lat (pierwszy plon 5t/ha)

 

To wyliczyłem ci koszt rzędu 1850zł. Zastanawiam się jak to wychodzi bo mi na same środki obrotowe wychodzi zawsze ponad 2000 w każdym zbożu nie licząc owsa, doliczam oczywście usługę młócenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawcio7474    10

Do tej pory siałem głównie pszenżyto ale chciałbym spróbować właśnie żyta hybrydowego. Czytałem już sporo o uprawie i przeszedłem do wybioru odmniany ale nie wiem która wybrać. Polecicie coś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

U mnie na 4 a i trochę 4 b Tur i Brasetto dały około 6,5 tony z hektara. Nawożenie to około 200 kg lubofos 12 na jesień pod korzeń. Na wiosnę rsm 30 ok 100 l na ha. Potem druga dawka rsm 32 około również 100 l na ha.  Z oprysków to mustang 306 i antywylegacz 675 czy jak mu tam. Dane w jednym zabiegu razem. Co wywołało tutaj mały spór. Jakobym namawiał tu innych do niszczenia swoich upraw. Ale jak powtarzam nie jestem zawodowcem a raczej hobbystą amatorem. Innych zabiegów na życie nie robiłem. Brasetto pomimo, że posiane od strony gdzie więcej 4 b wypadło lepiej. Ziarno minimalnie grubsze niż tur. I więcej w każdym kłosku. Już na wiosnę brasetto wyglądało lepiej.

 

Teraz jeden rok zamierzam posiać podwójną dawkę z tego co zebrałem i dodać ok 15 kg na ha zwykłego żyta zobaczymy co wyjdzie.

 

Mam tez pytanie czy hybryda traktowana jest jako gmo? Bo na skupie usłyszałem od faceta, że od początku 2018 nie można używać do pasz zboża/roslin genetycznie modyfikowanych. Nie szukałem jeszcze info na ten temat. Ale wydaje mi się, że żyto hybrydowe to nie dotyczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90mateusz    7

mialem  bardzo duzo odmian żyta hybrydowego i jak na razie najlepiej brasetto  bono livado daniello

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Żyta hybrydowego w żaden sposób nie będzie można zakwalifikować do gmo(genetycznie modyfikowane) ponieważ w życie jest wykorzystywane naturalne zjawisko heterozi czyli nie ma tam żadnej ingerencji w geny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

To wyliczyłem ci koszt rzędu 1850zł. Zastanawiam się jak to wychodzi bo mi na same środki obrotowe wychodzi zawsze ponad 2000 w każdym zbożu nie licząc owsa, doliczam oczywście usługę młócenia.

nie liczę usługi koszenia - odliczam tylko paliwo - kombajn zamortyzowałem jak miałem go na firmie. ogólnie liczę tylko paliwo jakie zużyłem, a naprawy, części rozbijam w danym roku obrotowym na wszystkie ha. swojej pracy również nie liczę - to co zostanie z ha uznaję za wynagrodzenie.

 

dzisiaj sprzedałem pierwsze 34t - plon powyżej 8t/ha odmiana performer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniar    8

Livado z KWS - 7t/ha.Nawożenie zgodnie z zaleceniami broszury firmowej na 6 ton.Jestem jak najbardziej zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2411

Kosił ktoś z Was koledzy żyto hybrydowe bizonem ZO-56? Ile może ważyć pełen zbiornik zboża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj