przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

Pawel2678    56


tylko tebukonazol dałem na t1......[/qu
ote]
Najlepiej by było 60% dawki eposykonazolu + 50% dawki azoksystrobiny tylko ta cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tromba222    8

Tragedii  w cenie azoksystrobiny nie ma. Kupiłem po 594 brutto/5L  i daję jej 0,5L + 0,6L tebukonazolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

No to faktycznie niedrogo ale ja już kupiłem safari a za rok pomyślę
SAFIR raczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

U mnie w tym roku hybrydowy performer trafił na najgorszych kawałkach, populacjny rubin na ciut lepszych. Jesienią i wczesną wiosną rubin był zdecydowanie lepszy, hybrydy cześć nawet chciał kasować (sucha i chłodna jesień-słabo rozkrzewione). Na dziś hybryda jest świetna, rubin przeciętny. Nawożenie było to samo, ale rubin jest na ciut lepszej ziemi gdzie przedplonem była kukurydza na oborniku.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

U mnie było to samo, jesienią hybrydy się nie pokrzewiły i pola na przedwiośniu wyglądały jakby to tylko samosiewy rosły a z dniem dzisiejszym żytko przepiękne. Jednak pamiętam jak wszyscy mówili, że nierozkrzewione jesienią żyto jest nieproduktywne toteż zobaczymy, czy to nie rośnie przypadkiem sama słoma tak pięknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

U mnie w tym roku hybrydowy performer trafił na najgorszych kawałkach, populacjny rubin na ciut lepszych. Jesienią i wczesną wiosną rubin był zdecydowanie lepszy, hybrydy cześć nawet chciał kasować (sucha i chłodna jesień-słabo rozkrzewione). Na dziś hybryda jest świetna, rubin przeciętny. Nawożenie było to samo, ale rubin jest na ciut lepszej ziemi gdzie przedplonem była kukurydza na oborniku.

Mówisz ze performer na najgorszych kawałkach  tzn. jaka klasa ? i co miałeś za przedplon? i  mieszańca ile siałeś 2 jed. czy troszkę mniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
himen    10

U mnie to samo jesienia i wiosną daniello wyglądało słabo a teraz wygląda dobrze choć za geste nie jest.


Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniar    8
Napisano (edytowany)

I to jest piękne w hybrydzie.Nawet słaba,rzadka (na jesień) plantacja na wiosnę wygląda już o niebo inaczej.U mnie na jednym kawałku trochę później siane Daniello,choć rozkrzewień miało 8-10 (siane wcześniej około 15.09 miały 10-12) zrekompensowało się dłuższym o 3-4 pięterka kłosem.Ameryki nie odkryłem ale mała rzecz a cieszy.

 

I chcę dodać jedną rzecz apropo agrotechniki - podałem na drugie skracanie etefon 1l/ha.Zabrakło mi na jednym przejeździe na jedną lancę i już nie chciało mi się dokupować i bawić.Efekt - trochę wyższe nieopryskane i zaczynające kwitnąć żyto tylko w tym jednym przejeździe.Reszta nawet nie zaczęła.Czyli faktycznie - etefon dość mocno opóźnia kwitnienie w życie.Ale efekt skracania widać gołym okiem.

Edytowano przez Boniar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

U mnie żyta zarówno populacyjne Diament jak i hybryda Livado wygląda bardzo ładnie, ale kłosy nie są takie długie jak u Was, średnio 20 pięterek, z tym, że w populacyjnym zdarzają się dłuższe. Oba skracane modussem (trochę za późno, pierwsze kolanko było dość wysoko, ale wcześniej nie pozwalały warunki) oraz Cerone w ilości 0,6 ha. W życie populacyjnym jeden przejazd nie zajął drugiego, to różnica w wysokości jest spokojnie 25-30cm między skróconym a nie skróconym na chwilę obecną. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

U mnie było to samo, jesienią hybrydy się nie pokrzewiły i pola na przedwiośniu wyglądały jakby to tylko samosiewy rosły a z dniem dzisiejszym żytko przepiękne. Jednak pamiętam jak wszyscy mówili, że nierozkrzewione jesienią żyto jest nieproduktywne toteż zobaczymy, czy to nie rośnie przypadkiem sama słoma tak pięknie

Ono mogło się rozkrzewić jesienią, Niby miało około 4-5 liści ale przy węźle krzewienia były malutkie pędy i jak się okazało wiosną puściły.

 

Mówisz ze performer na najgorszych kawałkach  tzn. jaka klasa ? i co miałeś za przedplon? i  mieszańca ile siałeś 2 jed. czy troszkę mniej?

Najgorsze czyli VIZ, populacje mam na V-VI. U mnie same piaski pustynne.

Hybryda jest po życie/ziemniaku, populacja po kukurydzy. Hybryda 2js/ha, rubin tak samo.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

Ono mogło się rozkrzewić jesienią, Niby miało około 4-5 liści ale przy węźle krzewienia były malutkie pędy i jak się okazało wiosną puściły.

 

Najgorsze czyli VIZ, populacje mam na V-VI. U mnie same piaski pustynne.

Hybryda jest po życie/ziemniaku, populacja po kukurydzy. Hybryda 2js/ha, rubin tak samo.

 

dzięki za info udanych zbiorów życzę po żniwach się odezwę i sprawdzę wydajność w porównaniu z populacją może sam spróbuję bo kiedyś miałem palazzo ale w porównaniu z populacją du....y nie urywało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tromba222    8

t2 wykonane. Ostatni gwizdek, bo już widać trochę pyłku na ciągniku.

Również mam populacje Opal i hybrydę Livado  i na tą chwilę obie wyglądają bardzo obiecująco, gęste i ciemne. O dziwo u mnie także w populacji są dłuższe kłosy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Zyto zapowiadalo sie nienajgorzej, spora obsada, duze klosy. Dzis rano byly calkowicie pokryte pylkiem. Wlasnie przeszla burza z ulewą.

Boje sie isc zobaczyc ile tego pylku zostalo.

Rany, dlaczego w tym roku pogoda jest tak zlosliwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Jak tam wasze hybrydy wyglądają? Po dzisiejszej wizycie na polu mogę powiedzieć że moje binto i bono fajnie się zapyliły. Binto jest póki co wolne od rdzy natomiast w bono dość mocno rdza się pokazuje.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Daniello u mnie całkiem spoko, chorób i zbyt dużo robali nie widać, średnio 18-20 pięterek więc szału raczej nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie centralna polska żyto rokowało na spory plon ale po burzy z gradem zmieniło sie diametralnie kłosy tak stłukło że niektórych połowy niema a jak jest to połowa białego czyli nie zapylony . drugie pole  ok 2 km dalej i wszystko w porządku odmiana Livado .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Niestety tak to bywa, wszystko ładnie pięknie a 5 minut wystarczy by wszystko zniszczyć. Dlatego chyba warto zainteresować się ubezpieczeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

nie jest wysokie i da się w nie wjechać bardziej mi chodziło o to czy jeszcze coś pomoże zabieg na T3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj